Jaunais Gads, ticējumi un padomi, kas var noderēt

Jaunais Gads!

Domāju, ka Jaunā Gada ticējumi ir svarīga Jaungada svinību sastāvdaļa! Jaunā Gada naktī atstāj uz galda ēdienus, dzērienus un sveci degot, tad mirušie radi vai paziņas nāk viesos.

Par visām lietām uz galda jāliek sāls un maize, tad Laime tur apmetas uz dzīvi.

Ko jaungada naktī redz sapnī, tas nākošā gadā piepildās.

Veca gada vakarā bez saules nedrīkst strādāt, jo tad visu gadu pa nakti vien jāstrādā.
Jaungada dienā no mājas nevar neko izdot, jo tad visu gadu būs jāizdod

Ja Jaunā gadā baras, tad būs jābaras visu gadu.
Jaunā gadā naktī jāliek kurpes pie durvīm, tad laime nāks iekšā.

Jaunam gadam iestājoties jāēd zivis, lai nākamā gadā būtu tik pat daudz naudas, cik zivīm zvīņu. Zivju zvīņas jāizžāvē un jāieliek maciņā.

Vecā gada vakarā līdz pulkstenis sit divpadsmit vajagot 9 reizes paēst, tad Jaunais gads būšot bagātīgs.

Jauna gada naktī atstāj uz galda ēdienus, dzērienus un sveci degot, tad mirušie radi vai paziņas nāk viesos.
Ja Jaungada dienā kaut ko ēd pirmo reizi un kaut ko vēlas, tad šī vēlēšanās arī piepildās.

Jaunajā gadā uz galda jāliek mantas, kas nepieciešamas visā dzīvē, jo tad gadā būs visa papilnam. Veca gada vakarā jāēd skābi kāposti, lai skābums, kas radies pagājušā gadā, tiktu apēsts.

Jaunais Gads

Jaunais Gads, starptautiski ticējumi.

Mājoklim jābūt iztīrītam līdz Jaunajam gadam. Visi uzkopšanas piederumi un tīrīšanas līdzekļi Vecgada vakarā jānoslēpj no acīm.

Jaunā gada pirmajā dienā nedrīkst slaucīt putekļus, jo tā var aizslaucīt veiksmi;

Vecgada vakarā jātur durvis un logi vaļā, lai vecais gads tiek projām;

Līdz Jaunajam gadam jānomaksā visi parādi;

Jaunā gada pirmajā dienā nedrīkst neko aizņemties; Jāizvairās no rupju vārdu un neglītu izteicienu lietošanas. Sagaidot Jauno, gadu nedrīkst pieminēt nāvi un miršanu. Spoku stāsti šajā naktī ir 100% tabu!

Jāizvairās no pērnā gada biežas pieminēšanas. Ja cilvēks pirmajā gada dienā raud, viņš raudāšot visu gadu. Tādēļ bērniem nekas netiek liegts un viņi nesaņem sodu, pat ja uzvedušies neciešami.

Ir dīvaina sajūta gadu mijā,
Kad zvaigžņotā debess sudrabu sijā,
Tad zogas gan prieks, gan neziņa krūtīs,
Ko nākamā gada puteņi sūtīs –
Ir dīvaina sajūta tādā brīdī,
Kad satiekas gadi uz īsu brīdi:
Tu pats it kā stāvi vēl durvju priekšā,
Bet domas sen jau atrodas iekšā.

Laimīgu Jauno Gadu!

Jaunais Gads

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

2 Atziņas “Jaunais Gads, ticējumi un padomi, kas var noderēt”

  1. Imants B saka:

    Interesantas un šķietami dīvainas citu tautu tradīcijas.

    Brazīlija

    Brazīlijā, kā arī citās Centrālamerikas un Dienvidamerikas valstīs, piemēram, Ekvadorā, Bolīvijā un Venecuēlā, Jaungada vakarā jānēsā īpaša apakšveļa, jo tā nesīs veiksmi. Populārākās apakšveļas krāsas ir sarkana, kas piesaistīs mīlestību, kā arī dzeltenā, kas sola gūt vairāk naudu. Tāpat Brazīlijā svētku galdā liek lēcas, kas arī nozīmē veiksmi un naudu nākamajam gadam.

    Spānija

    Ļoti īpaša tradīcija ir spāņiem. Visu vakaru pie katra pulksteņa stundas sitiena, līdz divpadsmitiem naktī, jāliek viena vīnoga mutē un pie pēdējā sitiena visām vīnogām jābūt apēstām. Katra vīnoga simbolizē vienu gada mēnesi un kopā veido divpadsmit laimīgus gada mēnešus. Visbiežāk spāņi sagaida Jauno gadu ar vīnogu pilnu muti, cenšoties tās pēc iespējas ātrāk apēst, uzjautrinoties viens par otru.

    Dānija

    Vecā gada vakarā radu, draugu un kaimiņu mājas ieejas durvis apmētā ar traukiem, kas speciāli šim vakaram tiek krāti visu gadu. Dāņi uzskata, ka trauku mešana aizbaida ļaunos garus un nes laimi, pie tam, jo vairāk lausku pie durvīm, jo labāk. Svarīga tradīcijā katru gadu ir Dānijas karalienes runa, kas norisinās pulksten sešos vakarā, kad visi sasēžas pie galda un ēd svētku mielastu.

    Grieķija

    Tradicionāli Jaungada vakarā pie māju ārdurvīm tiek karināts sīpols kā simbols atdzimšanai no jauna. Jaunā gada dienā vecāki pamodina savus bērnus, uzsitot viņiem pa galvu ar sīpolu, lai pamodinātu un dotos uz dievkalpojumu. Šis sīpols tiek turēts mājās līdz nākamajam Jaunajam gadam, lai nestu ilgmūžību, veselību un veiksmi.

    Ķīna

    Šī valsts ir ļoti bagāta ar Jaunā gada tradīcijām, katrā reģionā tās var atšķirties, taču šīs piekopj lielākā daļa iedzīvotāju, piemēram, katru gadu Vecgada dienu iesāk ar mājas kārtošanu, lai iztīrītu neveiksmi un sliktos notikumus no iepriekšējā gada. Interesanti, ka iela daļa vēsturnieku uzskata: uguņošana tika izgudrota senajā Ķīnā, jo ķīniešu Jaunajā gadā ir viena visai ekspresīva tradīcija, iziet ielās un trokšņot, lai aizbaidītu ļaunos garus. Trokšņošanai tiek izmantotas petardes un citi pirotehnikas izstrādājumi.

    Somija

    Izrādās, ka viena no mūsu iecienītākajām Jaunā gada tradīcijām ir aizgūta no Somijas. Somi prognozē nākamo gadu ūdens traukā, lejot izkausētu alvu un pēc tam interpretējot metāla formu, kādu tas iegūst pēc sacietēšanas. Sirds vai gredzens nozīmē kāzas, kamēr kuģis paredz ceļojumu, un cūka paziņo, ka būs daudz ēdiena.

    Rumānija

    Šeit katru gadu cilvēki ietērpjas lāča kostīmā un kopīgi dejo, lai aizbiedētu ļaunos garus. Senāk Rumānijā lāči tika pieradināti un dresēti, tika turēti važās un uzstājās par naudu pie skaļas bungu mūzikas. Par laimi, šādas aktivitātes šeit vairāk nenotiek. Rumāņu tautas pasakās lācis simbolizē aizsardzību un dziedniecību.

  2. Armīna saka:

    Lai viss sanāk un izdodas, mazāk kreņķu vairāk smaidu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top