Izdzīvošanas režīms, cik ilgi reņģu ēdāji to pavilks

Izdzīvošanas režīms.

Ar sadales tīklu tarifu celšanu cenas pieaugs pilnīgi visam, jo visa ražošana un infrastruktūra ir atkarīga no elektrības. Par to pat nav šaubu, rodas tik viens globāls jautājums, kas notiek Latvijā?

Jautājums, gandrīz, kā Dombura TV raidījumā, bet vai apskatot Latvijas vietu Baltijas valstu pulciņā neliekas, ka reāli Latvija ir bankrotējusi.  Jāpiemin vēl, ka grib celt PVN no 21% uz 23%. Arī augļiem vairs nepiemēros 5% PVN. Pilnīgs “sviests”!

Izdzīvošanas režīms, sīkāk.

Kāda ekonomikas attīstīšana, ja mēs nespējam samaksāt ikdienas rēķinus. Un mums tādi ir ne tikai par elektrību, bet arī ūdens, gāze, tas pats maizes kukulītis ir jāpērk. Mēs kā sabiedrība esam izdzīvošanas režīmā.

No algas līdz algai sitamies. Tas neveicina optimismu, tas neveicina inovācijas un skatu nākotnē. Tas nāciju bremzē – šādi sīkumi, kas būtībā nav sīkumi. Ja kas, neviens jau nav teicis, kad decembrī pārskatīs tarifus, kā to viens otrs no valdības mājas sola.
Es tam neticu!

Izdzīvošanas režīms, kāpēc tā noticis?

Runājot par Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju atliek tik noplātīt rokas. Šī iestāde nepārstāv sabiedrības intereses. Ko tā regulē? Neko tautas interesēs. Tie ir tie paši birokrāti, kas sēž citās valdības institūcijās. Un algas tur ir nesamērojamas ar parasto tautu ( reņģu ēdājiem).

Var prognozēt, ka tauta var sākt jaunu prom braukšanas vilni. Kaut vai tāpēc, ka valdība nespēj un man sāk likties pat negrib strādāt Latvijas labā.

Šeit gribas citēt Raini, kurš šajās dienās īpaši aktualizējies:

“Kas darbu nedara, tas par darbu runā. Kas darbu nespēj, tas darbu kritizē. Kas darbu dara, tas klusē, un darbs par viņu runā.”

Rodas kārtējā neziņa, kas pēc Kariņa nāks un cels Latviju saulītē, nu vismaz Baltijas valstu reitingā.Izdzīvošanas režīms

Ja nāks Evika Siliņa, tad ir cauri ar visām iecerēm, jo tautas vērtējumā viņa ir demagogs, tukšmuldētāja, līdēja un neviena reāla darba darītāja.

Vadot labklājības ministriju nekas nav panākts, ja neskaita katastrofālu dzimstības samazināšanos.

Vēl viens piemērs, kāpēc Latvijā ir populārs teiciens: “Roka roku mazgā, abas baltas”. Domāju mūsu ierēdniecību.

Izdzīvošanas režīms, ierēdņi.

Bijušais Valsts prezidents Egils Levits iecelts par Latvijas īpašo pārstāvi starptautisko tiesību un valstu atbildības jautājumos, liecina informācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis“.

Jautājumi ir, man nav.

Vēl daži fakti, kāpēc mums jāēd reņģes, nu tad ziniet, elektroenerģijas biržas cenu starpība Baltijas valstīs ir ievērojama.
Elektroenerģijas cena “Nord Pool” Igaunijas tirdzniecības apgabalā trešdien ir 22,21 eiro par megavatstundu, savukārt Latvijā tā ir gandrīz piecas reizes augstāka – 105,80 eiro par megavatstundu.

Izdzīvošanas režīms

Izdzīvošanas režīms, situācija darba tirgū.

Situācija ir neordināra, jo tikai 2% aptaujāto iedzīvotāju nesaskata nekādas problēmas darba tirgū, kas ļauj secināt, ka 98% Latvijas iedzīvotāju nav apmierināti ar pašreizējo situāciju un izjūt dažādas nepilnības nodarbinātības segmentā. Tāpēc dodas uz citām Eiropas valstīm, kur viņus apmierina alga un citi faktori.

Nekas labāks nav arī ar veselības aprūpi.

Viens vienīgs piemērs, bet raksturo visu, kas notiek šajā nozarē. Vairāk nekā 4000 bērnu stāv rindā uz valsts apmaksātu zobārstniecību. Domājat, ka par velti, NĒ!

Valsts kvotas ir beigušās. Nāksies maksāt €41 par viena bērna stomatoloģijas pārbaudi. Ja vienkāršais Latvijas reņģu ēdējs ir bijis malacis un viņam ir trīs bērni, nāksies šķirties no 123 eiro.

Vai tiešām tā ir normāla situācija?

Noteikti nav, ja esat ievērojuši tas notiek visās Valsts institūcijās, ko vien nozīmē iecere paaugstināt PVN no 21 % uz 23%!!! Ja nu kāds ir bijis tik drošsirdīgs un vēlējies Latvijā noguldīt naudu, tad nu zini, ir izveidojies sabiedrības sašutums par zemajām termiņnoguldījumu likmēm Latvijā.

Vēl viens piliens neapmierinātības spainī,  ikviens izjutis pieaugošos kredītmaksājumus, ko veicināja īstermiņa procentu likmes eiro valūtā (ko dēvē par Euribor) pārliecinošā pietuvošanās četriem procentiem, neizslēdzot iespēju tuvākajos mēnešus sasniegt pat 4.5% un vairāk.

Izdzīvošanas režīms, cik ilgi tauta vienaldzīgi uz to visu noraudzīsies?

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

5 Atziņas “Izdzīvošanas režīms, cik ilgi reņģu ēdāji to pavilks”

 1. Ašers saka:

  Vai tiešām eksistē kādi tumši rēgi un grēki, kas tik cieši premjeram pietuvinātai Siliņai, tik ļoti dziļi visos nopietnajos procesos iesaistītajai premjera parlamentārajai sekretārei naktīs neļauj gulēt?
  Ir un vēlreiz IR!

 2. Ansis L saka:

  Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs sacīja, ka jaunie elektrības sadales tarifi nešķiet ne samērīgi, ne pamatoti, nedz arī prātīgi.

 3. jānis saka:

  Evikai Siliņai nepietika, ka 2020.gadā 44,6% pensionāru saņēma pensijas zem nabadzības riska robežas. Viņa parūpējās, ka šogad jau 76% pensionāru pensijas būs zem nabadzības riska robežas, indeksējot 2023.g. pensijas ar krietni samazinātu indeksācijas koeficientu.

  Ja vidējā alga 2023.gada 1.pusgadā būs pieaugusi par 170 eiro, tad vidējā pensija pēc indeksācijas 2023.gada 1.oktobrī naudas izteiksmē palielināsies par 33 eiro. Jebkuram ministram aizejošajā Kariņa valdībā būtu jāsaprot tas, ko nesen ir publicējusi FM, ka inflācija nes vislielāko zaudējumus personām ar zemiem ienākumiem un, it īpaši, personām ar fiksētiem zemiem ienākumiem.

  Kā Rinkevičs uzdrīkstēsies nosaukt par premjera kandidāti Siliņu, ja viņa ir palielinājusi Latvijas atpalicību no kaimiņvalstīm sociālajos jautājumos:

  Igaunijā vidējā pensija ap 700 eiro mēnesī, Latvijā ap 530 eiro. Ir iesaldēts pensionāra neapliekamais minimums 500 eiro kopš 2022.gada 1.jūlija, bet būs notikušas pensiju divas indeksācijas (2022.-2023.g.), nodokļi no pensijām pieauguši

 4. liepājniks saka:

  “Jaunās vienotības” (JV) Ministru prezidenta amata kandidāte labklājības ministre Evika Siliņa (JV) kā topošās valdības kodolu redz “Jauno vienotību” (JV), Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) un “Progresīvos”.
  Nu vienreiz ir dirsā, ja viņu ievēlēs Kariņa vietā Latvijai beigas.

 5. liepājniks saka:

  Ne privātas intereses paceļ valsti, bet kopīgs labums

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top