Indīgā cūkgaļa Īrijā
Īrijas valdība sestdienas vakarā atsauca visus cūkgaļas produktus, kas ražoti pēc 2008.gada 1.septembra, sakarā ar iespējamo dioksīnu piesārņojumu.

Drošuma robežu pārsniedzošais dioksīnu līmenis tika atklāts sestdien gaļas un lopbarības paraugos vairākās fermās, paziņoja Īrijas Pārtikas drošības pārvalde (PDP).

Atsaukums attiecas uz visiem produktiem, kas ražoti pēc 1.septembra. PDP ieteica patērētājiem “kā piesardzības pasākumu pašlaik nelietot Īrijas cūkgaļas produktus un bekonu”.

Kaut arī pārvalde uzskata, ka īsā lietošanas laika dēļ vēl nav nodarīts nekāds kaitējums, Īrijas premjerministrs Braiens Kouens rīko apspriedes krīzes situācijas novērtēšanai. Šis gadījums var negatīvi ietekmēt Īrijas lauksaimniecību, jo cūkkopība ir viens no tās lielākajiem sektoriem, kas dod aptuveni 400 miljonu eiro (281,1 miljons latu) peļņu gadā.

Liela daudzuma dioksīnu uzņemšana var bojāt aknas un nieres un vājināt imūno sistēmu, kā arī pastāv aizdomas, ka tie var izraisīt dažas vēža formas. Ko teiksi …..labklājības zeme un indē nost…

Nu un pēdējais ar cūķiem saistītais – CŪKU GRIPA   lasi šeit


Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

1 × 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Šī vietne izmanto Akismet, lai samazinātu surogātpastu. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.