Kā izdzīvot Liepājā, apkures cenas un kas tālāk?

Apkures cenas.

Apkure Liepājā ir viena no dārgākajiem siltumapgādes pakalpojumiem Latvijā, un tagad, uzzinot, ka šosezon maksa par siltumenerģiju pilsētā būs lielāka.

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

Ļautiņi! Vēl par 20 procentiem, cilvēki tuvojošos apkures sezonu gaida ar lielām bažām, varētu teikt – pat ar bailēm.

Cerīgāka situācija šķiet tiem, kas paspējuši savus mājokļus nosiltināt, lai varētu dārgo siltumu sataupīt un maksu par apkuri samazināt. Pārējiem būs jāmaksā ragā arvien lielākas summas, bet tiem, kas nespēs – jāmēģina pretendēt uz pašvaldības pabalstiem.

Tikmēr liepājniekiem joprojām ir viena no dārgākajām apkurēm valstī. Vieni to skaidro ar smago mantojumu un ielaistajiem parādiem.

Citi – ar Liepājas ģeogrāfiski izstiepto veidolu, kura dēļ arī centralizētās siltumtrases stiepjas daudzu kilometru garumā un ir grūti apsaimniekojamas. Vēl kādi joprojām saredz dažādu spēku ieinteresētību gūt savu labumu no pilsētas apkures problēmām.

Pašvaldība un siltumražotāji iesaka iedzīvotājiem lielāku uzmanību pievērst māju siltināšanai un siltumenerģijas taupīšanai, jo, pēc “Liepājas enerģijas” valdes priekšsēdētāja Anatolija Suškova pieredzes, mājās, kur veikta siltināšana un sakārtota siltumapgādes sistēma, siltumenerģija tiekot patērēta vismaz par trešdaļu mazāk, dažkārt pat uz pusi mazāk.

Uzziņai….

Vidējais siltuma tarifs (Ls/MWh) iedzīvotājiem Latvijas pilsētās pagājušajā apkures sezonā. (Jāpieskaita PVN, kas fiziskajām personām tiek piemērots 5% apjomā.)

Apkures cenas.

Liepāja 42,91
Rēzekne 40,00
Cēsis 37,09
Jūrmala 33,51
Daugavpils 33,04
Jelgava 32,78
Jēkabpils 30,90
Valmiera 28,50
Ventspils 28,28
Rīga 27,48

Varēja Suškova kungs paskaidrot cik aiziet nauda administrācijai un cik izkūp gaisā….siltumtrases ir praktiski bez izolācijas.

Labu Dienu!

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *