Inga Karpiča un Inese Vanaga Liepājā.

 

 

Inga Karpiča un Inese Vanaga… meditatīvs spēka dziesmu koncerts.

Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē 8. jūnijā plkst. 16.00  notiks meditatīvs spēka dziesmu koncerts garīgam piepildījumam.

Koncertā skanēs jaunas Ingas Karpičas un Ineses Vanagas (Rīga) oriģinālmelodijas ar latviešu dainu vārdiem, kā arī tautas dziesmas no senču atstātā mantojuma.

Mūziķi par sevi stāsta:‘’Mēs esam līdzīgi domājošu, dzīvi tverošu draugu pulciņš.

Satikušies tāpēc, ka mūsu ceļi ir veduši pa līdzīgām takām, un mūzikā mēs esam satikušies, lai kopā radītu, muzicētu, atskaņotu ārpasaulē to, kas mūsos katrā dzied un skan.

Mūsu pamattēma ir latviskais, mūsu senču atstātais, katrā Latvijas dabas stūrītī un latviešu dvēselēs mītošais – seno dainu gars.

Mūsu dziesmas ir,galvenokārt, ar tautas dziesmu vārdiem, tām dainām, kuras mūsos ieskanas, nes sevī tik lielu dārgumu un vērtību, ka ir jādzied – ar pašradītām meldijām, kuras atnāk no Visuma bezgalības un tad prasās tikt dziedātas.’’

Inga Karpiča un Inese Vanaga

Inese: „Caur dziesmām, ko dziedu, es varu atspoguļot kaut daļiņu no milzīgā Visuma dailes, harmonijas, spēka, mīlestības, kas mums tiek dāvāts ik dienu un mirkli. Dziesma, tās melodija, vārdi, noskaņa – tā ir mana sirds un dvēsele.
Kad dziedu, sirds runā.”
Inga: „Šķiet, ka dziedu, kopš dzīvoju. Mūzika un dziesma vienmēr bijuši blakus.

Mūzika ir mana pirmā valoda, caur kuru varu sevi izstāstīt. Dziedu, lai atvērtu sirdis, iedegtu tajās siltumu un gaismu, kas mūsos visos jau ir, tik atcerēties un sajust! Mūzika ir debesu valoda, tik jāmācas to sadzirdēt.”

Reinis: „ Mūzikā mani saista skaņas vibrācijas un iespēja mūziku izspēlēt ar savu ķermeni, caur to izjūtot visu apkārtējo un visu, kas notiek manī, kopīgi veidojot mieru un harmoniju gan sevī, gan ap sevi.”

Koncertā piedalās:

Inese Vanaga – dziesmu autore, izpildītāja
Inga Karpiča – dziesmu autore, izpildītāja
Kārlis Jirgens – kokle, dūdas, stabules
Reinis Grants – perkusijas

Inga Karpiča un Inese Vanaga spēs dot garīguma lādiņu ikvienam klausītājam…

Biļetes iepriekšpārdošanā Liepājas Latviešu biedrības nama kasē.Biļetes cena- Ls 2.

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top