Izgaismotā Liepāja, pastaiga ar baudāmiem 20 gaismas objektiem

 

 

Izgaismotā Liepāja notikšot.

Neskatoties uz covid-19 briesmām, tā vismaz ziņo Liepājas Kultūras pārvalde.

Viss notiks, kā plānots, – četras dienas no 21. līdz 24. oktobrim.

Sākot no pulksten 19 izgaismos objektus visā maršrutā.

Cilvēki vakaros varēs doties pastaigā un līdz pulksten 23 baudīt gaismas izrādes, sākot no jebkuras vietas visā maršrutā.

1. Gaismas objekts “Liepājas gaismas arfa”, koncertzāle “Lielais dzintars”, Radio iela 8.

Objekta autors/realizētājs: ARTISTIC.

Kad Liepāja četrus vakarus iemirdzēsies neparastās gaismās, pastaigas “Izgaismotā Liepāja” sākuma un noslēguma punktus izgaismos gaismas arfas stari. Koncertzāle “Lielais dzintars” pirmo reizi spēlēs gaismu – ikviens pastaigas apmeklētājs varēs iedomāties sev tuvāko Liepājas melodiju skanam gaismas staru arfas stīgās.

2. Gaismas instalācija “Liepājas skati”, izdevniecība “Kurzemes Vārds”, Pasta iela 3.

Gaismas instalācija “Liepājas skati”.

Atrašanās vieta: izdevniecība “Kurzemes vārds”, Pasta iela 3 Objekta autors/realizētājs: Izdevniecība “Kurzemes Vārds”
Ikdienā mēdzam vērot ainavas aiz loga, bet gaismas pastaigā “Izgaismotā Liepāja” viss būs citādi – līdzdarbojoties pastaigas norisē, izdevniecība “Kurzemes Vārds” savos logos iedegs Liepājas skaistākās ainavas – visa Liepāja vienā vietā kā uz delnas.

3. Pilsētvides instalācija “Gaismas viļņi”, Jāņa iela.

Pilsētvides instalācija “Gaismas viļņi”.

Atrašanās vieta: Jāņa iela Objekta autors/realizētājs: Artis Vilks. Jāņa ielas vēsturiskajā apbūvē Liepājas vējš ir iepūtis gaismas viļņus – tie parāda Jāņa ielas ēkas pavisam citādā gaismā. Lampiņu veidotie viļņi visas ielas garumā pārvērš pilsētvidi – tieši tā, kā tam svētkos jābūt, jo pilsēta taču svin! Neaizmirstiet nofotografēties ar gaismas viļņiem, jo šāda Jāņa iela izskatīsies tikai četras dienas.

4. Gaismas instalācija “Kultūra izgaismo un skan”, Liepājas teātris, Teātra iela 4

Objekta autors/realizētājs: Liepājas teātris.

Liepājas teātris ir sena un intelektuālām tradīcijām bagāta kultūras vieta. Arī šoreiz Liepājas teātris būs sarūpējis baudu visām maņām – gan acīm, gan ausīm, gan dvēselei. Ieklausies un ieskaties uzmanīgi – vai dzirdi, kā skan, un redzi, kā izskatās Liepājas kultūra?

5. Gaismas uzvedums “Liepājai 395”, Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāle, Lielā iela 9

Objekta autors: Mārtiņš Feldmanis, realizētājs: Bang!

Klasiskās mūzikas pavadīts, uz tikko atjaunotās Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles fasādes skaņas un gaismas tehnikas apkalpes firmas “Bang!” gaismas uzvedums stāstīs savu stāstu par Liepāju. Svētās Trīsvienības katedrāle ir kultūrvēsturiska celtne un luterāņu baznīca, tās iekšējā un ārējā arhitektūra veidota vēlīnā baroka stilā ar klasicisma iezīmēm, interjeru raksturo rokoko stilam raksturīgā greznība un piesātinātība.

Izgaismotā Liepāja
6. Objekts “Penrose Triangle”, Rožu laukums.

Objekta autors: Kristaps Štobis, realizētājs: December Design.

Izcilā zinātnieka Rodžera Penrouza atklātā optiskā ilūzija pierāda, ka zinātne un māksla ir cieši saistītas un papildina viena otru. Teorijas autors to dēvē arī par “impossible object” jeb neiespējamo objektu, jo forma skatāma tikai no viena precīza punkta. Gaismas pastaigas maršrutu iezīmēs Liepājas karoga krāsās iedegtas Liepājas laternas Svētku dienās būs izgaismoti
arī Liepājas tramvaji.

7. Video projekciju grafikas konkurss “Sveiciens Liepājai”, Liepājas Latviešu biedrības nams, Rožu laukums 5/6

Konkursa organizētājs: Untitled Originals

Video projekciju grafikas konkursā, kas notiek pastaigas “Izgaismotā Liepāja” laikā, piedalās Latvijas video mākslinieki
un grafiķi – zīmē, filmē, izmanto mapping tehniku. Video projekcijas ir iedvesmojoši sveicieni vēju pilsētai tās 395. dibināšanas gadadienā. Darba tehnikas, krāsu, formāta izvēle ir mākslinieku ziņā, svarīgi, lai video darbā 50 sekunžu laikā tiek izstāstīts sveiciens ar sākumu un nobeigumu. Darbus vērtēs pastaigas apmeklētāji. Uzvarētājs saņems stipendiju 1000 eiro vērtībā un uzaicinājumu realizēt video projektu nākamajā gaismas pasākumā.

8. Gaismu spēle “Nāc iekšā vai ārā!”, Kungu un Zivju ielas krustojums.

Objekta autors: Kalvis Kampenuss, realizētājs: 3s

Nāc iekšā vai paliec ārā – izvēlies pats, ko darīt! Pilsētvides objektā “Nāc iekšā vai ārā!” gaismu mākslinieks Kalvis Kampenuss aicina doties iekšā lielformāta pilsētvides instalācijā un piedalīties gaismu spēlē.

9. Stāstu instalācija “Multihouse”, Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka, Zivju iela 7

Objekta autors: Andris Vētra, realizētājs: Liepājas Kultūras pārvalde sadarbībā ar Eiropas Komisijas programmu “Radošā Eiropa”

Pilsēta nav iedomājama bez daudzdzīvokļu mājām. Vai Tev kādreiz ir radusies interese uzzināt, kā dzīvo tavi kaimiņi? Ielūkojies mājas logos un apzinies, cik dažādi mēs esam un cik atšķirīgs var būt mūsu dzīvesveids.

Ar video projekciju stāstu palīdzību sabiedrība aicināta iepazīties ar līdzcilvēkiem, kuri ikdienā dzīvo mums līdzās. Galvenais aicinājums ir apmeklētājus virzīt uz saliedētu sabiedrību, mazināt negatīvos stereotipos balstītu attieksmi pret dažādām sociālām grupām.

Izrādīt cieņu pret saviem līdzcilvēkiem, kas balstīta izpratnē par sabiedrības daudzveidību visās tās dimensijās.
Stāstu instalācija tiek īstenota projekta “Future Divercities – Creativity in anUrban Context” ietvaros.

10. Instalācija “Krāsainā jaunība”, Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienība “Vaduguns”, Kungu iela 7

Objekta autors/realizētājs: Liepājas Bērnu un jaunatnes centrs.

Šajā omulīgajā namiņā, kas ārēji šķiet mierīgs un kluss, iekšā notiek liela rosība. Skan mūzika, gaisā jūtams viegls satraukums un sirds trīsas. Kāpēc? Jo visi namiņa bērni un jaunieši apgūst deju soļus. Vai redzi viņus jau dejojam?

11. Gaismas objekts “Gaismas vārdi”, Kurzemes skvērs

Objekta autors: Kristaps Štobis, realizētājs: December Design

Visa pasaule būtu iegrimusi tumsā, ja nebūtu gaismas. Šoreiz gaisma būs vārdi, kas netiks izteikti skaļi, bet gan atspīdēs
visapkārt. Tikai skaties, kur liec soli, un savirknē teikumus, kas lasāmi uz bruģa, katru reizi citus.

12. Lāzeru izrāde “No tumsas uz gaismu”, Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultāte, Krišjāņa Valdemāra iela 4.

Objekta autors: Jānis Pētersons, realizētājs: ARTISTIC

Pirmo reizi Liepājā – brīvdabas lāzeru izrāde. Nāciet un skatieties, kā krāsainie lāzeri uz ēkas fasādes mūzikas pavadībā
izspēlē neparastu gaismas stāstu! Lāzeru tehnoloģijas gaismu objektos tiek izmantotas pavisam nesen, un katrs jauns
objekts ir piedzīvojums gan skatītājiem, gan tā autoriem, jo katru reizi iespējams radīt kādu līdz šim Latvijā neredzētu
efektu.

13. Kinētiskais objekts “Sirds”, skvērs pie Graudu ielas un Kūrmājas prospekta krustojumā.

Objekta autori: Jānis Bukovskis, Jānis Drava un Reinis Smiltenis, realizētājs: Those Guys Lighting

Mehāniskā robota sirds reflektē par mūsdienu sabiedrības evolūciju: arvien lielākos tempos un apjomos attīstoties
digitālajai videi, tā ieņem lielu vietu cilvēka dzīvē un izmaina cilvēka domas par tik fundamentālām vērtībām un vajadzībām kā vēlme pēc mīlestības, sapratnes un drošības. Mēs dzīvojam laikā, kad tehnoloģijas satiekas aci pret aci ar cilvēka emocijām, sajūtām un pieredzi. Vai tehnoloģijas cilvēku degradē, maina vai pilnveido? Šī instalācija rosina domāt par sajūtu
evolūciju, iespējamiem scenārijiem un mūsu kopīgo līdzatbildību ceļa izvēlē.

14. Video projekcija “Viens stāsts. Viena pilsēta”, Liepājas Valsts 1. ģimnāzija, Ausekļa iela 9

Objekta autors/realizētājs: Kārlis Ozoliņš

Vēju pilsētas vēstures lappuses bildes būs skatāmas uz nesen atjaunotās 1. ģimnāzijas fasādes. Skola, kas rādījusi ceļu daudziem liepājniekiem, nopūtīs putekļus no seno laiku liecībām, lai tās celtu gaismā uz ēkas fasādes. Liepājas stāsts – tas ir stāsts par notikumiem un cilvēkiem, jo tieši cilvēki ir veidojuši pilsētas vēsturi.

15. Gaismas objekts “Gaismas slepenā dzīve”, Celtnieku iela

Objekta autors/realizētājs: Untitled Originals

Dienas gaismai satumstot, pilsēta atdzīvojas – tā atplaukst spožās mākslīgajās gaismās. Bet kas notiek ar pilsētas gaismu tad, kad visi aizgājuši gulēt un iestājas nakts? Ko gaismas ģimene dara nakts tumšajās stundās? Gaismas parādes “Gaismas slepenā dzīve” laikā pilsētas aizmigusī gaisma visā savā spožumā iznāk pilsētā, lai sarīkotu kārtīgu ballīti un atklātu savas
slepenās dzīves stāstu. Gaismas parāde “Gaismas slepenā dzīve” atklās pastaigu “Izgaismotā Liepāja” ar gājienu cauri
pilsētai un pēc tam būs apskatāma Celtnieku ielā.

16. Gaismu un skaņas priekšnesums “Māja Liepāja”, Muitas māja, Vecā ostmala 54

Objekta autors: Mārtiņš Feldmanis,realizētājs: Bang!

Pastaigas “Izgaismotā Liepāja” laikā Muitas māja atdzīvosies un simboliski būs Māja Liepāja – tur dažādos dzīvokļos
mitināsies dažādu sociālo slāņu un profesiju cilvēki. Katram dzīvoklim paredzēts tam raksturīgs izgaismojums, izēnojums un īpašs muzikālais pavadījums. Gaismotāja Mārtiņa Feldmaņa veidotā gaismas instalācija Muitas mājas logos atdzīvinās seno namu, izgaismojot ēkas logus un veidojot tajos instalācijas.

