Jaunie sodi dzērājšoferiem

dzeaj soferis zimesPar to jau rakstīju, kad šo jautājumu ierosināja Saeimas Juridiskā komisija un liktos, ka krīzes laikā jau tā lielos esošos sodus nebūtu adekvāti palielināt…tikpat jau nesamaksās, bet komisija domā citādi….. kā redzams saeima komisijai piekrīt.

Saeima pieņēma grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas palielina sodus par transportlīdzekļu vadīšanu alkohola reibumā, narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē

No šodienas 10.jūnija ieviesti jauni sodi …(Likums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas)


Par transportlīdzekļa vadīšanu, ja pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniegs 0,2 promiles, bet nepārsniegs 0,5 promiles, uzliks naudas sodu šoferim, kura vadītāja stāžs mazāks par diviem gadiem, no 150 līdz 300 latiem un atņems transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz sešiem mēnešiem.

Patlaban par šādu pārkāpumu naudas sods ir no 100 līdz 200 latiem un transportlīdzekļu vadīšanas tiesības tiek atņemtas uz trim mēnešiem.

Ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniegs 0,5 promiles, bet nepārsniegs vienu promili, naudas sods velosipēda un mopēda vadītājam būs 30 lati, bet cita transportlīdzekļa vadītājam – no 300 līdz 450 latiem, un tiesības tiks atņemtas uz vienu gadu.


Ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniegs vienu promili, bet nepārsniegs 1,5 promiles, naudas sods velosipēda un mopēda vadītājam būs 80 lati, bet cita transportlīdzekļa vadītājam piemēros administratīvo arestu no piecām līdz 10 diennaktīm, uzliks naudas sodu no 600 līdz 800 latiem un atņems tiesības uz diviem gadiem.


Savukārt, ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniegs 1,5 promiles, naudas sods velosipēda un mopēda vadītājam būs 120 lati, bet citu transportlīdzekļu vadītājam piemēros administratīvo arestu no 10 līdz 15 diennaktīm, uzliks naudas sodu no 800 līdz 1000 latiem un atņems transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.


Par braukšanu, atrodoties reakcijas ātrumu un uzmanību samazinošu medikamentu iespaidā, esot slimam vai tādā mērā nogurušam, ka tas ietekmē vadītāja darbaspējas un ceļu satiksmes drošību, uzliks naudas sodu no 30 līdz 200 latiem.


Savukārt par atteikšanos no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai, narkotisko vai citu apreibinošu vielu ietekmes pārbaudes uzliks naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam 120 latu apmērā, bet cita transportlīdzekļa vadītājam piemēros administratīvo arestu no 10 līdz 15 diennaktīm, uzliks naudas sodu no 800 līdz 1000 latiem un atņems transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.


Par nepakļaušanos atkārtotai vai vairākkārtējai policijas prasībai apturēt transportlīdzekli (par bēgšanu) mopēda vadītājam uzliks sodu 120 latu apmērā, bet šoferiem piemēros administratīvo arestu no desmit līdz 15 diennaktīm, uzliks naudas sodu no 800 līdz 1000 latiem un atņems transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.

Vienreiz par visam reizēm jasaprot, ka dzert pie stūres nedrīkst… Alkohols ir narkotika …palasi par trīs alkaholisma stadijām

dzeaj soferis zimes1

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Viedoklis par “Jaunie sodi dzērājšoferiem

  • .
    .

    Būtībā līdz ar šo var teikt, ka Latvijā drīkst braukt tikai ar 0,2 promilēm. Tas vēl ir pieņemami.
    Bet “par reakcijas ātrumu un nogurumu” – tas nu ir speciāli lai policija varētu paņemt priekšā JEBKURU. Jo tas ir subjektīvs lielums.

    Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *