Intuīcija, vai iespējams attīstīt priekšnojautas metodi

Intuīcija.

Esi taču dzirdējis šādas frāzes: “Intuīcija mani nepievīla”, “es to sajutu intuitīvi”, “man ir ļoti attīstīta tālredzība”
Uzreiz var rasties jautājums, kas ir šī intuīcija? Vai tā būtu literatūrā dzirdētā sestā maņa vai tālredzības dāvana?

Vai tādas spējas ir visiem vai tikai dažiem? Loģiski, ka nonākam pie galvenā jautājuma, vai ir iespējams attīstīt intuīciju?

Intuīcija, pieredze vai kas vairāk?

Tulkojumā no latīņu valodas “intuīcija” nozīmē “vērīgi aplūkot”. Medicīnas terminu enciklopēdiskā vārdnīca norāda, ka intuīcija ir tiešas realitātes zināšanas, kas balstītas uz iepriekšējo pieredzi un zināšanām.

Vārdnīca sniedz šādu skaidrojumu: “Intuīcija ir objektīva spēja iziet ārpus pieredzes robežām, izmantojot garīgo spēju.”

Intuīcija

Interesanti, ka otrais formulējums būtiski atšķiras no pirmā. Ir piemēri no reālas dzīves, kad bērni, kuri nekad nav lidojuši ar lidmašīnu, paredz lidmašīnas avāriju. Sievietei, kurai iestājas grūtniecība pirmo reizi, intuitīvi jūt, ka ar augli kaut kas nav kārtībā. Šādu piemēru ir daudz.

Intuīcija vai dabas dāvana?

Tūlīt es jūs pārsteigšu! Intuīcija vai spēja izjust pareizo izvēli, piemīt katram no mums. Ja kas, jau no dzimšanas, taču ne katrs prot to izmantot. Visu savu apzināto mūžu cilvēks attīsta tikai piecas maņas, aizmirstot par sesto – netveramo.

Zinātnieki uzskata, ka intuīcija ir mūsu zemapziņas darba rezultāts. Bet kāds ir intuitīvu minējumu rašanās mehānisms?
Diemžēl pagaidām nav vienotas atbildes uz šo jautājumu.

Zināms vien, ka visbiežāk intuīcija strādā tiem, kuri, cenšoties atrisināt sev izvirzīto uzdevumu, nonākuši strupceļā, bet nedomā atkāpties. Zinātne zina daudzus gadījumus, kad izcilu atklājumu, it kā “pēkšņi”, izdarījis jau izmisušais zinātnieks.

Psihologi saka, ka sievietēm ir labāka intuīcija nekā vīriešiem, jo ​​viņas parasti paļaujas uz jūtām, nevis loģiku. Spēcīgu intuīciju izceļ mākslas cilvēki, kā arī mammas, īpaši bērna pirmajos dzīves gados.

Intuīcija un šahs.

Šaha spēlētāji bieži paļaujas uz intuīciju. Neskatoties uz to, ka izcilākie no viņiem var aprēķināt 20-30 gājienus uz priekšu, lielākā daļa lielmeistaru mēdz uzskatīt, ka galvenais nav aprēķins, bet gan intuīcija.

Garijs Kasparovs reiz teica, ka vairāk uzticas intuīcijai nekā nepareizai iespēju aprēķināšanai. Lielmeistars Deivids Bronšteins intervijā žurnālistiem teica: “Ir iespēja aprēķināt divus gājienus uz priekšu. Citi četrus, vēl cits sešus. Nevaru par sevi teikt, ka redzu pozīciju, kas izveidosies 2-3 gājienos, drīzāk nojaušu intuitīvi.”

Tālredzība, kā attīstīt?

Vai ir iespējams attīstīt intuīciju? . Pirmkārt, iemācieties ieklausīties sevī katru reizi, kad jums ir jāizdara izvēle.
Uz brīdi izslēdziet savu visu zinošo prātu un ļaujiet runāt savai iekšējai balsij.

Lai arī cik vilinošs izskatās piedāvājums, ja jūti diskomfortu, ja kaut kas liecina, ka šis ceļš nav domāts tev, labāk no piedāvājuma atsakies. Saprotiet, ka jūsu apziņā ir tikai jūsu personīgā pieredze, kas ir ļoti ierobežota. Zemapziņa ir neierobežota.

Ja jums ir nepieciešams saņemt padomu, kaut ko izlemt vai kaut ko izdomāt, uzticieties savai intuīcijai. Veltiet dažas minūtes, lai padomātu par to, ko jūs mēģināt sasniegt, kādas atbildes jūs saņemsiet. Nomierinieties, pēc tam atkārtojiet frāzi vismaz desmit reizes:

“Tagad mana intuīcija man saka …”

Nemēģiniet izdomāt atbildes, vienkārši mierīgi atkārtojiet šos dažus vārdus. Tad iedomājieties, ka atbildi jau esat saņēmis.
Ko jūs jūtat? Atvieglojumu? Prieku? Sajūti to tūlīt!

Sajūti, kā šajā brīdī tava intuīcija sniedz tev nenovērtējamu palīdzību.

Tas arī viss, tev nekas cits nav jādara. Rūpējieties par savām lietām, dodieties pastaigā, pārliecinieties, ka atbilde nāks.

Jūs varat iet citu ceļu.

Piemēram, “iepazīstiet” savu tālredzību. Iedomājieties viņu kāda cilvēka vai pasaku varoņa veidolā. Varbūt ieraudzīsi kādu gudru večuku vai skaistu meiteni. Iedomājieties vietu, kur dzīvo šī būtne: omulīgu māju mežā, gaisa pili, būdiņu. Izdomājiet vārdu šim varonim, tērzējiet ar viņu.

Katru reizi, kad nepieciešams padoms vai atbilde uz kādu jautājumu, aizveriet acis, atpūtieties, apmeklējiet savu “iekšējo palīgu māju” un izsakiet savu problēmu.

Šī metode ir īpaši laba tālredzības attīstīšanai bērniem. Kā liecina prakse, bērni labprāt spēlē šo interesanto un noderīgo spēli un regulāri vēršas pie jauna drauga pēc padoma un palīdzības.

Intuīcija var brīdināt.

Neignorējiet zīmes, sapņus, sajūtas. Uzticieties savām jūtām, ja jūtat, ka kaut kas nav kārtībā. Atsakies kaut kur doties, kaut ko ēst, pat runāt par kaut ko, ja intuīcija liek to nedarīt.

Intuīcija
Pievērsiet uzmanību norādes zīmēm. Ja pirms svarīga ceļojuma vai tikšanās jums viss burtiski krīt ārā no rokām, paklupi, vai kaut ko izlejat, jūsu tālredzība var jums liecināt, ka pastāv slēpti draudi.

Daudziem cilvēkiem labi attīstīta intuīcija ir izglābusi dzīvību. Slavenais amerikāņu sociologs Džeimss Stauntons publicēja pētījuma rezultātus par vairāk nekā 200 vilcienu avārijām (kopš 1900. gada) un vairāk nekā 50 gaisa kuģu avārijām (kopš 1925. gada).

Viņš visus datus ievadīja datorā, lai noteiktu trīs faktoru attiecību: katastrofā iesaistīto cilvēku skaitu, bojā gājušo skaitu un transportlīdzekļa ietilpību. Izrādījās, ka visos traģiskajos gadījumos transports bijis vidēji noslogots tikai par 61 procentu, bet veiksmīgos reisos – 76 procenti no kopējā apjoma.

Ja kas, domāju, ka saprati- 15 procentu atšķirība ir labs arguments intuīcijas esamībai.

Varat uzskatīt, ka jūsu intuīcija ir labi attīstīta, ja vismaz vienu reizi:

1. Jutāt, kad labāk ir mainīt karjeru vai mainīt darbu;
2. Paredzējāt situāciju (piemēram, zinājāt, kas notiks ar jūsu bērnu);
3. Jutāt, ka varat uzticēties nepazīstamam cilvēkam, un priekšnojauta jūs nemaldināja;
4. Iepriekš zinājāt, kas zvana pa telefonu;
5. Intuitīvi jutāt pareizo izeju no sarežģītas situācijas.

Kā tu domā, vai pastāv priekšnojautas esamība? Vai tālredzība tev kādreiz ir palīdzējusi izvairīties no kaut kā nevēlama? Padalies ar savu pieredzi komentāros.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

2 viedokļi par “Intuīcija, vai iespējams attīstīt priekšnojautas metodi

  • .
    .

    Dzīves pieredze tā ir intuīcija. Jūti atšķirību ko dara jauneklis un ko dara nobriedis vīrs ap 50 gadiem!

    Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *