Īlons Masks, iet runa par veiksmīgu uzņēmēju vai arī par ģēniju

Īlons Masks, kas viņš ir?

Pirmkārt jau SpaceX dibinātājs. Kā arī Tesla Motors un PayPal līdzdibinātājs. Pārāk daudz priekš viena normāla cilvēka. Vai ne tā?

Pēdējā ziņa mani pat pārsteidza.

Vai nu viņš ir ģēnijs vai “citplanētietis”, kas virza atpalikušos aborigēnus progresa virzienā. Labi, lūk pēdējā viņa ierosme, kas vairāk piederētos neiroķirurgam.

Īlons Masks un viņa dibinātā Neuralink izstrādā ierīci.

Nu un tagad pārsteigums!

Ierīce, kuru var implantēt galvaskausā, kas pārveido neironu impulsus komandās un signālos. Tos var saprast datori un citas dzīvo būtņu nervu sistēmas daļas.

Eksperiments, kurā par pacientu būs mērkaķis. Īlons Masks, kas ir šī uzņēmuma dibinātājs, savas runas laikā pastāstīja par eksperimentāla mērkaķa esamību.

Īlons Masks

Arī to, ka Neuralink prototipa ierīci tiks implantēta dzīvnieka galvā. Neuralink laboratorijā, kā paskaidroja Elons Musks, dzīvo mērkaķis. Mērkaķis ar nervu impulsiem spēj kontrolēt datorspēles objektus.

Pēc Īlons Masks teiktā.

Primātam ir pavadonis ar līdzīgām iespējām. Viņi var spēlēt galda tenisu datorā, neizmantojot ekstremitātes.

Plāni elektrodi tiek iemontēti galvaskausā. Tur atrodas ierīce, kas ir monētas lielumā. Neuralink, nākotnē vēlas iegūt tiesības pārbaudīt implantus brīvprātīgajiem.

Iet runa jau par cilvēkiem, kuri ir zaudējuši spēju patstāvīgi kontrolēt augšējās vai apakšējās ekstremitātes.
Tikmēr uzņēmums sola līdz martam parādīt videoklipus ar pērtiķiem, kuri pārdzīvojuši līdzīgu operāciju.

Šādas ierīces ne tikai ļaus cilvēkiem ar invaliditāti atgūt zaudēto mobilitāti. Tās laika gaitā iemācīsies pārnest atmiņas no smadzenēm uz datoru vai robotizētu ķermeni.

Kas interesanti!

To paredzēja daudzu zinātniskās fantastikas filmu veidotāji. Jebkurā gadījumā Īlons Masks sen jau ir pārsniedzis robežu, ko var veikt ierindas cilvēks.

Labu Dienu!

 

4 komentāri par “Īlons Masks, iet runa par veiksmīgu uzņēmēju vai arī par ģēniju

 • .
  Saite

  Viņš ir no citas zvaigžņu kopas 🙂 :);)

 • .
  Saite

  Tomēr, vietējais ģēnijs vai ieceļotājs no nākotnes. 🙂

 • .
  Saite

  Pēc vairāk nekā divpadsmit Starlink misiju uzsākšanas pēdējo divu gadu laikā, SpaceX un tā izpilddirektors Elons Musks tagad kontrolē ceturtdaļu visu aktīvo satelītu, kas riņķo ap Zemi.

 • .
  Saite

  Mēs, latvieši, varam lepoties ar daudziem izgudrotājiem, kas stāv aiz lietām, bez kurām mūsdienu pasaule nav iedomājama. Čipsi “Pringles”? Lūdzu, latvietis Aleksandrs Liepa. Automašīnas “Porsche” dizains? Še, Anatols Lapiņš. “Mozarella” siera ražošanas iekārta? Nu kā tad, ka Visvaldis Dzenis. Jā, un arī visiem zināmie džinsi. Tos izgudrojis latvietis Džeikobs Deiviss.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.