Japānu satricina ļoti spēcīga zemestrīce (video)

Japānas piekrasti 11.martā satricinājusi 8,9 balles spēcīga zemestrīce, galvaspilsētā Tokijā spēcīgi sašūpojot ēkas, kuras cilvēki steigšus pametuši.
Izveidojies milzīgs cunami,kas applūdina piekrasti.
Zemestrīces un cunami nodarītie zaudējumi ir milzīgi. Zemestrīce ir spēcīgākā Japānā 140 gados un tā pārspēj 1923.gada Lielo Kanto zemestrīci.

Zemestrīces epicentrs atradies 24 kilometrus dziļumā 373 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no Tokijas. Zemestrīce notikusi plkst.14.46 pēc vietējā laika un ilgusi aptuveni divas minūtes. Pazemes grūdiens bijis jūtams arī 2500 kilometru attālajā Ķīnas galvaspilsētā Pekinā.

Japānas Klusā okeāna piekrasti skāris cunami, krastā izmetot kuģus un aizskalojot visu savā ceļā piekrastē. Cunami augstums Ivates un Mijagi prefektūrās sasniedzis attiecīgi 4,2 un 3,3 metrus. Applūdusi Sendai lidosta …pēc pazemes grūdiena redzams paceļamies milzīgs dūmu stabs virs Tokijas ostas.

Tokijā izcēlušies vismaz desmit ugunsgrēki, apturēta metro darbība, cunami applūdinājis Tokijas Disnejlendas autostāvvietu. Ičiharā netālu no Tokijas aizdegusies naftas pārstrādes rūpnīca.

Tiek ziņots par daudziem ievainotajiem Mijagi prefektūrā. Tokijas austrumos iebrucis jumts zālē, kur notika 600 skolēnu absolvēšanas ceremonija, cietuši daudzi cilvēki.

Klusā okeāna cunami brīdinājuma centrs paziņojis par cunami draudiem arī Krievijai un Marianas salām.

skala zemestr

TIEŠRAIDEI NO JAPĀNAS VAR SEKOT LĪDZI ŠEIT

cunami 051

Japana cunami1

cunami 01

cunami 02

cunami 03

cunami 06

cunami 07

cunami 08

cunami 09

cunami 10

cunami 11

cunami 12

cunami 13

cunami 04

PAPILDINU 15.03.2011

Aculiecinieki stāsta, ka ir pārsteigti par japāņu pacietību un mieru. Viņi uzskata, ka raudāt cilvēku priekšā ir nepieklājīgi. Atmosfēra pilsētā tomēr esot «ļoti depresīva».

Cilvēki palīdz viens otram – tie, kuru mājas nav cietušas, dod pajumti tiem, kas palikuši bez pajumtes. Uz cietušajiem rajoniem nemitīgi tiek sūtītas palīdzības pakas.

Tokijā transporta problēmu dēļ uz ielām ir ļoti daudz cilvēku. Cilvēki staigā ķiverēs un cenšas turēties tālāk no kokiem un stabiem, stāsta «Maskovskij komsomoļec» korespondents.

Pēc viņa teiktā, uzņēmumi saviem darbiniekiem apmaksājot taksometru pakalpojumus, lai viņi varētu nokļūt mājās. Žurnālists apgalvo, ka veikali galvaspilsētā ir tukši.

Japāņi, kas pieraduši pie skarbiem dzīves apstākļiem seismiski bīstamajos rajonos, nodrošinājušies ar pārtikas krājumiem un pirmās nepieciešamības precēm. Neesot iespējas nopirkt pat sarkanvīnu, kas palīdz no ķermeņa izvadīt radiāciju.

Visšausmīgākais visā tajā esot – noskatīties, kā jūra krastā izskalo tūkstošiem līķu. Vakar tika ziņots, ka Mijagi prefektūrā atrasti aptuveni divi tūkstoši līķu. Vēl aptuveni tūkstoš līku atrasti uz Osikas pussalas un tikpat liels skaits cilvēku mirstīgo atlieku – Minamisanriku pilsētiņā.

«The Daily Mail» raksta, ka līķi tiekot ietīti brezentā, gar piekrasti stiepjoties vairākas rindas ar līķiem, kas sagatavoti transportēšanai uz pārpildītajiem morgiem.

Oficiāli otrdien apstiprināts, ka gājuši bojā 2800 cilvēku, vēl tūkstoš skaitās bez vēsts pazuduši. Tiek prognozēts, ka mirušo skaits pieaugs līdz desmit tūkstošiem.

PAPILDINU 18.03.2011

Oficiālais bojā gājušo skaits 11. marta zemestrīcē un cunami Japānā pieaudzis līdz 7197, ziņo aģentūra «Kyodo», atsaucoties uz galveno policijas pārvaldi.

Bez vēsts pazuduši joprojām skaitās 10 905 cilvēki. Līdz šim brīdim atpazītas 3090 cilvēku mirstīgās atliekas, no kurām 1550 jau nodotas radiniekiem.

Bez mājām palikuši 387 000 japāņu.

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Viedoklis par “Japānu satricina ļoti spēcīga zemestrīce (video)

  • .
    .

    Tiek ziņots, par 32 bojāgājušajiem Honsjū salā. Vairāki cilvēki ir gājuši bojā galvaspilsētā Tokijā.

    10 metrus augstie cunami viļņi, kas pārsteiguši valsts ziemeļaustrumu prefektūras visticamāk ir prasījuši daudz vairāk upurus. Tiek ziņots par vairākiem desmitiem bez vēsts pazudušo.

    Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *