Ja bedrē pārsiti riepu, zini, atbildīgs konkrēts ceļu uzturētājs

 

 

Pārsiti riepu, gadās!

Par ceļa seguma tehnisko stāvokli ir atbildīgs konkrēts ceļu uzturētājs – valsts, pašvaldība vai arī privātais ceļa īpašnieks.

Transportlīdzekļu īpašnieki ik gadu maksā nodevu, kas paredzēta ceļu uzturēšanai un kvalitatīva ceļu seguma nodrošināšanai.

Līdz ar to viņiem ir tiesības prasīt nodrošināt kvalitatīvu ceļu segumu vai arī piedzīt radušos zaudējumus, kas radušies nekvalitatīva, bedraina ceļa seguma dēļ.

Kas ir svarīgi zināt.

Ja autovadītājam ir KASKO polise, tad viņa vietā ar zaudējumu piedziņu no ceļu īpašnieka vai uzturētāja nodarbojas apdrošinātājs.

Apdrošinātāji autovadītājiem, lai izvairītos no sava auto bojāšanas bedrīšu dēļ, iesaka ievērot distanci ar ar priekšā braucošo auto, lai savlaicīgi pamanītu un apbrauktu bedres, uzmanīgi braukt caur peļķēm, kā arī pārbaudīt, vai automašīnā ir rezerves riepa un vai riepa ir braukšanas kārtībā.

Savukārt, ja autovadītāja, kuram ir KASKO polise, vadītais transportlīdzeklis nekvalitatīvā ceļa seguma dēļ ir iebraucis bedrē un gūti bojājumi.

Rīkojies šādi.

1. Jāapstājas pie negadījuma vietas un jānovērtē, kādā stāvoklī ir transportlīdzeklis un vai tas atbilstošā tehniskā stāvoklī, lai turpinātu piedalīties ceļu satiksmē.

2. Tāpat uz notikuma vietu jāizsauc Ceļu policija, lai noformētu protokolu. Apdrošinātāji uzsver, ka svarīgi ir apstāties tieši tur, kur negadījums noticis, lai policija varētu piefiksēt konkrēto negadījuma vietu un cietušā auto bojājumus.

Tas ir nepieciešams tādēļ, lai apdrošinātājs KASKO polises īpašniekam varētu veikt atlīdzības izmaksu un nepieciešamības gadījumā vēlāk attiecīgi varētu vērsties regresa prasības kārtībā pret konkrētā ceļa uzturētāju vai īpašnieku.

3. Par notikušo negadījumu KASKO polises īpašniekam vienmēr ir jāziņo apdrošinātājam un jāpiesaka atlīdzība.

Izziņai.

Saskaņā ar normatīvajiem aktiem par satiksmei bīstamām tiek uzskatītas tādas bedres asfalta segumos, kuru laukums ir lielāks par 0,1 kvadrātmetru un kuras ir dziļākas par 50 milimetriem.

Izejot no novērojamiem un pieliktajiem video varu teikt, ka par satiksmei bīstamu varam uzskatīt teju visu Latviju…

 

pārsiti riepu

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

7 Atziņas “Ja bedrē pārsiti riepu, zini, atbildīgs konkrēts ceļu uzturētājs”

 1. osvalds saka:

  Latvijaā vismaz pie stūres neaizmigsi!!!

 2. es saka:

  CP (satiksmes uzraudzība) jau sen neizbrauc uz šādiem gadījumiem – CSN 45.p. !!!!!!!…nevajag te stastīt brīnumus!! Labāk lai apdrošinātāji paši brauc un fotogrāfē,nevis uzveļ citai institūcijai (SU)..par valsts līdzekļiem apkalpot apdrošinašānas kompānijas un pa VELTI!!!..veikt darbu apdrošinātāju vietā!! Vai tad VP par to maksā?? Kā naudu iekasēt ,tad visi apdrošinātāji piečivina pilnas ausis,bet kad notiek iebraukšanas bedrēs vai arī kādi citi ,sīki ,nenozīmīgi a/m virsbūves bojājumi,tad parasti SAVUS KLIENTUS!!(SAVUS, NO KURIEM IEKASĒJUŠI NAUDU)…nezin kāpēc sūta uz policiju,lai tie pa baltu velti brauc un visu noformē!!! Viennozīmīgi,ka šeit tā īsti kaut kas nav kārtībā. Gribētu redzēt to apdrošinātāju,kas kaut klausuli paceltu pa velti…

 3. laimisk saka:

  Pareizi “es” ….bet policijai piezvani gan, jo tavs zvans tiks fiksēts un starp citu ierakstīts … Tu piezvanīji , viņi atteicās ar to tiesai jāpietiek….
  Ja zini kādu konkrētu apdrošinātāju, kas ir atteicis un nav pacēlis savu pēcpusi no iesildītā krēsla ZIŅO…
  Liksim pie kauna staba, kas viņiem …viennozīmīgi samazinās klieentu skaitu 😉

 4. mirstigais kuram nav dzips saka:

  shis jau vel nav bedres 😀 pamegjiniet no Liepajas uz Vainodi aizbraukt. Vot tur tu izbaudisi kas ir bedres 🙁 tad jau labak pa grankjerofku braukt neka par tadu itka asfaltetu celju 🙁

 5. Ginta saka:

  Labs KASKO kalkulators http://www.salidzini.lv/kasko

  1. kkk saka:

   @Ginta,

   Labs ir. tomēr domaju, ka visi viņi ir dargi.

 6. Kirke saka:

  Par KASKO, tē arī ir labs kalkulators – http://www.gudriem.lv/kasko/lv/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top