Izniekota dzīve, vai es eju pareizajā savas dzīves virzienā

Izniekota dzīve.

Daudzi no mums dzīvo kā vāvere ritenī. Viņi nepārtraukti kaut kur skrien, kaut ko dara, veido kādus plānus.  Dažreiz ir nepieciešams apstāties. Vismaz, lai uzdotu sev svarīgu jautājumu.

Izniekota dzīve, vai iespējams to labot?

Ir daudz priekšnosacījumu, kas var raksturot, ka esat uz nepareiza dzīves ceļa. Par to tad arī parunāsim. Nu tad arī sāksim, ar dažiem uzvedinošiem konstatējumiem.

Atļaušos jautāt, cik tālu jūs esat novirzījies no saviem ideāliem un mērķiem, kas parasti tiek izvirzīti bērnībā? Ja vēlējāties kļūt par lielisku sportistu vai izcilu biznesa cilvēku, bet tā vietā dzīvojat pelēku, neuzkrītošu dzīvi, tad viss ir skaidrs.

Izniekota dzīve

Kāpēc tā notiek?

Izniekota dzīve vai dzīve pēc tuvinieku pavēles.

Ja jūs joprojām pildāt savu vecāku gribu, vai vēl ļaunāk, dzīvojat kopā ar viņiem.  Iespējams jūtaties, ka esat viņu izsūtamais.

Ja vecāki nosaka, cikos tev jābūt mājās, ar ko veidot attiecības, kur strādāt un atpūsties, ar ko sazināties, tad tas ir beigas taviem rožainajiem sapņiem.  Šādos apstākļos nav iespējams veidot savu personību.

Tev ir vienmuļa un garlaicīga dzīve.

Esi taču dzirdējis par “Murkšķa dienu”. Monotona diena, ko pušķo ieradumi un ikdienas rituāli. No pirmdienas līdz piektdienai  viens un tas pats. Mājas darbi un nedēļas nogalē draugi vai ģimene.

Tu nemaz netiecies pēc pašattīstības un pārmaiņām. Sava veida komforts un pilnīga dzīves stagnācija.  Ir ārkārtīgi grūti izkļūt no šāda “ komforta purva”, jo tas prasa lēmumu, kuru pieņemt ir pat biedējoši.

Jūs varat tam neticēt, bet daudzi cilvēki cenšas dzīvē ieviest ko jaunu. Lielākoties viņiem tas izdodas! Vajag tikai gribēt, nu ļoti, ļoti un tad rīkoties.

Izniekota dzīve, vai izeja ir jaunās vietās?

Vai esi ievērojis, ka tu vairs nesatiec jaunus domu biedrus. Iesaku to labot, bet kā?

Domāju, ka piekritīsi manai domai.  Ja cilvēks atceras savus labākos dzīves mirkļus, tad tie noteikti nav mājas rutīna vai apnicīgais darbs. Parasti tās ir pilnīgi jaunas valstis un jaunas vietas.

Nepalaidiet garām šo iespēju!

Īpaši dziļus iespaidus rada nevis kompleksās ekskursijas uz standarta viesnīcām, bet gan neatkarīgi ceļojumi.  Pat iepazīšanās ar jauniem cilvēkiem savā pilsētā motivē jūs no jauna paskatīties uz jau sasniegto.

Izniekota dzīve, kā ar tenkām.

Nu jā, tas ietver sociālos tīklus. Tu taču vairs nevari bez viņiem iztikt. Tas ietver arī garus skatījumus uz nebeidzamo sociālo tīklu plūsmu. Tu tur atrodi savu sapņu zvaigznes, skaistus cilvēkus, kas peldas labklājības viļņos.

Tur tu vari atrast viltus sapņus, kas pēc tavām domām piepildās. Tu grūtsirdīgi un maldinoši domā: “Nav savas dzīves, vismaz paskatīšos uz kādu citu laimīgo dzīvi.”

Pārpilnam, par šādiem sapņiem, tu neatraujoties seko “YouTube” vai pat “TikTok” māksloti uzņemtajos klipos.

Ja jūs tā darāt, visticamāk jūs šo pārprasto “tikumu” esat ieguvuši jau  bērnībā. Jūs ilgu laiku esat apspiests un padarīts nenozīmīgs šo sociālo tīklu iespaidā.

Šo attieksmi pret sevi var “salabot” ar psihologa palīdzību. Protams, mūsu Latvijas realitātēs tu pie psihologa diez vai iesi. Niršana pagātnē, izmantojot pareizo algoritmu, atjauno pašcieņu.

Algoritms viens, palasi citos avotos par savu elku negatīvajām pusēm. Varbūt dižie miljonāri jau sēž cietumā? Varbūt viņu manta apķīlāta un paši pagrimuši līdz “bomžu” stāvoklim?

Citu cilvēku panākumi padara jūs aizkaitinātu.

Jūsu uzmanība vairāk ir vērsta uz trūkumu meklēšanu tur kur viņu nav. Šo attieksmi var veidot pagātnes uzkrātās neveiksmes.

Katru reizi, kad jūs salīdzināt sevi ar kādu citu veiksminieku, jūs salīdzinājumā zaudējat. Atkal un atkal un tam nav noslēdzoša punkta. Tas noved pie skumjām un aizkaitinājuma.

Pareiza psiholoģiskā nostāja attīra jūsu neveiksmes un novērš šādas reakcijas, pateicoties kurām jūs iegūstat citus orientierus.

Jūs dzenāties pēc “veiksmīga cilvēka” butaforijas.

Proti!

Nauda, ​​statuss, atzinība, apbrīna, uzslavas, glītas bildes sociālajos tīklos, augstākā sabiedrība, jaunākais viedtālrunis, modernas rokassomas, zīmoli un tā tālāk.

Tas viss ir viltus māns. Nav pilnība veiksmīgu cilvēku. Tu redzi tikai viņa viena pusi, taču zem spožuma bieži slēpjas melna ēna.

Ja tu par veiksmīgajiem un naudīgajiem jūsmo, tad varu tev šo to īsi pateikt, nu tā- konfidenciāli: “Tev nav gribas, tu netiecas uz pašattīstību. Tas notiek tāpēc, ka audzināšanā tev ir bijušas lielas nepilnības”.

Izniekota dzīve, taču to vēl var labot!

Ja  sev esi atradis vienu vai vairākas šeit aprunātās “Izniekotā dzīve” pazīmes, tad ir vērts par to padomāt. Vai tev nav pienācis laiks sākt kaut ko darīt ar sevi?

Izniekota dzīveVisu var mainīt uz labo pusi: mērķus, vērtības, emocijas, domāšanu. Nemaz nerunājot par darbu, draugiem un dzīvesvietu.

Dzīve ir viena, tāpēc vai ir vērts to pavadīt nepavisam ne tā, kā sapņojāt? Mācieties savas “vājās” puses padarīt “spēcīgas” – tas ļoti palīdzēs dzīvē.

Izeja ir vienkārša. Tev jātiek galā ar tiem cilvēkiem, kuru viedoklis tevi ietekmē? Saprast nozīmē zināt, kas ir katrs no šiem cilvēkiem, un attiecīgi reaģēt.

Jums var būt trīs grupas, domāju, kā minimums.

  1. Grupa, tie kurus tu cienī. Cilvēki, kas daudz zina, ir cienīgi cilvēki. Viņu viedoklis palīdzēs jums kļūt labākam, un viņu kritika ir jāpieņem un ar to jāstrādā.
  2. Grupa, tie kurus necienī (analfabēti vai skaudīgie). Ja tādi ir, tad tici vai nē, tas ir ļoti labi!

Viņu negatīvisms ir jāapgriež un jāuztver tieši pretēji.  Jo sliktāk viņi par tevi runā, jo viss tev jāuztver ar pozitīvismu.  Paradoksāli, bet tas ir vienīgais veids, kā viņu “samazgas” neliet sev uz galvas.

  1. Grupa, “Ne šis, ne tas”. Tie ir tie, kuriem nav zināšanu un neko noderīgu no viņiem neiegūsi. Viņiem nav sava viedokļa un viņiem nav vēlēšanās kaut ko darīt, bet viņi vēlas runāt.

Viņiem par visu ir savs “viedoklis”. Ja izsakāmies tēlaini, tad tie ir “runājošie kranči”. Vienkārši neklausieties viņos. “Suņi rej – karavāna iet tālāk.”

Protams, ir iespējami robežu noslēdzošie varianti, tos izdomāsiet paši. Izmēģiniet to, ko iesaku. Noteikti tev izdosies, tas nav grūti. Veiksmi!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top