Jaunais invaliditātes likums

nabadziba2Jaunais likums paredz saglabāt dalījumu trīs invaliditātes grupās, sasaistot to ar darbspēju zaudējumu. Pirmā invaliditātes grupa (ļoti smaga invaliditāte) tiks piešķirtam, ja darbspēju zaudējums ir 80 – 100 procentu apmērā.

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

Smaga invaliditāte jeb otrā invaliditātes grupa nozīmēs darbspēju zaudējumu 60 – 79 procentu apmērā.

Savukārt trešo invaliditātes grupu (mēreni izteikta invaliditāte) varēs noteikt, ja darbspējas zaudētas 25 – 59 procentu apmērā.
Darbspēju zaudējumu procentos noteiks pēc īpašas starptautiski atzītas metodikas. Savukārt personām līdz 18 gadu vecumam invaliditāti noteiks bez iedalījuma grupās.

Personai būs iespējams noteikt arī prognozējamu invaliditāti uz laiku no sešiem mēnešiem līdz vienam gadam. Prognozējamu invaliditāti varēs noteikt, ja paredzams, ka bez ārstēšanas, rehabilitācijas un sociālo pakalpojumu saņemšanas funkcionālie ierobežojumi palielināsies un var iestāties invaliditāte.

Cilvēkiem ar invaliditāti likums no 2013.gada 1.janvāra paredz tiesības uz valsts apmaksāta asistenta pakalpojumu uz laiku līdz 40 stundām nedēļā, bet cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem būs iespēja saņemt valsts apmaksātu surdotulka palīdzību 10 stundas mēnesī saskarsmes nodrošināšanai.

Jau no nākamā gada personām ar pirmās grupas redzes invaliditāti, kuras nesaņem valsts pabalstu invalīdam, tiks nodrošinātas tiesības pašvaldībā pēc deklarētās dzīvesvietas saņemt no valsts budžeta apmaksātu asistenta pakalpojumu līdz 10 stundām nedēļā.

Šis pakalpojums nebūs pieejams personām, kuras atrodas ilgstošas sociālās aprūpes institūcijā, stacionārā ārstniecības iestādē vai ieslodzījuma vietā.

Mācību vajadzībām – profesionālās vai augstākās izglītības iegūšanai – valsts dzirdes invalīdiem no nākamā gada 1.septembra apmaksās surdotulka pakalpojumus līdz 480 akadēmisko stundu apjomam viena gada laikā.

Likumprojekts paredz arī 1. un 2.grupas invalīdiem, bērniem ar invaliditāti un viņu pavadoņiem tiesības bez maksas braukt sabiedriskajā transportā.

Bērniem, kuriem invaliditāte noteikta pirmreizēji, kā arī šo bērnu vecākiem likums ar tā spēkā stāšanās brīdi paredz iespēju saņemt valsts apmaksātas psihologa konsultācijas.

Jaunais invaliditātes likums stāsies spēkā 2011.gada 1.janvārī.

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *