Kā ārstēt pēcsvētku paģiras, labi padomi un ieteikumi

Paģiras, tas ir bēdīgs pēcsvētku fakta konstatējums.

Ja Tevi interesē šis temats un ir visi simptomi, ka alkohols  lietots par daudz, tad Tev ir jālasa tālāk… Esam nonākuši pie fakta konstatācijas, paģiras!

Vienalga, ziemā vai vasarā, bet ja ir daudz garšīgs pārēsts un patērēts ievērojams alkoholisko dzērienu daudzums, iestājas “jaukas” nākošā rīta paģiras. Līgo nav izņēmuma situācija!

Maza ekskursija no visā pasaulē izmantoto metožu daudzuma, kā ārstēt paģiras.

Krievi iemācījušies cīnīties pret paģirām jau no seniem laikiem. Tradicionālo sālījumu sula un skābi kāposti ir atgriezuši dzīvē ne vienu vien krievu. Netiek aizmirsta vodkas glāzīte.

Ar ko saslimi… ar to ārstējies.

Turks izārstēt nepatīkamos paģiru sindromus ar jogurtiem un citiem fermentētiem piena produktiem.

Cilvēki Singapūrā gatavo īpašu zupu ar rūpīgi atlasītiem augiem ar žeņšeņa saknes papildinājumu.

Indijas cilvēki izārstē sevi ar pašiedvesmu. Rituālā nepieciešams ūdens un vīraks. Ūdenī  ielej divus līdz trīs pilienus eļļas un pievieno mazliet vaniļas, anīsa, citronu, piparmētru, pelašķi, fenheļa, tējas lapas  un kadiķa lapas.

Meditējot un ieelpojot vīraku šo maisījumu lēni izdzer.

Runā, ka līdzot es neticu, jo paģiras ir paģiras un punkts.

Dažās Ķīnas provincēs cilvēkus dzer jēlas olas un ēd sviestu pirms lielākas iedzeršanas.Paģiras

Grieķi izmanto tādas pašas metodes.

Japāņi mērcē marles saiti ar sake un tad elpo caur šo marli. Šausmas, tā jau tīrākā toksikomānija cīņā ar paģirām. Domājams, ka pēc šāda rituāla paģiras būs vēl krāšņākas.

Mongolijā cilvēki dzer tomātu sulu ar marinētām aitas acīm, kas pievienotas savdabīgajā sulā.

Angļi ēd spinātus un ir pārliecināti, ka tie izvadīs visus alkohola toksīnus. Tad viņi uzdzer “Rosemarie” tēju, kas palīdz ārstēt galvassāpes.

“Royal Society of Great Britain” norāda,  ka labākais paģirām ir grauzdiņš ar sviestu un medu vai zeltainā sīrupa piedeva.

Šī vienkāršā uzkoda palīdz papildināt nātrija, kālija un fruktozes trūkumu organismā. Angļu sabiedrība iesaka  glāzi piena pirms alkohola lietošanas, jo piens palēnina alkohola iedarbi, bet kā būs ar ātrām kājām (uz tualeti) netiek minēts.

Labākie dzērieni ir džins un degvīns, jo tie ir relatīvi tīri dzērieni.

Tumšie dzērieni nav ieteicami, jo tie satur ķīmiskas vielas, kas var izraisīt paģiras.  Somi pret paģirām cīnās ar aukstu alu un siļķi.

Vācieši ēd jēra gaļu un banānus. Banāni papildina enerģiju, kas  trūkst pēc savvaļas jautrajām svinībām.

Franči brūvē stipru kafiju ar sāli  un vāra sīpolu zupu. Ja kafija nepalīdz, taisa īpašu kokteili. Mazliet citrona sulas  un pievieno vienādās daļās baltvīnu un gāzēto ūdeni. Jā… tas jau ir nopietnāk par kafiju.

Amerikāņi taisa kokteili no svaigas olas, pievienojot  karoti kečupa, tomātu sulu un dažus pilienus etiķa. Olās ir ferments, kas sadalās brīvos radikāļos atbrīvo alkohola paliekas.

Brazīlieši dzer  vienu litru sulas maisījuma izgatavotu no gavajas, mango un citrona.

Latvieši iecienījuši skābo kāpostu sulu un ja nelīdz, pamalko alu. (alus līdz, protams, ar mēru)

Leiši daudz nedomā un ar sāpošo galvu dzer paštaisīto ļergu. īslaicīgi palīdzot.

Par Igauņiem gan skaidru ziņu nav.

Varbūt Tu zini, kas un kā?

Paģiras

Ir konstatēts, ka galīgi nav ieteicams, paģiru ārstēšanai izmantot šādus produktus.

 Trekna pārtika. Tas ir sliktākais veids, kā cīnīties ar paģirām, trekna pārtika var tavu pašsajūtu tikai pasliktināt.

 Sviestmaizes. Pat neiedziļinoties to sastāvā – neēd sviestmaizes, ja ir paģiras.

 Alkohols. Tas ir izplatītākais paģiru ārstēšanu veids un arī nepareizākais veids. Jā, īslaicīgā periodā alkohols jums palīdzēs, bet pēc neilga brītiņa sliktā pašsajūta atgriezīsies.

 Apelsīnu sula. Skābe, kas ir apelsīnu sulā, pastiprinās paģiru simptomu.

 Gaļa. Produkti ar augstu olbaltumvielu saturu var tavas galvassāpes tikai palielināt.

 Kafija. Ja vēlies, iedzer mazu tasīti kafijas, bet noteikti ne lielu krūzi, kafija var tikai pasliktināt pašsajūtu.

Gudrības, ko atsūtījuši, kllproject.lv, lasītāji:

Ieteikumi, kā tikt galā ar paģirām:

1. Ūdens

Ūdens ir pats svarīgākais un noteikti labākās zāles pret sausumu mutē. Ir ieteicams ūdeni dzert gan pirms, gan pēc gulētiešanas. Un nākamajās reizēs jāņem vērā, ka, izdzerot ūdens glāzi ik pēc katra alus kausa, paģiras nākamajā dienā būs vieglākas.

2. Kafija

Lai arī daudzi cilvēki ir pieraduši pie kafijas krūzes katru rītu, Jāņu rītā tas nebūtu pareizākais variants. Kafija var izraisīt vēl lielākas galvassāpes un arī migrēnu. Ja nu gadījumā bez kafijas nav iespējams dzīvot, pēc tās obligāti jāizdzer arī ūdens glāze.

3. Vēl alkohols

Ļoti slikta ideja ir paģiras ārstēt ar alkoholu. Ir sajūta, ka paliek vieglāk un nelabums pāriet, taču patiesībā process tikai paildzinās un drīz vien atkal būs paģiras.

4. Ēdiens

Kad ir paģiras, parasti gribas ēst ko stipru, kas piesien dūšu. Taču, lai pēc laika atkal nepaliktu slikti, tas nav ieteicams. Labāk izvēlēties augļus, kuros ir daudz šķidruma, grauzdētu maizi vai biezpienu.

5. Pretsāpju līdzekļi

Galvassāpes ir pat vēlams samazināt, lietojot pretsāpju tabletes. Galvenais ir tās nepārdozēt un nelietot tukšā dūšā.

No laimisk.

Glāze kefīra, puse tējkarotes cukura, viena tējkarote sasmalcinātu pētersīļu un šķipsniņa maltu melno piparu un sāls. Sastāvdaļas samaisa un izdzer un labsajūtā noelšas. 🙂

No lasītāja ar niku, zināšanai.

Dzerot alkoholu, cilvēks uzņem ne tikai mazāk kaitīgo etilalkoholu, bet arī ļoti kaitīgo metilalkoholu, vai, precīzāk sakot, nevis metilalkohols jeb metanols ir inde, bet tas, ko mūsu organisms (aknas) no tā izveido kā vielmaiņas produktus – formaldehīdus un aminoskābes.

