Īrēt dzīvokli, kam jāpievērš īpaša uzmanība, iespējamie trūkumi

Īrēt dzīvokli- vienkārši!

Tomēr, tas tā nebūt nav. Dzīvokļa īrēšana ir nopietns pasākums. Saproti un iegaumē, ka īrē ne jau uz vienu dienu.

Īrēt dzīvokli pareizi.

Dažreiz ir ļoti grūti pareizi, izvēlēties jaunu dzīvokli. Galu galā pieredzējušie saimnieki prot ietīt, pat visnepievilcīgākos piedāvājumus, skaistā “konfekšu papīrā”.

Sākšu ar vienkāršo.

Pievērsiet uzmanību tam, cik daudz elektrības ligzdu. Kontaktligzdām jābūt katrā telpā. Pretējā gadījumā, pavisam drīz ar pagarinātāja vadiem nāksies sapīt visu dzīvokli. Protams, lai pieslēgtu elektrībai ikdienā nepieciešamās iekārtas.

Pārbaudiet, vai kontaktligzdas iztur spriegumu. Lai to izdarītu, vienkārši ieslēdziet tējkannu un mikroviļņu krāsni vienlaikus. Ja elektronika darbojas normāli, tad jaudas punkti ir pietiekami labi, lai izturētu slodzi.

Īrēt dzīvokli, internets, televizors.

Tikai daži cilvēki spēj ilgstoši uzturēties mājā bez interneta un televīzijas. Jau iepriekš noskaidrojiet, vai īrētais dzīvoklis ir saistīts ar šiem civilizācijas labumiem.

Īrēt dzīvokli

Ja saimnieks atbild nē, jautājiet, vai viņš piekrīt, ka būsiet kabeļu īpašnieks, un vai saimnieks ir gatavs atskaitīt ar to saistītās izmaksas no nomas.

Īrēt dzīvokli, pelējums.

Sēnīte dzīvoklī ir ārkārtīgi nepatīkama lieta. Tas rada sliktu smaku, izskatās nepievilcīgi. Starp citu, gandrīz neiespējami noņemt šo pelējumu.

Tajā pašā laikā pelējuma sporu ieelpošana ir bīstama veselībai. Tas jo īpaši attiecas uz vecākiem cilvēkiem un bērniem.

Tāpēc jaunā dzīvoklī ir jāpārbauda tumšie sēnīšu plankumi. Visbiežāk tie veidojas vannas istabā, virtuvē un uz palodzēm – tajās vietās, kur ir augsts mitrums.

Īrēt dzīvokli

 Jautājiet par skaitītāju pieejamību.

Bieži vien īpašnieks īres maksā neieskaita komunālos maksājumus. Tas nozīmē, ka par komunālajiem maksājumiem būs jāpiemaksā.

Šajā situācijā ir vēlams, lai mājā būtu uzstādīti skaitītāji. Tad jūs pats varat kontrolēt savus izdevumus.

Kur novietosi automašīnu?

Ja jums ir automašīna, jums, iespējams, būs nepieciešama vieta, kur to novietot. Noskaidro, vai īrējamajam dzīvoklim pie mājas ir autostāvvieta. Ja nē, pastaigājieties pa apkārtni un padomā, kur novietosiet savu auto pa nakti.

Vai ir maksas autostāvvietas. Vai vari atstāt auto no loga redzamas brauktuves malā? Kā ar tirdzniecības centriem, kur ir lielas platības automašīnām.

Atceries, ka tas ir svarīgs priekšnoteikums iespējamā dzīvokļa izvēlē.

 Noskaidro, vai dzīvoklī dzīvoja dzīvnieki.

Šis punkts attiecas uz tiem cilvēkiem, kuriem ir alerģija pret vilnu. Ja esi viens no tiem, tad, ieejot īrētā dzīvoklī, tev jābūt pārliecinātam.

Ka starp saimnieka paklāja bārkstiņām vai spraugās pie grīdlīstes, nav paslēpušās kaķa spalvas.

Īrēt dzīvokli, logi un durvis.

Noteikti pārbaudiet, vai dzīvoklī ir aizslēdzamas durvis. Jūs taču nevēlaties uztraukties par savu īpašumu aizejot uz darbu. Vēlams uzstādīt video kameru, kas ļaus vērot notiekošo dzīvoklī ar mobilo telefonu.

Domāju tādu, kas darbosies ar interneta palīdzību- tiešsaistē. Atslēgu mainīt Jums neļaus dzīvokļa saimnieks. Ierasta prakse.

Nebūs lieki mēģināt atvērt un aizvērt logus. Ja izrādīsies, ka tie neveras vaļā, nevarēsi izvēdināt telpu, kā arī karstumā nebūs patīkami.

Piefiksējiet dzīvoklī palikušos īpašumus.

Kopā ar īpašnieku sastādiet detalizētu jūsu lietošanā nododamo lietu sarakstu un pievienojiet šo inventāru līgumam.

Vēlams nekavējoties norādīt, vai mantām ir kādi trūkumi, lai vēlāk mājokļa īpašnieks necenstos pārmest jums mantas bojāšanu.

Noskaidro, vai dzīvoklis ir pārdošanā.

Bieži vien saimnieki klusē par to, ka viņu īrētais dzīvoklis tiek pārdots. Šajā gadījumā viņš būs gatavs atbrīvoties no īrniekiem, tiklīdz atradīs pircēju.

Protams, jūs līgumā noteiksiet līgumsodu par tā priekšlaicīgu pārtraukšanu, un saimnieks jums šo summu samaksās. Taču, neskatoties uz to, lūgums pēc iespējas ātrāk izvākties, visticamāk, jūs neiepriecinās.

Tāpēc mēģiniet pasargāt sevi no šādiem nepatīkamiem pārsteigumiem un īrējiet mājokli, kas nav pārdošanā.

Ko darīt, ja kaut kas saplīst?

Līgumā ieraksti, kurš maksās, ja mājā kaut kas saplīsīs. Protams, ne tavas vainas dēļ. Vai īpašnieks ir gatavs uzņemties šos izdevumus vai arī atvilks tos no ikmēneša maksas?

Ja mājas īpašnieks prasa remontu, tad viņam jābūt gatavam uzņemties arī materiālās izmaksas.

Īrēt dzīvokli, jautājiet, cik bieži jūs tiksiet pārbaudīts?

Neaizmirstiet pajautāt īpašniekam, cik bieži viņš jūs pārbaudīs. Zināt dzīvokļa stāvokli ir pilnīgi dabiska saimnieka vēlme. Tomēr dažreiz saimnieki šķērso sarkanās līnijas un iedomājas jūs apciemot, kad viņam tas iepatīkas.

Vienīgais veids, kā pasargāt sevi no īpašnieka pastāvīgas klātbūtnes, ir līgumā noteikt apmeklējumu biežumu.

Īpašniekam vēlams ierasties ne biežāk kā reizi mēnesī un iepriekš noteiktā laikā. Šo apmeklējumu var vienkārši apvienot ar īres maksas pārskaitīšanu.

Īrēt dzīvokli, “alkatības ierobežojumi”.

Līgumā ierakstiet, cik bieži un par cik īpašnieks var paaugstināt īres maksu. Ja tas netiks izdarīts, īpašnieks drīzumā var sākt no jums prasīt kosmiskas summas, ko jūs, protams, negaidījāt.

Pievērs uzmanību tīrībai.

Ja tevi ieved neiztīrītā telpā, nesteidzies parakstīt īres līgumu. Pilnīgi iespējams, ka aiz nekārtības slēpjas daudz nepatīkamāki trūkumi.

Vari lūgt saimniekam sakopt, taču esi gatavs tam, ka viņš vienkārši atteiksies no turpmākajām sarunām, atsaucoties uz to, ka viņam ir īrnieku rinda.

Tāpēc, ja jūsu šaubu iemesls ir tikai netīrība, nesteidzieties atteikties. Rūpīgi apskatiet dzīvokli un izlemiet, vai varat patstāvīgi atjaunot to normālā stāvoklī.

Jaunumi 2022 gadam, īres līgumus varēs slēgt tikai uz noteiktu termiņu.

Likuma 35. pants paredz iespēju īres tiesības nostiprināt zemesgrāmatā. Pārejas regulējumā noteikts, ka īres līgumus, kuri tika noslēgti pirms jaunā likuma spēkā stāšanās brīdim, īrnieks vai izīrētājs varēs prasīt ierakstīt zemesgrāmatā piecu gadu laikā no likuma spēkā stāšanās.

Šis pakalpojums būs bez maksas.

Ja īrniekam ir noslēgts īres līgums līdz 2021. gada 1. maijam, šis līgums nav ierakstīts zemesgrāmatā un mājoklim mainās īpašnieks, tad jaunajam saimniekam līgums ir saistošs līdz 2026. gada 31. decembrim.

Īrēt dzīvokli

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Viedoklis par “Īrēt dzīvokli, kam jāpievērš īpaša uzmanība, iespējamie trūkumi

  • .
    .

    Atliek nopūsties! Labi dzīvokļi ar savu cenu kosmosā.

    Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *