ĪPAŠUMS, KO NEDRĪKST ATŅEMT.

ĪPAŠUMS.

Arvien aktīvāk sāk aktivizēties domu apmaiņa par pensiju nākotnes vīziju valdības un tautas pretstatītajos izteikumos. Tie, kuri saņēma algu aploksnēs un krīzes rezultātā pazaudēja darbu, tagad pieprasa “solidarizēšanos”.

Taču notiek arī pasūtījuma procesi pensiju „apcirpšanas” idejas jautājumā.

Visskaļāk aicinājumi “apgriezt” pensijas nāk no dažiem ekonomistiem un finansistiem.

Nav saprotams, kā var jaukt divas principiāli atšķirīgas lietas – naudas plūsmu un naudas uzkrājumus. Pensija tikai tehniski šķiet tāds pats ienākums kā tekošā darba alga vai citi ienākumi.
Patiesībā pensijas ir uzkrājumi, kurus pensionāri ir uzkrājuši daudzu darba gadu laikā un tērē pabeidzot savas aktīvās darba gaitas.

Tie ir maksājumi no pensionāra individuālā konta, kura saturs un apjoms ir viņa darba gados uzkrātais īpašums, jeb kapitāls. Ja pensionārs turpina darba gaitas un maksā sociālās apdrošināšanas iemaksas līdz ar darba devēja attiecīgajām iemaksām, tad attiecīgi pieaug arī šis kapitāls un no tā maksājamā ikmēneša pensija.

Pensija nav ienākums, bet gan kapitalizēts uzkrājums vecumdienām, kurš tiek patērēts. Un nevar šeit būt demogoģijas par trekno gadu uzpūsto pensiju īpatsvaru.

Tas, ko mums piedāvā uzpirktie Dombrovska nesaparašas …sauktie ekonomisti un ierēdņu bars finanšu un ekonomikas ministriju  ilgi nevēdinātajos kabinetos… ir krimināls noziegums.

Nu padomā pats :

Vecuma pensijas samazināšana nozīmē piespiedu kārtā rekvizēt nopelnītos uzkrājumus, atņemt daļu no personīgā īpašuma. Starp citu, arī iedzīvotāju ienākums nodoklis, kuru maksā arī pensionāri no pensijas, īstenībā arī ir uzkrājumu rekvizīcija, jo par agrākajiem ienākumiem, no kuriem tika maksāts sociālais nodoklis.

Ekonomiskās un sociālās šī brīža problēmas jārisina nevis ar īpašumu atņemšanu, bet jāmeklē, kā nopelnīt un vairot valsts labklājību ar attīstību, nevis ar rupjām metodēm pārkāpjot  iedzīvotāju īpašuma tiesības.

PENSIJA IR TAVS ĪPAŠUMS, KO NEDRĪKST ATŅEMT!

ĪPAŠUMS

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 
Noklikšķiniet, lai novērtētu šo ziņu!
[Kopējais: 0 Vidējais: 0]

Dalies ar šo ziņu

2 Atziņas “ĪPAŠUMS, KO NEDRĪKST ATŅEMT.”

  1. pirmspensija saka:

    Noteikti tā būs, ja apcirps pensijas,tad vēl vairāk samazināsies nodokļu maksātāju skaits, jo zudīs pēdējā ticība šai pensiju sistēmai.Neviens pensionārs nedzīvos mūžīgi,ja pensija ir piešķirta likumīgi,tad to nedrīkst aiztikt

  2. povig saka:

    A ko darīt ja nav to kas pelna to pensiju pensionāriem ? Patiesībā ļoti liela daļa strādājošo savu izvēli jau ir izdarījuši, saņemot algu aploksnēs – viņi uzskata, ka no viņu algas pārāk liela daļa aiziet nodokļos. Bez tam, strādājošajiem jau iepriekšējo 2 gadu laikā algas ir samazinātas par 30-40% un no tās samazinātās algas viņi nav spējīgi samaksāt tik daudz nodokļos, lai vēl paši varētu izdzīvot.
    Penšiem man nauda naatliek.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top