Itālietis, iesakņojušies stereotipi par viņu, kas lielākoties ir patiesi

Itālietis ir melnmatains.

Mežonīgi dzīvespriecīgs, skaļš un pļāpīgs. Pie kam attapīgs, viltīgs, mazliet slinks un neizceļas ar uzticamību. Itāļi daudz žestikulē, bieži viņiem sanāk asākas un skaļākas vārdu pārmaiņas.

Pozitīvais ir tas, ka šādā brīdī viņi” izgāž” visu žulti un”nomet” galdā visas kārtis par savu dusmu objektu.

Nereti, pēc bļaustīšanās procesa var apkampties un izturēties pret Tevi, kā labākais draugs. Ja pazīsti itālieti, tad piekritīsi, ka 100 % iespēja ir tieši nogurt no itāliešu skaļuma un mūžīgās runāšanas.

Es esmu konstatējusi, ka Itāļu vīrieši nemaz nav tādi donžuāni, kā par viņiem runā. Viņi ir ļoti draudzīgi un mīl izrādīt uzmanību daiļajam dzimumam.

Turklāt, viņiem tas sanāk dabiski.

Lielāka daļa tūristu itāļus atcerēsies, kā tūristu “mānītājus”. Tā laikam ir tradīcija piemānīt nabaga tūristu meiteni gan suvenīru bodē, gan sadzīviskās situācijās.

Ļoti iespējama ir situācija, ka stāstot visvisādas blēņas, maz pazīstamai meitenei, tiks piedāvāts viss iespējamais uz pasaules, protams, bez jebkāda ticama seguma.

Itālietis, tas viņiem ir gēnos.

Pie mums un arī citās valstīs ir pieņemts rūpēties par savu automašīnu. Es pati uztraucos par katru skrambiņu, turpretī Itālijā, cilvēki šādām lietām nepievērš nekādu vērību.

Novietojot automašīnu stāvvietā, viņi pastumda malā pārējās, viegli ietriecoties tajās.

Vācijā vai mūsu mīļajā Latvijā tas būtu neiedomājami. Tiktu saukta policija, vai vismaz rakstīts saskaņotais paziņojums un pēc tam visas automašīnas tiktu atjaunotas to sākotnējā izskatā.

Turpretī Itālijā tas ir gluži normāli un teju ikviena mašīna ātri vien iegūst dažnedažādus skrāpējumus un buktītes… visapkārt autiņam.

Netici!

Apskati video, kā itālieši risina satiksmes problēmas vai vienkārši, kultūra pie stūres :

Tā lūk… itālis vai itālietis, bet lietas būtību tas nemaina.

Kas vēl liecina par itālieti?

Tā ir virtuve.  Vizītkarte ir visdažādākās „pastas” – makaronu izstrādājumi, no tiem populārākie ir spageti. Piedāvātas tiek ļoti dažādas putras – „Fetučīni”, „ Taljoni”, „Trenette”, „Picokeri”.  Dienvidos vairāk iecienīti ir jūras produkti – cepta zobenzivs, krevetes un mīdijas.

Lielā cieņā ir dārzeņu salāti ar olīvu eļļu un siera gabaliņiem.

No desertiem piedāvāti tiek ļoti garšīgi saldējumi, siera tortes, daždažādākos šokolādes veidus. Ļoti iecienīts dzēriens ir kafija, kā arī vīns, kurš tiek likts uz galda katrā ēdienreizē. Vieni no pazīstamākajiem ir „Kjanti”, vermuts „martini”, aperitīvs „Kampari”.

Tomēr, itālieši ir jauki un atsaucīgi cilvēki. Galvenais stingru gara sajūtu un viņi Tevi respektēs!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Itālietis, iesakņojušies stereotipi par viņu, kas lielākoties ir patiesi”

 1. Zintis saka:

  Itālijas iedzīvotāji ir itāļi vai itālieši?

  Pašlaik Itālijas iedzīvotājus dēvējam par itāļiem.

  Ilgus gadus latviešu valodā tika uzskatīts, ka mūsdienās Itālijā dzīvo itālieši, un tikai senie iedzīvotāji uzskatāmi par itāļiem.

  Tam par pamatu bija abu minēto vārdu nozīmju šķīrums. Itālieši – 1. ‘romāņu tauta, Itālijas pamatiedzīvotāji’. Piemēram, itāliešu valoda; 2. ‘arī šīs tautas piederīgais’; itāļi – 1. vēst. ‘indoeiropiešu cilšu grupa, kas pirmajā gadu tūkstotī pirms mūsu ēras apdzīvoja Apenīnu pussalu’; 2. ‘itālieši’.

  Arī valodnieks J. Rozenbergs norādīja: „Itālieši – Itālijas pamatiedzīvotāji: itāliešu dziesmiņas. Itāļi – indoeiropiešu cilšu (latīņu, osku, umbru, samnītu u. c.) grupa, kas pirmajā gadu tūkstotī p. m. ē. apdzīvoja Apenīnu pussalu.”

  Tomēr viņš pieļāva arī atkāpi: „Taču pēdējā laikā modeļa portugālieši – portugāļi, spānieši – spāņi ietekmē (kur paralēlformas nozīmi nediferencē) vārds itāļi sastopams arī ar nozīmi itālieši.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top