17. Interaktīva instalācija “Liepāja dejo”, Stūrmaņu iela 1

Objekta autors: Oskars Timbars, realizētājs: GaCo

Nāc un dejo savu ēnu deju! Instalācija “Liepāja dejo” aicina ikvienu kļūt par gaismas objekta dalībnieku un jautros disko ritmos projicēt savu ēnu gaismas pastaigas maršrutā. Viss, kas nepieciešams, ir labs garastāvoklis – Liepājas disko jūs gaida! Uz Royal House ēkas tiks projicēti dejotāju silueti, un šoreiz tie būs liepājnieki un pilsētas viesi, kas sacentīsies ēnu deju mākslā!

izgaismo liepāju

Pastaigas maršrutā apskati arī:

A Liepājas Universitāte, Lielā iela 14
B Izgaismotais televīzijas tornis,Celtnieku iela 6
C “Spīķeris 53”, Vecā Ostmala 53
D Izgaismotie Jūras spēku kuģi
E Uzraksts “Liepāja” pludmalē
F Izbraucieni ar “Makšķernieku namiņa” plostiem.

Labvēlīgos laika apstākļos būs iespēja doties izbraucienā pa Tirdzniecības kanālu ar izgaismotiem plostiem; brauciena cena – 3 eiro

STARP CITU!

Bezmaksas ekskursijas – vecpilsētas apskate svētku apgaismojumā gida pavadībā!
22. oktobrī pl. 19.00 latviešu valodā
23. oktobrī pl. 19.00 latviešu un krievu valodā
24. oktobrī pl. 19.00 latviešu un angļu valodā
Tikšanās pie koncertzāles “Lielais dzintars”

liepāja

Izgaismotā Liepāja
Izgaismotā Liepāja

Izgaismotā Liepāja
gaismas
liepājas gaismas
liepājas gaismas
liepājas gaismas

Izgaismotā Liepāja

Izgaismotā Liepāja
liepājas gaismas
liepājas gaismas

gaismas

Izgaismotā Liepāja

Izgaismotā Liepāja

Izgaismotā Liepāja

Izgaismotā Liepāja
kllproject.lv

VIDEO:

Labu pastaigu, Izgaismotā Liepājā!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

2 Atziņas “Izgaismotā Liepāja, pastaiga ar baudāmiem 20 gaismas objektiem”

  1. liepajnieks R saka:

    Video projekciju grafikas konkursa tēma bija “Sveiciens Liepājai”, darbiem bija jābūt kā iedvesmojošam sveicienam vēju pilsētai tās 395. dzimšanas dienas gadā. Piedalīties konkursā varēja jebkurš Latvijas video mākslinieks vai video grafiķis.

    Kopumā šajā konkursā piedalījās septiņi autori: Anna Meldrāja ar darbu “Liepāja ir mana bērnība”, komanda “Dieva” ar darbu “Vilnis un Smilts”, Elizabete Laura Punka, Elza Zīverte un Kristīne Petrovska ar darbu “Turpini ziedēt, Liepāja!”, Uldis Hasners ar darbu “Liepājas elementi”, Rasma Kroģere ar darbu “Punkts. Sākums”, Edgars Eglītis ar darbu “Pilsētā, kurā…” un Diāna Mikanova ar darbu “Atgriezties”.

  2. Mm saka:

    Ja sarīko koncertu, bet šis mākslinieks nepatīk, cilvēks vienkārši neatnāk,” skaidro producents. “Mārcis Gulbis Liepājai šo ideju piedāvāja, un mēs tai noticējām,” saka Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks Nauris Lazdāns.

    Protams, arī par gaismas festivālu viedokļi var atšķirties. Mārcim par šo esot bieži lietots teiciens: “Mēs reti kad aizejam uz benzīntanku un mācām tirgot naftu. Savukārt par to, kā jārīko pasākumi, viedoklis ir jebkuram Latvijas iedzīvotājam.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top