Metanola saturs dažādos alkoholiskajos dzērienos ir atšķirīgs – degvīnā un džinā tā ir mazāk nekā, piemēram, sarkanvīnā, viskijā vai brendijā. Un patiešām – eksperimenti ir pierādījuši, ka degvīns un džins izraisa procentuāli mazākas paģiras nekā dzērieni ar lielāku metanola saturu. Taču, tā kā arī vienīgi etilalkoholu saturoši dzērieni izraisa paģiras, metanols nav vienīgais iemesls, kādēļ paģiras rodas.

Enzīmu trūkums

Alkohols aknās vispirms pārvēršas par acetaldehīdu, tas ir indīgs un izraisa sliktu dūšu un vemšanu, paātrina pulsu un rada iesārtumu sejā.

Organisms ar enzīma aldehīddehidrogenāze palīdzību to ātri pūlas pārvērst par nekaitīgu etiķskābi. Ir cilvēki, kuriem jau no dzimšanas pietrūkst aldehīddehidrogenāzes, tādēļ viņiem katra iedzeršana beidzas visai nepatīkami: seja kļūst sarkana un dūša slikta jau tad, kad citi vēl tikai jautri tērgā.

Alkohols aizskalo ūdeni

50 grami alkohola liek no organisma izvadīt no 600 līdz 1000 mililitriem ūdens. 50 grami alkohola ir vienā litrā alus, puslitrā vīna vai 125 mililitros degvīna. Alkohols traucē antidiurētiskā hormona rašanos organismā, tādējādi slāpes, reiboņi, sausa mute un miegainība liecina par ūdens trūkumu organismā.

Taču antidiurētiskā hormona trūkums nevar būt vienīgais iemesls, kādēļ organismā trūkst ūdens, speciālisti domā, ka ir vēl kāds cits – nezināms faktors.

Protams, arī svīšana, vemšana un caureja veicina ūdens trūkumu organismā, tāpat kā svarīgu elektrolītu trūkumu – kālija, nātrija un magnija.

Sarkanvīns un galvassāpes

Sarkanvīns atsevišķiem cilvēkiem paaugstina histamīna un serotonīna koncentrāciju asinīs, un tas paplašina smadzeņu asinsvadus, tādējādi daudziem cilvēkiem izraisot galvassāpes, taču kas sarkanvīnā ir tāds, kas šo histamīna un serotonīna līmeni asinīs tik ļoti paaugstina, nav zināms.

Kāpēc streiko kuņģis?

Alkohols kairina kuņģa gļotādu un veicina sālsskābes rašanos kuņģī. Tas var radīt kuņģa gļotādas iekaisumu, alkoholisko gastrītu. Aizkuņģa dziedzera enzīmu sekrēcija un tievās zarnas darbība tiek veicināta, taču kuņģa iztukšošanās tiek aizkavēta. Īpaši jutīga kuņģa gļotāda ir pret stipro alkoholu.

Paģiras un personība

Alkoholā bēdas patiešām nevar noslīcināt – slikts noskaņojums alkohola ietekmē drīzāk kļūs vēl sliktāks. Cilvēkiem, kuri dzer, lai slīcinātu bēdas, biežāk vērojamas paģiras nekā citiem.

Tas pats attiecas uz tiem, kam ir sliecība uz depresiju, vainas apziņu un baiļu stāvokļiem. Īpaši jāuzmanās tiem, kas iedzeršanas laikā labāk panes alkoholu, bet nākamajā dienā piedzīvos lielākas paģiras: tas var liecināt par alkohola atkarības risku.

Lasītājs ar niku, kas tā arī skan NIKA

Minerāli, 2 tabletītes citramona, 2 oglītes un gulta. Vēlāk drusku kefīriņš un labi ir kāda zupiņa, vai kaut vai buljona kubiņš un pielikt visus spēkus ieiet dušā., gulta un ūdens. Psarg dievs nekādus 50, vai kausiņu- atveras ceļš uz nekurieni. Bet katram jau sava recepte.

Lasītājs ar niku zinošais.

• glāzē auksta ūdens jāiepilina trīs pilieni ožamā spirta un jāizdzer;
• otrā rītā uz paģirām jāiedzer glāze silta piena;
• lai cik smagi būtu paģiru simptomi, nepalieciet gultā;
• kontrastduša un pastaiga svaigā gaisā palīdzēs iekustināt asinsriti;
• jāizvairās no uzturēšanās lielā karstumā un no fiziskas piepūles;
• daudz jādzer sulas, minerālūdeņi u.c. gāzēti dzērieni;
• pipargurķīši, siļķu tīteņi un citas sāļas uzkodas brokastīs atjaunos iepriekšējā vakarā zaudētās nātrija rezerves;
• jālieto saldumi (medus,džems, ievārījumi, citrusaugļi), jo tie cīnās ar alkohola samazināto cukura līmeni.

Lasītājs ar niku Zutis.gl

PALĪDZ UZ 100 % !

Daudziem zināms paģiru novēršanas līdzeklis ir neliels alkoholiska dzēriena malks nākamajā rītā pēc svinībām, tomēr tas nederēs tiem, kuri plāno sēsties pie auto stūres vai doties uz darbu.

Ja paģiras ir tik neizturamas, ka moka spēcīgas galvassāpes, sirdsklauves un reibonis, tā ir pazīme, ka asinsvadu sieniņas ir tik ļoti sašaurinājušās, ka var izraisīt sirds apstāšanos.

Lai atkal tās paplašinātu, iespējams, nāksies ķerties pie pārbaudītas metodes.

Pieredzējuši svinētāji iesaka šādu recepti: divas 100 gramu porcijas degvīna, uzkožot sautētus skābos kāpostus; pāris pudeles viegla alus vai kokteilis Asiņainā Mērija, kuras sastāvā esošajā tomātu sulā ir daudz C vitamīna.

Lasītājs bez nika, bet ar burtiem hgy.

RĪKOJIES ŠĀDI

glāzē auksta ūdens jāiepilina trīs pilieni ožamā spirta un jāizdzer;
otrā rītā uz paģirām jāiedzer glāze silta piena;
lai cik smagi būtu paģiru simptomi, nepalieciet gultā;
kontrastduša un pastaiga svaigā gaisā palīdzēs iekustināt asinsriti;
jāizvairās no uzturēšanās lielā karstumā un no fiziskas piepūles;
daudz jādzer sulas, minerālūdeņi u.c. gāzēti dzērieni;
pipargurķīši, siļķu tīteņi un citas sāļas uzkodas brokastīs atjaunos iepriekšējā vakarā zaudētās nātrija rezerves;
jālieto saldumi (medus,džems, ievārījumi, citrusaugļi), jo tie cīnās ar alkohola samazināto cukura līmeni.

Veiksmi un labu veselību!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

4 Atziņas “Kā ārstēt pēcsvētku paģiras, labi padomi un ieteikumi”

  1. Niedols. Jj saka:

    Dažiem cilvēkiem var būt ģenētiska nosliece uz smagākām paģirām nekā citiem. Pat viena šampānieša glāze kādam nākamajā rītā var garantēt sliktu pašsajūtu.

    1. laimisk saka:

      Ja nevari turēt- NEDZER ALKOHOLU VISPĀR!

  2. LL saka:

    Nelietoju un citiem iesaku, kas var būt jaukāks par skaidru galvu. Jā, no rīta pamostoties!

  3. Uldis saka:

    Var teikt, ka atkarīgais visu mūžu meklē mātes krūti, bet atrod tikai ‘’pudeli’’, kurā piena vietā ir tikai inde.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top