Imants Kalniņš, mūzikas koncerts Liepājā

 

 

Imants Kalniņš, mūzikas koncerts.

Pasaulē atzītais Valsts akadēmiskais koris “Latvija” diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā, vokālās grupas Framest prīma Annija Putniņa, dziedātājs Marts Kristians Kalniņš.

Pianiste Liene Circene un grupa “Autobuss debesīs” apvienojušies koncertprogrammā “Imanta Kalniņa mūzikas koncerts”.

Savu kopdarbu liepājniekiem mākslinieki piedāvā noklausīties Liepājas latviešu biedrības namā 16. oktobrī plkst. 19.00.

Liepājas latviešu biedrības nams savu 75. gadu jubileju ar prieku atzīmē kopā ar liepājnieku iemīļotā komponista Imanta Kalniņa mūziku.
Imants Kalniņš tautā vislabāk pazīstams kā dziesmu autors – ar to saprotam gan Austras un viņas bērnu repertuāru, gan mūziku teātrim, gan “Menuetu” un “Turaidas Rozi”.

Mazāks, taču ne mazs ļaužu pulks zinās Kalniņu kā teicamu simfoniķi un divu lielisku operu autoru. Vēl viena komponista daiļrades būtiska daļa ir klasiskā mūzika ar dziedāšanu – simfoniskā orķestra vai klavieru pavadījumā, kā arī korim a cappella. Aicinot uz koncertprogrammu, atcerēsimies paša komponista teikto: “Domāju, ka dziesma ir vispilnīgākais mūzikas veidols. Mūzika pašos pirmpamatos ir radīta dziedāšanai.”

Izvēlēto skaņdarbu skaitā vispirms nosauksim fragmentus no trauksmaini liriskās un skaistās kantātes “Dzejnieks un nāra” ar Imanta Ziedoņa dzeju. Solo dziedās vokālās grupas Framest prīma Annija Putniņa un grupas “Autobuss debesīs” līderis, komponista Imanta Kalniņa dēls dziedātājs Marts Kristians Kalniņš.

ImKas mūzikas koncerts nav iedomājams bez tādiem tautā mīlētiem šedevriem kā “Lilioma dziesma” par debesīm, kas pušu, un opuss, kas 70. gados komponēts nenotikušai izrādei “Cilvēks, kas smejas” – tā ir melodija, kas kļuvusi par vienu no latviešu tautas nekronētajām himnām “Dziesma, ar ko tu sāksies?”.

Īpašu notikums ir mūziķu vēlme iekļaut programmā Kalniņa mazzināmo 80. gadu kordarbu “Klavierkoncerts”, kura pamatā ir Ojāra Vācieša leģendārais dzejolis.

Koncertos piedalīsies šarmantā, ar spēcīgu raksturu apveltītā gudri domājošā pianiste Liene Circene un grupa “Autobuss debesīs”. Koncertu vadīs mutīgais un erudītais komponists un mūzikas žurnālists Edgars Raginskis, kuru zinām arī kā Latvijas Radio 3 “Klasika” programmu vadītāju.

 

imants

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top