Iestāsies astronomiskais rudens

Iestāsies  astronomiskais  rudensRudens ir klāt, jo jau ceturtdien, 23.septembrī, plkst.6.09 iestāsies astronomiskais rudens.
Ja var ticēt sinoptiķu jaunākajām prognozēm, tad dabā uz pāris dienām iestāsies atvasara – bieži spīdēs saule un gaisa temperatūra sasniegs +20 grādu atzīmi.

Kā vēsta tautas ticējums, kāds vējš pūtīs rudens iestāšanās laikā, tāds gaidāms viss rudens. Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi prognozē, ka pūtīs ziemeļrietumu, rietumu vējš, bet pūtīs arī dienvidrietumu vējš.

Tāpat tautas ticējumos teikts, ja rudenī ir skaists laiks, tad būs agra ziema, bet ja rudenī ir daudz miglas, tad ziemā būs daudz sniega. Ja rudeņos kurmji rok augstus rakumus, tad ziemā būs liels sniegs.

Ir prognozes, ka dienas laikā saule gaisu sasildīs arvien vairāk – ceturtdienas pēcpusdienā līdz +14..+17 grādiem, piektdien un, iespējams, arī sestdien līdz +16..+21 grādam. Tādējādi saskaņā ar tautas ticējumiem rudens gaidāms silts.

Par to liecinot arī septembrī ne reizi vien atskanējušie pērkona dārdi dažādās Latvijas vietās. Tomēr sinoptiķu prognozes vēsta, ka jau septembra pēdējās dienās atvasarai sekos krietni aukstāks laiks.

Iestāsies  astronomiskais  rudens

Senie latvieši rudens atnākšanu svinēja Miķeļdienā – 29.septembrī. Miķeļi svinēti kā ražas svētki, kuros godināts Jumis – auglības un pārpilnības simbols.

Patīkumu un ražas bagātu rudeni…..

Kopīgot šo ziņu

PinIt
Nospied "CTRL" un "D" reizē! Kāpēc? Tāpēc, lai vēlāk varētu atgriezties pie raksta!

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šī vietne izmanto Akismet, lai samazinātu surogātpastu. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.
Atgriezties uz augšu