Īsts draugs, vai viegli to iegūt, ja esi jau pieaugušo kārtā

Īsts draugs.

Šoreiz manas pārdomas par īstiem draugiem. Kāpēc īstiem? Tāpēc, ka es šķiroju draugus īstos un paziņās. Īstie ir ļoti maz, toties paziņas ir daudz vairāk.  Par to arī parunāsim šī raksta ietvarā.

Īsts draugs, ja nu tev nav draugu?

Kur meklēt draugus pieklājīgā vecumā, teikšu tā, pēc 30 gadiem.  Kā neizskatīties reizē smieklīgam un stulbam šādos meklējumos?  Vai ir iespējams atrast “stipru plecu”, ja tev jau sen nav 18. gadu?

Īsts draugs, kas viņš ir?

Aptaujas liecina, ka latviešu bāleliņi uzskata par īstiem draugiem tos, uz kuriem var paļauties grūtībās.

Kad respondentiem jautāja, kāpēc draugi vispār ir vajadzīgi, 30% no viņiem minēja uzticama cilvēka tuvumu.  Pārējie 30% atcerējās patīkamus draudzīgas komunikācijas brīžus.

Pārējie 40% argumentēja par savstarpējās palīdzības priekšrocībām. Tajā pašā laikā pētījumi liecina, ka laimīgākie cilvēki jūtas tie, kuriem ir vismaz 4-5 tuvi draugi. Starp citu, viens vai divi no tiem tiek klasificēti kā “labākie”.

Pētījumi ir parādījuši, ka spēcīgas draudzības faktors ir ļoti svarīgs tavai veselībai un labsajūtai.

Ja tev ir grūti iegūt draugus, tu neesi viens!

ASV veiktās aptaujas parādīja, ka aptuveni 45% cilvēkiem ir ļoti grūti iegūt jaunus draugus, ja esi pieaugušais.  Vidusmēra amerikānim pēdējo piecu gadu laikā nav bijis neviena jauna drauga!

Kā iegūt jaunus draugus, ja esi pieaugušo kārtā.

Pētnieki no Telavivas universitātes un Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta nolēma noskaidrot, ko mēs vispār uzskatām par draudzību. Vai mūsu draudzīgās saites ar citiem cilvēkiem ir abpusējas?

Viņu secinājumi bija neapmierinoši.  Apmēram pusē gadījumu mūsu draudzība nav abpusēja. Tas ir, mēs uzskatām par draugu tos, kuri nejūt to pašu pret mums.

Taču tas nav iemesls izmisumam! Draudzēties var jebkurā vecumā, tikai jāpārvar sevi un jāsāk domāt pareizajā virzienā.

Īsts draugs

 Īstajā laikā un vietā!

Ikreiz, kad ir iespēja satikt citu cilvēku vai iziet kopā, izmantojiet to. Vienkārši parādieties īstajā laikā un īstajā vietā. Piemēram teātrī, parkā, uz ielas vai pie jauna drauga dzīvokļa sliekšņa. Neignorējiet ielūgumus!

Vienmēr esi tu pats.

Tas ir galvenais! Nemēģiniet kādam izpatikt, bet vienkārši dzīvojiet ierastu dzīvi. Pēc draudzības uzsākšanas nekad nemelojiet, pat ar nevainīgiem meliem.

Rezultātā draudzība tiks veidota uz nepareiza iespaida par tevi. Šādas attiecības agrāk vai vēlāk saplaisā: ir grūti tās uzturēt ar tiem, kuri visu laiku krāpjas.

Īsts draugs, līdzīgi domājoša cilvēku grupa.

Katram cilvēkam ir savs interešu loks un ļoti iespējams, ka tās sakrīt ar citu cilvēku interesēm. Ja jums patīk lasīt, apmeklējiet grāmatu mīļotāju klubu, mīlat fitnesa treniņus – iegādājieties abonementu grupu nodarbībām.

Pat ja patīk kolekcionēt ziloņus – piedalieties izstādēs. Dalība grupā ir ļoti noderīga gan no jaunu paziņu viedokļa, gan no pašattīstības viedokļa.

Starp citu!

Dažās populārās interesējošos tiešsaistes kopienās ir pat īpašas iepazīšanās grupas. Tur dalībnieki iepazīst viens otru un piedāvā satikties bezsaistē. Vienkārši rūpīgi izpētiet vietni!

Varbūt tā tu atradīsi īstu draugu.

Izveidojiet savu interešu grupu.

Ja jūsu dzīvesvietas reģionā nav neviena cilvēka, kas ar jums būtu saistīts kopīgā lietā, sazinieties ar citiem caur internetu. Ir daudzas sociālo mediju grupas, kas veltītas visdažādākajiem sīkumiem, sākot no mājās gatavotu piparkūku gatavošanas un beidzot ar dalīšanos makšķerēšanas pieredzē.

Atrodiet šādas grupas vai izveidojiet savu un uzaiciniet tajā cilvēkus no jūsu dzīvesvietas. Pieteikumu iesniegšana sociālajos tīklos ir ātra, vienkārša un nav apgrūtinoša.

Jaukas lietas par citiem.

Pētījumi liecina, ka tad, kad mēs raksturojam citus cilvēkus, piemēram, sakot, ka viņi ir “smieklīgi”, mūsu sarunu biedri neviļus pieņem teikto un asociē ar sevi. Citiem vārdiem sakot, labi runājot par citiem cilvēkiem, mēs paši kļūstam labi sarunu biedru acīs. Izmantojiet šo iespēju!

Beidz saraukt pieri.

Smaidiet, lai kur jūs atrastos! Citi pētījumi liecina, ka tas, cik reižu jūs smaidāt sarunas laikā, tieši ietekmē to, cik draudzīgi jūs uztver citi.

Dažkārt, lai iegūtu jaunus draugus pietiek sākt smaidīt biežāk. Piemēram transportā, rindā pie lielveikala vai autostāvvietā. Turklāt smaids ir labvēlīgs arī paša cilvēka veselībai. Vai tu to zināji?  Diemžēl, caur medicīnisko masku smaidu nevar redzēt.

Draudzējies ar draugu draugiem.

Protams, jums labāk patīk sazināties pazīstamu cilvēku sabiedrībā, taču jūs varat rīkoties citādi. Saglabā kompāniju ar savu draugu, kurš plāno atpūsties un aicina tevi kopā ar viņu. Vairāk tērzējiet dzimšanas dienās, iesildīšanās ballītēs un citos pasākumos.

Jo vairāk jaunu cilvēku un plašāks paziņu loks, jo labāk! Nepalaidiet garām iespēju izveidot patiešām spēcīgas attiecības.

Atcerieties savus vecos paziņas.

Katram no mums dzīvē ir bijušas situācijas, kad cilvēks, ar kuru esam draugi jau ilgu laiku, ir it kā attālinājies. Nekādu strīdu, pārpratumu nebija, bet draudzībai palikusi, teiksim nekāda.

Mēģiniet atjaunot draudzību! Iespējams, viņš arī vēlas atjaunot draudzību, bet vilcinās spert pirmo soli. Speriet pirmo soli!

Ārpus darba laika.

Cilvēki, ar kuriem jūs pavadāt daudz laika kopā, ir jūsu labākie potenciālie draugi. Droši uzaiciniet kādu kolēģi ciemos ārpus darba, lai papļāpātu pie kafijas.

Īsts draugs

Mazāk formāla saziņa ir neticami saistoša!

Padoms!

Esi atvērts jaunām vietām un aktivitātēm! Daudziem cilvēkiem attiecības kļūst tukšas, jo viņi nepiekrīt izmēģināt kaut ko jaunu. Pat ja ideja tev šķiet neveiksmīga, vispirms mēģini to iedzīvināt! Pēkšņi jums tas var patikt, un tiks nodrošinātas spilgtas emocijas.

Īsts draugs, piedāvā palīdzību.

Viens no svarīgākajiem jebkuras draudzības aspektiem ir savstarpēja palīdzība. Jūtieties brīvi piedāvāt savu palīdzību, ja redzat, ka personai tā ir vajadzīga. Laipnību novērtē un atceras.

Palīdzot labam cilvēkam, jūs varat paļauties uz palīdzību arī pret sevi.

Sociālie mediji.

Daudzi cilvēki ir ieguvuši labus draugus internetā. Meklējiet savas pilsētas kopienu. Viņu ir daudz, un tiem visiem ir līdzīgi nosaukumi.

Piemēram, par pārdošanu un pirkšanu. Vai arī Liepājnieku grupu https://www.facebook.com/groups/feed/

Vienkārši komentējiet ziņas, kas jums patīk, iesakiet patiesos pakalpojumu tālruņu numurus.  Pārrunājiet aktualitātes un sekojiet līdzi tām. Varbūt kāds vēlētos ar jums satikties un komunicēt jau klātienē.

Aktīvs dzīvesveids.

Apmeklējiet dažādus pasākumus savā pilsētā, sākot no vijolīšu izstādes līdz steiku degustācijai jaunajā hipermārketu tīklā. Regulāri apmeklējiet tās vietas, kur dzīvība un daudz cilvēku rit pilnā sparā. Protams, tad kad beigsies pandēmijas izraisītie ierobežojumi.

Negaidiet iniciatīvu no citiem un vispirms sāciet sarunu, pārrunājiet kopīgās intereses un gaumi, apmainieties ar tālruņa numuriem vai saitēm sociālajos tīklos.

Īsts draugs, kontakti.

Nepietiek ar jauna drauga atrašanu, ir jāturpina ik pa laikam ar viņu sazināties, jāuztur kontakti. Veltiet laiku, lai novēlētu draugam labu dienu, pajautājiet, kā viņam klājas, un ieplānojiet nākamo tikšanos.  Neesiet pārāk neatlaidīgs. Ļaujiet viņam pierast pie jums un … sadraudzēties pa īstam!

Īsts draugs, kāpēc viņš ir vajadzīgs?

Īsti draugi ir īpaši cilvēki tavā dzīvē, kuriem ir unikāla nozīme. Šie cilvēki tev uzticas, tevi atbalsta un ir gatavi palīdzēt jebkurā situācijā. Tavas attiecības ar viņiem un uzticēšanās ir tāda, ko nevar viegli atrast attiecībās ar paziņām.

Uzticība.

Īsti draugi ir cilvēki, kuriem tu vari uzticēties un paļauties uz viņiem. Tu zini, ka viņi nepārdos tavus noslēpumus un nenodos.

Atbalsts.

Īsti draugi ir gatavi tev palīdzēt un atbalstīt jebkurā situācijā. Viņi ir klāt gan priekos, gan grūtībās.

Sirds draudzība. 

Attiecības ar īstiem draugiem ir dziļas un sirds tuvības pilnas. Tu vari dalīties ar savām jūtām, domām un bažām bez bailēm un aizdomu ēnas. Īsti draugi tevi saprot un pieņem tādu, kāds tu esi, ar visām tavām labajām un sliktajām īpašībām. Viņi nepieprasa, lai tu būtu kaut kas cits.

Īsti draugi ir gatavi ieguldīt laiku un enerģiju, lai kopā pavadītu laiku, un jūsu attiecībās tam ir īpaša nozīme. Lai arī paziņas var būt jautri cilvēki, ar kuriem pavadi laiku dažādos sabiedriskos pasākumos, īsti draugi piedāvā kaut ko daudz dziļāku un nozīmīgāku tavā dzīvē.

Ir svarīgi novērtēt un rūpēties par īstiem draugiem, kuri ir tuvu un atbalstoši, jo šie cilvēki var spēlēt svarīgu lomu tavā emocionālajā dzīvē un labklājībā.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top