Ilūzija vai pasaka uz asfalta, 3D grafiti uz pasaules ielām

Grafiti.

Vārds “GRAFFITI” nāk no itāļu vārda “graffito”, kas tulkojumā nozīmē skrāpējums. To tehniski izpilda ar markeru un krāsas aerosolu palīdzību dažādos stilos. Ja mums ir jāatbild uz jautājumu vai tā ir māksla, vai vandālisms, tad pareizo un īsto atbildi rast nav viegli.

Grafiti tiek veidota ar iedomu un krāsu palīdzību, lai iegūtu kādu noteiktu attieksmi.

Tie ir šedevri, krāsu platformas, labais un ļaunais, vārdu fantāzija, kas bieži apraksta sabiedrību un mākslinieka emocijas. Žanra attīstību veicināja izteiktā popularizēšanās, t.i., to zīmēja tik daudzi, ka tas kļuva ikdienišķs sienu apķēpāšanas veids.

Bija nepieciešams kas jauns, kā pievērst tam uzmanību. Tika izdomāti jauni burtu veidi un kaligrāfiskie paņēmieni, apdares stili. Patreiz ir kļuvis populārs 3D grafiti, kas izskatās un arī sniedz patiesi pasakainu baudu. Ar šo grafiti veidu lielāko tiesu varam sastapties mākslas izpausmēs uz trotuāru.

Vēl šo izpausmes veidu varētu pilntiesīgi nosaukt par optisko ilūziju karali tautai. Tiešām nostājoties attiecīgajā skatu punktā zīmējums uzplaukst pilnā krāšņumā un apbur ar savu reālistisko esību.

Tepat, Tev blakus reālā laikā, ir iespēja nobaidīties no reālisma sajūtas.

Grafiti, populāri darbi uz mums ierastās ietves.

grafiti
grafiti
grafiti
grafiti
grafiti
grafiti
grafiti
grafiti
grafiti
3d art7
grafiti
grafiti
grafiti
3d art3
grafiti
grafiti
grafiti

Par nožēlu, es Latvijā šādu grafiti radošu izpausmes veidu neesmu redzējusi. Man pat ir nojausma, ka komunālie dienesti šādu brīvdomību un atļaušanos itin veikli, pašā saknē, izravē ar municipālās policijas palīdzību.

Varbūt ne pa tām ietvēm, ikdienā, pārvietojos. Ceļojot šo to var redzēt un novērtēt.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *