Ieradums un mīlestība, kur ir saprātīga robeža ja tā ir

Ieradums.

Pirmie kopdzīves gadi parasti ir pārpilni ar mīlestības jūtām vienam pret otru. Taču, pēc vairākiem kopdzīves gadiem, it kā mīloši cilvēki, uzdod sev jautājumu “kā atšķirt mīlestību no ieraduma”. Dažus tas interesē, kā neskaidrības, citus aizdomu dēļ, bet citus tikai tāpēc, ka ir doma pārtraukt attiecības.

Ieradums, kā to saprast?

Lielākā daļa ģimeņu psihologu sliecas uzskatīt, ka ieradums ir atkarības vienkāršota versija, un tur, kur ir ieradums, mīlestība patiesībā ir vai vēl nav. Taču pastāv arī uzskats, ka mīlestība bez ieraduma nav iespējama, jo ieradums it kā papildina un dod stabilitātes garantiju.

Ne velti senie grieķi uzskatīja, ka ieradums ir mīlestības otrā daba starp vīrieti un sievieti. To var salīdzināt ar attieksmi starp tuviem radiniekiem un veciem draugiem.

Patiešām, mīlestība daudzējādā ziņā atgādina ieradumu. Vienādi pavadīti vakari, ja tā padomā, tad tie līdzīgi viens otram, kur vēl kopīgas pastaigas, darbi, ceļojumi.

Mīlestība gūst baudu, atkārtojot vienu un to pašu darbību. Var pat secināt, ka ieradums izjūt diskomfortu, ja šī atkārtošanās nav īpaši emocionāli piepildīta. Ja kas, ir zināms kontingents cilvēku, kuri vienkārši nevēlas izjust lielākas jūtas pār tām, kuras viņiem ir ieraduma dēļ.

Viņi ir apmierināti ar to, kas viņiem ir, neatkarīgi no tā, vai tas ir patīkami vai nē. Šis ir emocionālais konservatīvisms. Šāda veida cilvēkiem ieradums ir viņu stabilitātes un sirdsmiera atslēga.

Ieradums

Rakstā, ja man tas sanāks, mēģināšu atdalīt mīlestību no ieraduma un mēģināšu analizēt, vai starp tiem ir atšķirība, un kā noteikt robežu, kad mīlestība pārvēršas par ieradumu vai otrādi.

Ieradums, mīlestības iezīmes.

Ieradums no mīlestības galvenokārt atšķiras ar to, ka tas vairāk attiecas uz ikdienu un laika pavadīšanu kopā. Cilvēki, kuri ir kopā tikai tāpēc, ka ir pieraduši viens pie otra, dažkārt jūtas apgrūtināti no cita cilvēku klātbūtnes.

Viņiem ar savu otro pusīti nav īsti par ko runāt, vai arī sarunas bieži vien ir līdzīgas, kā divas ūdens piles. Viņi atrodas vienā telpā fiziski, bet nav garīgas vienotības, kā tādas.

Lai gan ir varianti, kad abiem ir salīdzinoši ērti, tomēr, īpaša prieka no otrās pusītes klātbūtnes vienkārši nav. Cilvēki, kuri dzīvo kopā aiz ieraduma, patiesībā nepamana, ka tuvumā ir kāds tuvs cilvēks.

Jūs varat droši izdarīt analoģiju ar kādu ķermeņa daļu, piemēram, kāju. Cilvēks, kuram ir divas kājas, nepamana, cik labi ka tās ir. Zaudējis vienu ekstremitāti, viņš bēdāsies ne tik daudz par pašu kāju, bet gan par to iespēju trūkumu, kādas viņam agrāk bija. Lielākā bēda būs par komforta trūkumu.

Ieradums, saskatāmas līdzības.

Cilvēki dzīvo kopā, jo daudzējādā ziņā viņiem tas ir ērti, pat kaut kur saskatāms ievērojams izdevīgums. Vai viņi jutīsies slikti un neērti, atrodoties šķirti?

Protams, tāpat kā mīlestības pirmajos gados. Tomēr, diskomforta cēlonis nebūs cilvēkā, bet gan labumā, ko viņš nes kopdzīvē .
Ieradumam ir svarīgi, lai tikšanās pēc īslaicīgas šķiršanās, ja tāda bijusi, atkal visu nostādītu sākotnēji ierastā vietā un veidā.

Pamatojoties uz to, ieradumu var pretstatīt nevis mīlestībai, bet gan kaislībai. Gan ieradums, gan aizraušanās vēlas ņemt vairāk, nekā dod.
Tikai aizraušanās prasa to tūlīt, bet ieradums vienkārši gaida to, kam vajadzētu būt kā parasti. Tas notiek nevis no pārmērības vai nevaldāmas vēlmes atalgot (kā to dara kaislība), bet gan no nepieciešamības ievērot paražu.

Ieradums, mīlošs pāris.

Mīloši cilvēki vienmēr saprot, ka viņiem daudzās dzīves situācijas pietrūkst tā, ko viņi mīl. Viņiem nav tik svarīgi, vai pēc tikšanās viss būs pa vecam, viņiem galvenais, lai mīļotais atkal būtu blakus, kaut arī jaunos apstākļos un ar jaunām īpašībām vai apstākļiem.

Mīlestība nozīmē ne tik daudz fizisku, cik garīgu līdzāspastāvēšanu. Tie, kas mīl un novērtē cilvēku, tie patiesi interesējas par viņa dzīvi un viedokli.

Viņi vēlas dot, un šī vēlme ir daudz lielāka par vēlmi saņemt. Viņi ar prieku un sapratni sakravā somas, piemēram, lai kopā dotos atvaļinājumā.

Toties cilvēki, kas dzīvo kopā aiz ieraduma, vienkārši priecājas par iespēju atpūsties, un otrā pusīte tiek iekļauta it kā pēc noklusējuma.

Lai skaidri nostiprinātu iepriekš rakstīto, sniegšu vienkāršu piemēru. Uz kino ieradās divi pāri. Mīlošs pāris izvēlēsies filmu, pārrunājot abu šī brīža vēlmes un cerības.

Viņi runās par to, kurš ko jūt, apspriedīs, kurš ko vēlas, un tikai tad izvēlēsies tematu filmai. Pavadoņi, kuri dzīvo kopā vienkārši aiz ieraduma, apspriedīs filmas un izvēlēsies žanru, kuru viņi skatās visbiežāk.

Ko tas nozīmē? Tie, kas mīl, interesē viens otru, pat kino, un tie, kuri ir pieraduši, interesējas par sevi un par to, kas viņus ieskauj, par to, kas viņiem jau ir pieradis. Emocijām un jūtām viņiem nav lielas nozīmes.

Ieradums, tomēr kopā.

Kāpēc cilvēki, kurus saista tikai ieradums, nešķiras? Fakts ir tāds, ka viņiem ir ļoti svarīgi ievērot kādu ieradumu. Viņiem ieradums ir augstāks par risku vai tā sauktās “komforta zonas” atstāšanu.

Cilvēkiem, kuri dzīvo kopā aiz ieraduma, ir vieglāk slēpt savas vēlmes, nekā izlemt mainīties uz kaut ko nezināmu un iespējams pilnīgi jaunu dzīvi. Tas notiek reti, bet gadās, ka ieradums pārvēršas mīlestībā.

Ieradums, tas var pārvērsties atkarībā.

Kā sabiedriska būtne cilvēks nevar būt pilnībā pašpietiekams. Taču, ja doma “ko domās cilvēki” nosaka visus mūsu lēmumus un rīcību, atņem mūsu pašu dzīves autorību, tad ar to ir jācīnās.

Par to, kā veidojas atkarība no apkārtējo viedokļiem, kāda ir tās evolucionārā nozīme un kā ar to tikt galā? Par to lasi, Šeit.

Ieradums, pieliksim punktu pārdomām jo ir HOROSKOPS.

Mīlestība un seksuāla saderība.

Noskaidrosim to, ko grūti loģiski un pamatoti salikt kopā. Kas var būt neaprēķināmāks, kā seksuālā pievilcība vienam pret otru.
Kas ir noteicošais pāru veidošanās lielajā noslēpumā?

Kā mēs atrodam to vienu vienīgo un ceru, ka saderību horoskops dos kaut mazu atbildi no šī mūžīgi svarīgā jautājuma. Vai mēs saderam kopā? Horoskops šeit!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top