Liepājas Metalurgs savu ražošanu varētu pārcelt uz Kazahstānu

 

 

Ja akciju sabiedrībā “Liepājas metalurgs” tiktu pieņemti lēmumi, kas būtiski ietekmētu situāciju gan uzņēmumā, gan pilsētā, par to vispirms informētu strādājošos un vajadzības gadījumā arī plašsaziņas līdzekļus.

Tā neoficiālo informāciju, ka vakar “LM” valdes sēdē sagaidāmi kardināli lēmumi attiecībā uz uzņēmuma nākotni, komentēja akciju sabiedrības valdes priekšsēdētājs Valērijs Terentjevs.
Jau rakstīts, ka globālās ekonomiskās krīzes apstākļos ne viens vien liepājnieks bažījas, vai to spēs pārdzīvot Liepājas rūpniecības flagmanis, kas nodrošina ceturto daļu no Liepājas budžeta nodokļu ieņēmumiem. Iespējams, tādēļ arī nemitīgi rodas baumas, ka “LM” teju pārdošot vai arī jau ir pārdots.

Savukārt uzņēmuma pārstāvji to kategriski noliedz. Vēl 10.oktobrī Rīgas Fondu birža saistībā ar aģentūrā LETA publicēto informāciju, ka “LM” velmēšanas cehā noteikts piecu darba dienu un divu brīvdienu režīms, saņēmusi oficiālu informāciju no uzņēmuma vadītāja palīdzes Agritas Pakules: “Jautājums par uzņēmuma īpašnieku maiņu nepastāv.”

Vakar notikušo valdes sēdi V.Terentjevs nosauca par kārtējo, kādas regulāri notiek divas reizes mēnesī. Un nekā ārkārtēja tajā neesot. “Ja notiks kas ārkārtējs, mēs par to vispirms paziņosim saviem darbiniekiem,” sacīja V.Terentjevs.161008 metalurgs2
Apstiprinājums netika gūts arī neoficiālajai informācijai, ka pēc “LM” valdes sēdes uz tikšanos ar uzņēmuma pārstāvjiem aicinātas Liepājas pašvaldības vadošās amatpersonas, kas varētu liecināt par situācijas nopietnību. “Tas visticamāk ir kāds pārpratums.

Es neko nezinu par sarunām ar “LM”, un mani neviens nekur nav aicinājis,” apgalvoja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš. Par šādu tikšanos neko nezināja teikt arī domes priekšsēdētāja Ulda Seska biroja vadītāja Antra Brūna un viņa padomniece Ieva Puka.

V.Terentjevs gan atzina

Pašlaik garantijas nedod neviens – ne Latvija, ne Brisele. Tomēr pauda neizpratni par regulārajiem baumu uzplūdiem attiecībā uz “LM”. “Es nesaprotu, kāpēc šāds uztraukums, kuram visi par pamatu min kaut kādas baumas. Vienkārši ļaujiet mums strādāt kā līdz šim. Un mēs arī turpināsim to darīt,” piebilda V.Terentjevs.

Jau iepriekš bija izskanējušas arī versijas par to, ka “LM” savu ražošanu varētu pārcelt uz Kazahstānu. Šī uzņemuma līdzīpašnieki Sergejs Zaharjins un Iļja Segals oktobra sākumā Valsts prezidenta Valda Zatlera un Latvijas uzņēmēju delegācijas sastāvā devās uz šo valsti, lai tiktos ar uzņēmuma sadarbības partneriem, jo šīs vizītes laikā apgalvoja I.Segals, “no Kazahstānas mums pienāk 85 procenti izejvielu”.

Uz jautājumu, vai tas varētu būt taisnība, ka plānots pārcelt uzņēmuma ražošanu uz šo Centrālāzijas valsti, viņš smaidot atbildēja, ka tādām bažām neesot pamata, “jo Liepājā dzīvo mūsu ģimenes, mācās mūsu bērni, un tāpēc mēs no turienes prom neiesim”.

Uzziņai
Akciju sabiedrība “Liepājas metalurgs”
– Vienīgais metalurģiskais uzņēmums Baltijas valstīs.
– Nodrošina darbu 2800 cilvēkiem, no kompānijas stabilitātes atkarīga 13,5 tūkstošu jeb 16,4 procentu liepājnieku labklājība.
– 2008.gada pirmo sešu mēnešu peļņa – 4,7 miljoni latu.
– 2008.gada pirmo sešu mēnešu apgrozījums – 133,1 miljons latu.
Viktors Ulberts,

161008 metalurgs21

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *