Jauns NASA saniegums komētu izpētē. (video)

Kosmiskā zonde ”Stardust” ir pietuvojusies kometai Tempel-1 un izdarījusi foto uzņēmumus no 180.km attāluma. Kosmiskajos mērogos tas nozīmē atrasties blakus objektam ļoti tuvu. Kad tika veikti foto uzņēmumi… zonde atradās 338 miljoni kilometru no zemes.

Te būs iespējamā vieta TAVAI reklāmai! Nopietns reklāmdevējs gaidīts! Raksti vienosimies...

Zondes „Stardust” kameru jauda un kapacitāte pietika 72.uzņēmumu veikšanai augstā izšķirtspējā. Tagad zondes antenas tiek pavērstas pret zemi, lai varētu noraidīt foto materiālus uz zemi.

Viena attēla noraidīšanai tiek patērētas 15.minūtes. Pēc šīs operācijas veikšanas, attēli tiks vispusīgi pētīti un iespējams būs pieejami internetā lielā izšķirtspējā.
NASA pētniekiem būs iespēja salīdzināt pārmaiņas, kas ir notikušas komētai izdarot vienu apriņķošanas ciklu apkārt saulei.

Tiks arī meklētas pēdas no iepriekšējiem pētījumiem, kad 2005.gadā „ Deep Impact” zonde izšāva uz komētu lādiņu, lai izpētītu komētas sastāvu un iegūtu citus datus par tās uzbūvi.

Svarīgi ir saprast kāds ir vielas blīvums apkārt komētas kodolam, lai varētu nākotnē ar lielu precizitāti prognozēt komētas trajektoriju un iespējamos riskus no šāda veida debess ķermeņiem.

Flyby of Comet

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirstiet abonēt jaunākos rakstus!

Ja kas, tad abonenti saņem mūsu komandas uzmanību, piemēram, grāmatas utt. Kā redzat, saturs ir bezmaksas! Aicinu atbalstīt kllproject.lv! To var izdarīt atspējojot reklāmu bloķētājus! Paskaties, kas teikts reklāmā! Tas var būt noderīgi! Tici mums, un mūsu kolektīvs TEV teic- PALDIES!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *