Īriem būs otrais balsojums par Lisabonas līgumu.

bae212d0 c701 11dd ac43 94975f93a9f6

Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:  

Īriem būs otru reizi jābalso par Lisabonas līgumu, raksta ‘LE FIGARO’ Pirms sešiem mēnešiem Īrijas iedzīvotāji tautas nobalsošanā pašreizējo līguma variantu noraidīja. Īrija ir vienīgā ES valsts, kas jautājumu par Lisabonas līguma ratifikāciju nodeva izlemšanai referendumā.
Īrijas valdība pēc neveiksmīgā balsojuma ir noskaidrojusi iemeslus īru vēlētāju negatīvajai attieksmei pret reformu līgumu un ES izteikusi vairākas prasības.
Dublina vēlas saņemt pārējo dalībvalstu garantijas, ka arī turpmāk tiks ievērota Īrijas tradicionālā militārā neitralitāte, nodokļu sistēmas autonomija un tiesības saglabāt stingros abortu likumus, lai gan visi šie jautājumi nemaz nav Lisabonas līguma priekšmets.
Atkārtots referendums par Eiropas Savienības (ES) Lisabonas līgumu Īrijā varētu notikt nākamā gada rudenī, mājiens par šādu notikumu attīstību manāms Īrijas Eiropas lietu ministra Dika Roša intervijā Austrijas laikrakstam “Die Presse”.
Komentējot, vai Īrijai vispār vajadzētu rīkot otru referendumu, ja reiz vēlētāji pirmajā balsošanas reizē līgumam pateikuši skaidru “nē”, Rošs norādīja, ka ES ir vajadzīga par Nicas līgumu pilnvērtīgāka vienošanās, turklāt savienībai jāreaģē uz milzīgo finanšu krīzi. Nepieciešama labāka koordinācija politiskajā jomā, un savienības institūcijas ir jāpārveido. Nu tad Īri, visi uz vēlēšanām…

picture lisabona

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *