Jauns nodoklis par auto, ko neizmanto satiksmē.

Pēc valdības ārkārtas sēdes 23.novembrī tika nolemts…..

Nodeva par transportlīdzekļiem, turpmāk būs jāmaksā katru gadu neatkarīgi no tā, vai transportlīdzeklim tiks veikta valsts tehniskā apskate vai nē.

Sanāk tā … ja sakarā ar krīzi un benzīna dārdzību esmu nolicis auto vai motociklu pie “žoga” man būs jāmaksā tik un tā …

Tas jau sāk līdzinās tīrākajam reketam.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) priekšnieks Andris Lukstiņš pirmdien pēc valdības ārkārtas sēdes žurnālistus informēja, ka vieglajiem transportlīdzekļiem nodevas apjoma pieaugums būs atkarīgs no masas – vieglākajiem auto mazāks, smagākajiem – lielāks, savukārt motocikliem kā ekskluzīvai precei pieaugums varētu būt pat līdz 100 latiem pašreizējo trīs latu vietā.

Motociklus uzskata par ekskluzīvu preci … stulbums. Varbūt uz moci pārsēdos, jo nevaru uzturēt autiņu ?
Un vēl :

ikgadējā transportlīdzekļu nodeva par tricikliem un kvadricikliem pēc grozījumu stāšanās spēkā būs 15 lati līdzšinējo trīs latu vietā (pieaugums 12 lati).

Vieglajiem transportlīdzekļiem ar pilnu masu līdz 1,5 tonnām nodeva būs 20 lati (+8 lati), ar masu no 1,5 līdz 1,8 tonnām – 40 lati (+16 lati), no 1,8 līdz 2,1 tonnai – 70 lati (+25 lati), no 2,1 līdz 2,6 tonnām – 110 lati (+56 lati), no 2,6 līdz 3,5 tonnām – 160 lati (+88 lati), bet vieglajiem auto ar pilnu masu virs 3,5 tonnām – 220 lati (+142 lati).

Kravas automobiļiem un autobusiem valsts nodevas apmēru nav paredzēts mainīt.

Man par šo valdību un ‘100 gudrajiem’ ir izveidojies priekštats jautājumu formā : “Kā valdība var tik ļoti ienīst savu Tautu, kas dod tai maizi un darbu ? “

mans mocis 100 nodeva

PAPILDINĀJUMS…

Jauns risinājums autotransporta ikgadējās nodevas palielināšanai paredz dubultot nodevu vieglajiem automobiļiem ar pilnu masu līdz 1,8 tonnām, bet nodevu par motocikliem no trīs latiem paaugstināt līdz 50 latiem, nevis 100 latiem kā izskanēja pirmdien.

Automobiļiem ar pilnu masu līdz 1,5 tonnām nodeva būs 24 lati (+12 lati), bet par transportlīdzekļiem ar masu no 1,5 līdz 1,8 tonnām 24 latu vietā būs jāmaksā 48 lati.
Transportlīdzekļiem ar pilnu masu no 1,8 līdz 2,1 tonnai 45 latu vietā būs jāmaksā 75 latus, ar pilnu masu no 2,1 līdz 2,6 tonnām – līdzšinējo 54 latu vietā būs jāmaksā 90 latu, ar pilnu masu no 2,6 līdz 3,5 tonnām – līdzšinējo 72 latu vietā nodeva būs 110 lati, bet vieglajiem auto ar pilnu masu virs 3,5 tonnām – 78 latu vietā būs jāmaksā 150 latus.

MAITAS !!!

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

6 Atziņas “Jauns nodoklis par auto, ko neizmanto satiksmē.”

 1. M saka:

  Varbūt elekto velosipēdiem arī vajag uzlikt tādu pašu nodokli kā močiem – tā ir vēl ekskluzīvāka prece ar diviem riteņiem un motoru…

 2. Janis saka:

  Nu galīgais vāks man divi reģistrēti moči , bet bez tehniskās apskates stāv šķūnī, tagad braucu ar auto. Un man par tiem šķūņi būs jāmaksā ??? Mest arā arī tā ka negribas. Starp citu tas ir satversmes pārkāpums, jo valsts ierobežo turēt privātīpašumu !

 3. Aivars saka:

  Valsts ierēdnīši, jādomā, ka ir tautas partijas vai arī JL ieliknīši (pamperi), un šie nu dara visu, lai uz ārvalstīm vēl neaizbraukusī tauta Latvijā šos no sirds neieredzētu un Saeimas vēlēšanās visus, kā vienu izsvītrotu un nepieļautu izsmiet latviešu tautu!

 4. Pavels saka:

  Man mopeds 72cc,bet vins registrets ka mocis,jo kubatura lielaka par 50cc,vinu nopirku pa 20 latiem lai varetu vismaz vasara parvietoties arpus sava kvartala,katru pavasari jamaksa par tehnisko,par apdrosinasanu,tas viss izmaksa pari 30 latiem,tagad vel nodoklis 50 lati un tas viss lai invaldz varetu 3 reizes pa vasaru izbraukt arpus pilsetas lai neaizmirst ka izskatas Latvijas daba.Panaca to ka nemaksasu neko,lai niem nost un uzdavina ministriem tik ekskluzivu aparatu razotu kina.Tik nabadziga un truciga valdiba vel nekur pasaule nav redzeta,ja velas invalidam atniemt pedejo ceribu parvietoties.Vai tadai valdibai nav kauns radities savas tautas prieksa.

 5. zajobala saka:

  Lai valdība aizrijas 😛 Samaksāšu labāk par kotletēm nevis par ceļa nodokli…

 6. Mara saka:

  Arprats!!!!labi vien ka jau laikus aizbraucu no Latvijas…Zel man tas tautas,bet nu pasauli nevar mainit viens cilveks.Likumu izdevejiem jau labi,algas sanjem labas. Cik ironiski man skan vardi- “Latviesi,turesimies kopa,busim stipra tauta!Atbalstiet savu Tevuzemi” viss jau butu labi,ja vien vinja mus ari kaut mazliet atbalstitu.Nau tak normali,ja no iedzivotajiem jau izspiez visu pedejo!Jau ta cilvekiem nau ko est…driz valdiba redzes,kad Latvija vairs neviens nepaliks,tikai pensionari,kuriem jau ari bus piegrieztas algas,pasi saks mukt prom,jo nebus no kaa vairs iekaseet..
  Man tiesam ljoti zel par manu tautu,tik nozelojamu dzives limeni vel neesmu redzejusi nekur..

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top