Ikgadējā gripa, kā nenovēršams drauds Jūsu veselībai

 

 

Gripa ir kļuvusi par ikgadēju nenovēršamu parādību.

Tas notiek tik regulāri, ka sākam šim faktoram pievērst arvien mazāku uzmanību.

Tomēr tas nav pareizi un tāpēc vēlreiz pievērsīsim savu uzmanību tik ierastajam brīdinājumam- gripas draudi.

Vairums no mums par gripu uzskata saaukstēšanos ar paaugstinātu temperatūru un kaulu laušanu. Bieži, darba noslogotības vai nepacietības dēļ cilvēki atļaujas neizslimot slimību līdz pilnīgai atveseļošanai.

Gripa, protams, nav HIV vai Hepatīts C, tomēr ir pietiekami nopietna infekcijas slimība, kas var radīt nopietnas komplikācijas.

Gripa izplatās daudz ātrāk nekā citas infekciju slimības. 

Ar gripu slimojoša cilvēka simptomi ir augsta temperatūra (līdz 40 °C), drudzis un vispārējs vājums, nespēks, ko pavada muskuļu un locītavu sāpes.

Ir novērots, ka bieži rodas kairinājumi rīklē, ko pavada sauss un rejošs klepus, iesnas ar šķaudīšanu, sāpes acu ābolos.  Turklāt saslimušais pirmās piecas slimības dienas ir bīstams apkārtējiem, jo ir infekcijas avots.

Kā izvairīties no saslimšanas ar gripu?

gripaVisefektīvākais un vienkāršākais veids ir vakcinēšanās. Vakcīna satur nogalināta gripas vīrusa daļiņas, liekot cilvēka šūnām izstrādāt imunitāti (antivielas), pret vīrusu.

Vakcinācija īpaši ieteicama cilvēkiem, kas vecāki par 60 gadiem, pirmsskolas vecuma bērniem, medicīnas un sociāliem darbiniekiem.

Ieteicams vakcinēties arī apkalpojošās sfēras un mācību iestāžu darbiniekiem, karavīriem, skolēniem, studentiem un cilvēkiem ar hroniskām slimībām, jo tie pieder pie riska grupām.

Gripas vīrusam piemīt mainīga daba, tādēļ vakcīna katru gadu tiek izstrādāta no jauna un katru gadu pirms gripas sezonas sākšanās – vakcinācija jāatkārto.

Pirms vakcinēties, noteikti jākonsultējas ar ārstu.

Nevakcinējoties, no gripas var mēģināt izsargāties… izvairoties apmeklēt vietas, kur uzturas daudz cilvēku – sabiedriskais transports, teātri, kino, tirgus u.t.t.

Regulāri vēdinot telpas un bieži mazgājot rokas.

Nozīmīga loma ir C vitamīnam. Tāpēc ēdiet daudz kivi, mežrozīšu augļus, kāpostus, saldos piparus, apelsīnus un greipfrūtus

Papildus zināšanas par vakcināciju…  šeit. 

Kāpēc papildus ? Iemesls ir pārdomu vērts, jo ārsti, kas iesaka vakcinēties … paši nevakcinējas!

NESLIMOSIM !

2 komentāri par “Ikgadējā gripa, kā nenovēršams drauds Jūsu veselībai

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *