Iestājas rudens, ko pavada NASA satelīta nokrišana.
NASA.
Pēc neprecīzas skaitļošanas domā, ka (NASA) satelīta, daļas nokritīs jau šodien Itālijas ziemeļu daļā ap plkst.20
Te būs iespējamā vieta TAVAI reklāmai! Nopietns reklāmdevējs gaidīts! Raksti vienosimies...Pēc Latvijas laika un iespēja ir viena pret 3200, ka 20 gadus vecais “Upper Atmosphere Research Satellite” (UARS) satelīts kādam uzkritīs virsū.
NASA, vai bīstami?
Ja tā padomā, vinnēt loterijā iespējas ir daudz, daudz lielākas, bet taču ir!
Paredz, ka krītot satelīts sadalīsies daudzos gabalos. Ieejot zemes atmosfērā lielākā daļa no satelīta sadegs, taču aptuveni 20-30 smagākās atlūzas var sasniegt Zemi.
Satelīta nesadegušie gabali var tikt izkaisīti pat 800 kilometru attālumā viens no otra un 100% skaidrības kurā Eiropas daļā tas notiks pagaidām nav.
Tāpēc iesaku uzmanīties 23.septembra vakara pusē arī Latvijā. Pielieku mazu foto ar aprakstu, kā satelīts pārvietojas un redzams, ka Latviju viņš nebūs palaidis garām…lai gan tas vis ir aptuveni.
Starp citu…
Šodien iestājas astronomiskais rudens. Ja pieejam pie šī fakta no tīri sausas astronomu valodas, tad rudens iestāšanos raksturo fakts, kad saules diska centrs šķērso debess ekvatoru virzienā no debess sfēras ziemeļu puslodes uz dienvidu puslodi. Šajā laikā diena ar nakti visos Zemes punktos ir vienādā garumā, un diena lēnām kļūst arvien īsāka par nakti.
Lūk tā, bet man jau gan rudens ir lapkritis un siltāka apģērba meklējuma laiks. Kā vēsta tautas ticējums, kāds vējš pūtīs rudens iestāšanās laikā, tāds gaidāms viss rudens.
Kā prognozē sinoptiķi, šodien Latvijā pūtīs mēreni stiprs dienvidrietumu, rietumu vējš, piekrastes rajonos brāzmās 15 līdz 18 metri sekundē, bet Kurzemes ziemeļu piekrastē tas pa-stiprināsies līdz 20 metriem sekundē.
Tāpat tautas ticējumos teikts: ja rudenī ir skaists laiks, tad būs agra ziema, bet ja rudenī ir daudz miglas, tad ziemā būs daudz sniega. Ja rudeņos kurmji rok augstus rakumus, tad ziemā būs liels sniegs.
Senie latvieši rudens atnākšanu svinēja Miķeļdienā – 29.septembrī. Miķeļi svinēti kā ražas svētki, kuros godināts Jumis – auglības un pārpilnības simbols.
Saskaņā ar ticējumiem labībai šajā laikā jau bija jābūt nopļautai un savestai zem jumta.
Miķeļa dienā zemnieki ziedoja vasku, sviestu, maizi, sieru, gaļu, vilnu un naudu. Uz svētku galda noteikti vajadzēja būt gaļai, tāpēc kāva aunu, āzi vai, visbiežāk, sivēnu, kas barots īpaši šai dienai un nosaukts par Miķelīti.
Ha, ha esot nogāzies pirms divām stundām Kanādas ziemeļos….tauta vērojusi tā gabalu krišanu….Kvebekas apkaimē.
Pats komiskākais, ka NASA to nav pamanījusi.
JAUTĀJUMS ?
KAs notiktu ja pielidotu kāds cits objekts par kuru neko nezina. ?
ATBILDE…
Tač…. neko, nokristu un āmen.
Riktīga nesapratne un juceklis ar tām atlūzām…drīz jau būs nokritušas katrā kontinentā.
Sajūta tāda, ka NASA spečukiem nav ne jausmas kur viņu satelīta atlūzas nokritīs…ir minējumi par Kanādu , Āfrikas piekrasti, Itāliju .
Pēdējais piliens ir amatieru uzņemtais video Teksasas štatā pie Sant-Antonijas …
Ha…a varbūt pie Grobiņas arī kas krita 🙂