HUMORŠOVS, Sievietes, sievietes… Liepājā.

 

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

 

HUMORŠOVS ” Sievietes, sievietes…” apceļo Latviju.

 Liepājas Latviešu biedrības namā 14. martā plkst. 19.00 notiks humoršovs „Sievietes, sievietes…”.

Tuvojoties Starptautiskajai sieviešu dienai, par īpašu dāvanu parūpējusies teātra apvienība “Jaunais teātris”, kas no 8. marta visā Latvijā piedāvās humora izrādi “Sievietes, sievietes…”.

Tajā apvienojušās pazīstamas latviešu aktrises – Velta Skurstene, Regīna Devīte, Indra Burkovska, Ilze Pukinska, Ieva Aleksandrova-Eklone un Inese Ramute, kā arī dejotāja Sarmīte Prule, lai ar humoru ielūkotos sievietes pasaules aizkulisēs.

Izrādes veidotāji uzsver – lai arī izrāde ir par dāmām, tā iepriecinās un izsmīdinās arī vīriešu kārtas pārstāvjus, jo nedzīvojam taču izolētās pasaulēs!

“Pasauli mēdzam iedalīt dažādos, reizēm diezgan smieklīgos pretstatos, piemēram, precētie – neprecētie, ļaudis ar matiem un bez tiem un tā bez sava gala, un ir arī divas interesantas daļas – sievietes un vīrieši, kas it kā dzīvo vienā pasaulē, bet tomēr ir tik atšķirīgi.

Un šī noteikti nav izrāde sievietēm, patiesībā tā ir signāls vīriešiem, ka jānāk,” saka viena no izrādes sievišķīgajām dalībniecēm, aktrise Indra Burkovska.

sievietes

“Dzīves grūtie apstākļi – sociālie, materiālie, ekonomiskie – veicinājuši, ka staigājam drūmām sejām. Aizmirstam, kāpēc dzīvojam, aizmirstam priecāties. Man patīk, ka cilvēki smejas, un tas ir iemesls, kāpēc esmu piekritusi piedalīties humora izrādē,” piebilst aktrise.

Izrādes producente un vairāku tās dziesmu autore, komponiste Laila Ilze Purmaliete, kuras kontā jau ir vairākas humora izrādes (“Imanta-Babīte 25″, “Humora vasara”, “Humora atvasara”, “Sieviešu diena”, “Dīvainā Latvija”) savu jaunāko veikumu piesaka kā humora šovu vairākās daļās, kurā turklāt skanēs dziesmas – jau labi pazīstamas un arī jaunas.

Lomās – dāmas. Izrādes lieliskās aktrises iejutīsies kuriozās sievietes dzīves situācijās – būs gan mīlestība, gan darbs, gan bērnu audzināšana -, kā arī izspēlēs dažādu profesiju pārstāvju lomas, runājot par aktuālāko, ar ko ikvienai sievietei nākas saskarties dzīvē.

“Materiāls izrādei nebija tālu jāmeklē, to mums deva pati dzīve, to meklējušas gan pašas aktrises, gan vairāku manis veidoto izrāžu libretiste Ilze Trumpe, gan, protams, izrādes režisors, aktieris Mārtiņš Egliens, kuram šī nav pirmā pieredze humora izrāžu veidošanā, viņš spēkus iemēģinājis jau Nacionālajā teātrī, veidojot “Teātra žurkas” kārtējo izlaidumu “Žurka (ne)būs!”.

Pazīstamais aktieris iejutīsies arī jaunās humora izrādes konferansjē lomā, bet atsevišķās izrādēs viņa pienākumus uzņemsies kolēģis Ainārs Ančevskis.

Iespējams, tieši politiskā kabarē veidošanas pieredze likusi Mārtiņam ierosināt izrādes gaitā dibināt ne vairāk un ne mazāk kā sieviešu partiju. “Neesam aizmirsuši, ka šis ir vēlēšanu gads, un arī mūsu komandai būs ko teikt šajā sakarā,” skaidro L. I. Purmaliete.

Pašlaik finiša taisnei tuvojas iepriekšējā “Jaunā teātra” projekta “Džimlai rūdi rallalā” koncerti, taču viena no tā varonēm, daudzu iemīļotā aktrise Velta Skurstene, stafeti turpinās arī kopā ar “Sievietes, sievietes…” artistisko dāmu pulciņu.

“Man ļoti patīk kaut ko darīt, piedalīties. Tas apliecina, ka vēl esmu dzīva un kaut ko varu. Man sagādā prieku būt dzīvei vidū, nevis stāvēt maliņā un vaimanāt,” smejas aktrise.

“Izrādē esmu sieviete gados, kurai dzīvē, tāpat kā man, atgadās visādi līkumi un negadījumi. Vecāki cilvēki arī var būt ļoti interesanti ar savu domāšanu, runāšanu, attieksmi pret dzīvi,” stāsta aktrise.

Izrādē dzirdēsim arī tautā tik pazīstamo Veltas Skurstenesventiņu mēli. Pati aktrise pasmaida, sakot: “Tā ir mana stiprā puse, cenšos to kultivēt un atgādināt cilvēkiem, lai nekautrējas un runā savos ļoti skaistos, dažādos dialektos.

Pašlaik vēl viss ir tapšanas procesā, tāpēc mazliet jūtos kā vista, kas kladzina, bet ola vēl nav izdēta, tomēr zinu, ka izrādē stāstīšu par to, ko savos gados varu pieņemt, piemēram, no mūsdienu modes, un ko – nevaru.

Priecājos, ka izrādē esam sanākušas dāmas no dažādiem teātriem, it kā dažādi domājošas, tomēr beigu beigās man šķiet, domājam ļoti līdzīgi – esam taču sievietes!”

“Lai cilvēki, kas nāk uz šo pasākumu, ir atvērti humoram un jokiem, jo mēs gribam izsmīdināt, pasmaidīt par situācijām, kurās ikdienā citreiz smiekli nenāk,” gūt pozitīvas emocijas aicina L. I. Purmaliete.

“Sievietes, sievietes…” Latvijas pilsētas apceļos gan pavasarī, gan vasarā.

Teātra apvienības “Jaunais teātris”
producente Laila Ilze Purmaliete
laila.ilze@jaunaszvaigznes.lv

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *