Ir izziņota Ferrari brenda cena.

Cik varētu maksāt Ferrari brends ?

Nekā dīvaina šādā jautājumā nav, jo kā zināms visam ir sava cena…ko darīsi kapitālisms. Fiat SpA izpilddirektors Serdžio Marčione (Sergio Marchionne) noteicis Ferrari brenda cenu un tā būtu vērtējama… 5 milijardus eiro.

Neskatoties uz to, ka Ferrari marka ir zināma un iemīļota visiem sporta auto faniem …daudzi eksperti apšaubas šādas summas patieso vērtību un sliecas to samazināt uz 3.milijardiem eiro.

Iemesls ir tajā apstāklī, ka Marčione nosauktā summa 17 reizes pārsniedz autoražotāja gada ienākumus, bet citi autoražotāji savus brendus vērtē tikai 12.7 reizes dārgāk par gada ienākumiem.

Marčione jau nebūtu Itālis, ja neatspēkotu ekspertu iebildumus un paziņoja, ka Ferrari ir tik unikāls un iecīnīts brends, ka viņam konkurentu un līdzvērtīgu ražojumu „grūti atrast”.

Varbūt daļa taisnības viņam ir, jo necik sen taču pārdeva grāmatu par 275000 $ un kur vēl autiņu kosmiskās cenas…

Visa koncerna Fiat SpA cena sastāda 8.milijardus eiro un pēc Marčione vērtējuma sanāk, ka no visas vērtības 63% pienākas taisni uz Ferrari brenda esamību.

Ja kāds nezina , kas ieiet Fiat SpA koncerna sastāvā … Fiat, Alfa Romeo, Maserati un Lancia, kā arī 30% no grupas Chrysler.

Un tagad padomā, cik reizes viena koncerna cena pārsniedz Latvijas gada budžetu.

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top