Izlūkdienesti, globālā un paredzamā skatījumā

Izlūkdienesti ir katrā valstī un nodarbojas ar vienu un to pašu- spiego.

Būtu naivi domāt, ka spiego tikai tādas valstis kā Krievija, Ķīna un Irāna.

Spiego visi! Jā, pilnīgi visi un lielu „sadraudzību”, tā sauktajos draudzīgos dienestos varam pilnīgi droši negaidīt. Ir spiegošanā sfēra, kur  draudzība starp izlūkdienestiem nav iespējama jau pēc savas būtības.

Atšķirība starp neitrāliem, draudzīgiem un nedraudzīgiem dienestiem sliecas izzust, un tas attiecas uz ekonomiskā un zinātniskā potenciāla aizsardzību.

Kas ir spiegi?

Spiegi parasti uzdodas par diplomātiem, žurnālistiem, lobijiem, uzņēmējiem vai studentiem. Līdz ar izlūkošanas datu vākšanu tie cenšas ietekmēt  augstāko amatpersonu pieņemamos lēmumus.

Paskatoties uz Latvijas deputātu un pat ministru neadekvāto lēmumu un darbību secīgu virknējumu, gandrīz jāsāk domāt par viņu piederību kādam no citu valstu izlūkdienestiem.

Nu kaut vai tizlās darbības ap un ar “čekas maisiem”. Droši vien zināt, ka Latvijai arī ir savi izlūkdienesta spēki. Satversmes aizsardzības birojs (SAB).

SAB pamatfunkcijas ir:

• Ārvalstu izlūkdienestu darbības Latvijā identificēšana, kontrole un neitralizācija;
• Latvijas valstij nozīmīgas izlūkošanas informācijas ieguve ārvalstīs.
Apskatīsim ievērojamāko ārzemju izlūkdienestu nosaukumus un īsu aprakstu.

ISI

ISI – Pakistānas izlūkdienests. Praktiski nodarbojas ar to pašu, ko visu valstu izlūkdienesti…vāc informāciju, apstrāda utt.  Dibināts  1948.gadā un šobrīd  pasaulē, spiego aptuveni desmit tūkstoši aģenti.

CIP  (Centrālā izlūkošanas pārvalde, CIP)

CIP – ASV izlūkdienests ir  pazīstama visā pasaulē. Piedalījies vairāk nekā sešās starptautiskās operācijās, slavenākā no tām ir operācija ‘Cyclops’, kas notika kara laikā Afganistānā.

Nodarbojas ar izlūkošanu,  data vākšanu , slepenas operācijas un terorisma apkarošana, kā arī konsultē ASV politiķus.

MI6

MI6 – Lielbritānijas izlūkdienests, kas bieži tiek  salīdzināts ar amerikāņu CIP. Spiegojot lepojas ar  augstu reaģēšanas māku.

Labi pārdomāta iekšējās  struktūras un funkciju veiktspēja.  Seko līdzi  valsts iekšpolitikai. Visvairāk pārsteidz fakts, ka šī struktūra  iegūst  aģentus caur  internetu.

FSB (ФСБ – Российская разведка)

FSB – skaitās krievu spiegu  inteliģences kalve. Tika dibināta 1995.gadā, un kopš tā laika tās darbinieku (spiegu) daudzums pieaudzis  līdz 350 tūkstošiem.  Nodarbojas ar robežu drošību monitoringu, izlūkošanu, pretterorismu un pretizlūkošanu.

Vieglāk būtu uzdot jautājumu, kurā valstī nav Krievijas spiegi… ticiet ir visās.

DGSE

DGSE – Francijas izlūkošanas aģentūra, kas izveidota 1982. Tās galvenie mērķi … valsts drošība un izlūkošanas vākšana. Izlūkošanas aģentūra ir daļa no Aizsardzības ministrijas.

Par vienu no veiksmīgākām operācijām tiek uzskatīta , kad tās pārstāvji (spiegi) tika nosūtīti, lai atbalstītu Lībijas nemierniekus.( 2011.gada maijā)

BND

BND – Vācijas izlūkošanas aģentūra, kas tika izveidota  1956 gada aprīlī. BND izlūkdienestā nodarbināti vairāk nekā 6000 darbinieku. Tās pārstāvji (spiegi) ir bijuši daudzās  veiksmīgās operācijās, īpaši jāatzīmē banku darbības kontrole Lihtenšteinā.

Mossad

Mossad – Izraēlas  izlūkdienests , kas dibināts 1949 gadā. Tiek pakļauts  tieši  valsts prezidentam. Ir daudz operāciju, kas saistītas ar slepkavībām, piemēram, vispretrunīgākā pēdējā operācija , kur  Dubajā tika nogalināts  Mahmoud al-Mabhuh . (Hamaz)

RAW

RAW – Indijas izlūkošanas aģentūra, kura izveidota   1968 gada septembrī. Galvenie mērķi ir slepenas operācijas, kā arī  informācijas vākšana un pretterorisma operācijas.

Veiksmīga operācija 2009.gadā  Nepālā,kur  lielākā daļa no vainīgajiem tika saukti pie atbildības.

Asis

Asis – Austrālijas izlūkdienests, kas dibināta 1952 gadā. Nodarbojas ar izlūkošanu un aizsargā Austrālijas ekonomiskās intereses . Veiksmīga operācija Papua-Jaungvinejā, kur palīdzēja apspiest neatkarības kustību vairākās pilsētās.

CSIS

CSIS – Kanādas militārās izlūkošanas aģentūra, kas izveidota pēc tēla un līdzības ar  MI6 un CIP. Tika izveidota 1984gadā. CSIS cieši sadarbojas ar ASV izlūkdienestu, un kopā piedalās daudzās slepenās  operācijās.

Tā lūk… piemirsu pateikt, ka mūs novēro no kosmosa un kur nu vēl milzīgais video kameru novērošanas tīkls. Mobilos sakarus pat nepieminu.

Skaidrs, ka spiego !

izlūkdienesti

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *