Internets, kā pārdomu vērta ikdienas dzīves sastāvdaļa

Internets.

Ne jau es būšu pirmais un ne pēdējais kam būs savs sakāmais par tīmekļa iespaidu pilnīgi uz visiem dzīves aspektiem. Teiksi, ka pārspīlēju, taču ja tu to lasi, tad jau esi tīmeklī.

Sākšu ar lielo interneta “slimību”, ceru ka uzminēji, ka tie ir sociālie mēdiji to dažādās izpausmes formās.

Internets un sociālie saiti.

Godīgi sakot, tagad vairāk nekā jebkad agrāk sociālie mediji ir kļuvuši par vietu konkurencei. Ja nekonkurējam paši sava izskata ziņā, tad cenšamies cīnīties par tēlu un statusu, ko radam internetā sev vienīgajam.

Ir lietojumprogrammas, kas ļauj mums rediģēt fotoattēlus un radīt nepatiesu priekšstatu par sevi – tas ir, tās mudina mūs būt par cilvēkiem, kādi mēs patiesībā neesam. Šķiet, ka tas ir nekaitīgi, taču tas var novest pie tā, ka jūs ienīstat dzīvi, mēģinot izpildīt interneta standartus. Ja teiksi, ka tas tevi neskar- NETICĒŠU!

Internets, kā sociālie mediji liek jums ienīst dzīvi.

Sociālajiem tīkliem, protams, ir daudz savu īpatnējo un noslīpēto “triku”. Tie ļauj no attāluma sazināties ar tiem, kas mums ir interesanti un tiek dēvēti par draugiem.

Tie dod mums iespēju veidot un popularizēt savu biznesu, kā arī parādīt sevi un savus talantus visai pasaulei. Ja kas, šādai rīcībai noteikti ir savas priekšrocības, bet ja padomā tā pa īstam, tad dziļa uzticēšanās sociālajai maģijai var iznīcināt mūsu dzīvi.

internets

Protams, ne jau burtiski: ir liela iespēja sociālajos medijos iedragāt mūsu pašcieņu un tas patiešām ir biedējoši. Sociālie mediji var likt mums burtiski ienīst savu dzīvi uz apkārtējā fona ar izskaistināmiem un dzīves pašpārliecinātiem “draugiem”.

Internets un TU.

Mēs pastāvīgi salīdzinām, jūtam kaunu un iespējams jūtamies neērti savā ķermenī, jo pavadām tik daudz laika, skatoties uz citu cilvēku “ideālo” dzīvi.

Pa lielam, tā taču ir un nesaki, ka nekad neesi izjutis skaudības velniņu atrodoties izpušķotajā interneta “draugu” sabiedrībā. Vai neesi ievērojis, ka visi, nu labi, gandrīz visi dalās ar saviem ceļojuma iespaidiem.

Domā, ka viņi grib tev parādīt citu valstu skaistumu vai cilvēkus? Nebūt nē! Viņi paceļ savas personības latiņu, iespējams, tev nesasniedzimā augstumā.

Internets un nomierinošs ieteikums.

Pārtrauc sekošanu katram sociālajam kontam, kas liek tev uzmācīgi domāt, ka ar tevi kaut kas nav kārtībā. Pārtrauc sekošanu virtuāliem (arī reāliem) cilvēkiem un skaistiem daudzsološiem projektiem, kas liek apšaubīt tavu unikalitāti un individualitāti.

Sabiedrībā ir tendence izpatikt visiem. Cilvēki mēdz publicēt un rakstīt to, ko viņuprāt, vairākums “apstiprinās”, nevis to, ko viņi patiesībā vēlas pateikt un ievietot vispārējai apskatei.

Neskatoties uz diskomfortu, praktizējiet savu patieso balsi. Pastāv atšķirība starp autentisku dzīvi un tādu dzīvi, ko citi cilvēki var uztvert labvēlīgi. Pirmā dzīve ir tava un tikai tava bez izgreznojumiem, bet otrā ir kāda cita un nepatiesa. Ja ienīsti dzīvi, tad tikai otro.

Internets tavā dzīvē, jo tu tici, ka izcilība ir reāla un sasniedzama.

Esiet informēts par to, ko redzat. Ja kas “Photoshop” ir īsts. Mākslīgās skropstas pastāv. Matu pieaudzēšana ir populāra. Grims ir māksla mainīt savu izskatu.

Kosmētiskā ķirurģija ir biežāka nekā tu domā. Atcerieties, ka tas, ko tu novēro tiešsaistē, nenozīmē, ka tā ir kāda realitāte. Sociālajiem medijiem nevajadzētu likt TEV ienīst dzīvi un sevi par to, ka nesasniedzi nereālus skaistuma un labas dzīves standartus.

internets

Internets, reālais un neizprotamais.

Cilvēki parasti publicē savas dzīves galvenos mirkļus – protams, spilgtākos un priecīgākos.

Maz ticams, ka viņi dalīsies brīžos, kad viņiem ir panikas lēkme, kad viņi jūtas atstumti vai kad viņiem ir salauzta mīloša sirds.

Taču ir izņēmumi, kas uzskata par pienākumu ziņot visai pasaulei par savu sāpi vai vienkārši par savas dzīves strupceļu.

Galīgi to neatbalstu, bet kas zin, varbūt es maldos un tāda prakse nomierina.

Domāju, ka lielajam vairumam sociālie mediji liek slēpt to, kā mēs jūtamies. Mēs pieņemam sociālās spēles noteikumus, kas mums norāda, kā justies un rīkoties publiski. Mēs vēršam visu savu uzmanību uz planšetdatoru un tālruņu ekrāniem, nevis uz dzīvi, ko dzīvojam tagad reālajā dzīvē.

Lai beigtu ienīst dzīvi un sākt to baudīt, tev vajadzētu praktizēt realitātes apzināšanu un mirkļa notveršanas iespējas. Mums ir jājūt sava klātbūtne it visā un visur. Tieši tagad!

Tāpēc esiet drosmīgs un nosakiet robežas, mijiedarbojoties ar tālruni, datoru un visu pārējo kam ir ekrāns un interneta savienojums. Vienkārši ierobežojiet savu virtuālo saziņu.

Man nesanāk un kā ar tevi?

Protams, nevar aizmirst par drošību šajā vilinošajā pasaulē, ko saucam ar vienkāršu vārdu internets.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top