Higiēna, nenodrošini ideālus apstākļus baktērijām
Higiēna.
Mazgā rokas pirms un pēc ēšanas! Tas ir labi zināms teiciens, kas uzstāj, ka jārūpējas par personīgo higiēnu. Šis aicinājums ir ļoti patiess, jo daudzkārt nākas pieskarties priekšmetiem, kas var būt bagātīgi “izraibināti” ar kaitīgām baktērijām.
Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:Pārrunāsim par visvairāk piesārņotām lietām un sadzīves priekšmetiem, ar kuriem ikdienā saskaramies.
Higiēna un tālrunis.
Telefons ir vajadzīgs katru dienu. Dienas laikā mobilais tālrunis atrodas somā, uz galda un bieži vienkārši kabatā. To tu ņem ar nemazgātām rokām, kā transportlīdzekļos, veikalos, klīnikās un vēl daudzās citās vietās.
Runājot pa tālruni, mēs esam mikrobu un baktēriju viegls uzbrukuma objekts. Grūti iedomāties, cik daudz netīrumu sarunu laikā veidojas uz telefona klausules. Attiecīgi regulāra tālruņa tīrīšana ir obligāta.
Ko darīt?
Rokassomā un mugursomā tālrunim ieteicams atvēlēt atsevišķu kabatu. Noslaukiet ierīci vismaz reizi dienā ar mitru drānu. Neaizmirstiet iztīrīt dažādus telefona padziļinājumus un vadus. Pēc tam tālrunis tiek noslaucīts ar tīru, sausu drānu, un jūs varat to izmantot.
Higiēna, tastatūra un datora pele.
Drupatas, putekļi, sviedri un netīrumi ir lieliski apstākļi vairāk nekā 500000 baktēriju augšanai, izmantojot tastatūru un datora peli. Tas ir saistīts ar ieradumu našķoties pie datora ekrāna, nemazgāt rokas, atgriežoties no ielas utt. Rezultātā tiek radīti ideāli apstākļi mikrobiem.
Ko darīt?
Pirmais solis ir nomazgāt rokas, protams, kad atgriežaties mājās. Tāpat ir nepieciešams organizēt regulāru tastatūras un datora peles tīrīšanu. Ja visai ģimenei ir tikai viens dators, tad labāk to tīrīt biežāk. Tas pats attiecas uz darba datoru.
Vispirms tastatūra ir jāatvieno no datora, pēc tam to apgriež otrādi un mēģinām “izsist netīrumus”, viegli piesitot klaviatūras apakšai.
Starp taustiņiem varat organizēt tīrīšanu ar fēnu vai saspiesta gaisu. Ja nepieciešams, varat izmantot pinceti.
Pēc tam tastatūras virsmu ieteicams noslaucīt ar mitru drānu kas viegli samitrināta ar līdzekli ko izmantojām rokām kovida laikā.
Datorpeli jānoslauka ar kokvilnas spilventiņu, kas samitrināts vieglā ziepjūdenī. Šajā gadījumā īpaši rūpīgi jātīra peles apakša, jo tā nodrošina perfektu slīdēšanu. Pēc tam peli jānoslauka ar sausu mīkstu drānu.
Higiēna, zobu birste.
Jā, tā ir zobu birste, kas ir liela skaita vairošanās avots mikrobiem, kas var būt bīstami organismam. Ja kas, tas ir diezgan dabiski, jo mēs ikdienā atbrīvojamies no pārtikas atliekām ar zobu birsti. Diezgan ātri tā aizaug ar baktērijām.
Ko darīt?
Nav ieteicams lietot vienu un to pašu zobu birsti ilgāk par trim mēnešiem. Birstes regulāri jāmaina un pēc ikdienas lietošanas jāievieto speciālā glāzē.
Lai nodrošinātu vislabāko birstītes apstrādi, ieteicams vienu minūti atstāt to mutes skalošanas speciālā šķīdumā. Varat to labi dezinficēt ievietojot to verdošā ūdenī, teikšu, ka pietiks ar minūti. Pēc tīrīšanas birste rūpīgi jāizskalo ar tekošu ūdeni.
Higiēna, nauda un maks.
Uz vienas banknotes ir aptuveni 40000 baktēriju. Nododot naudu no rokas rokā, cilvēki savā starpā dalās ar dažādām iespējamām infekcijām.
Ko darīt?
Katru reizi pēc saskares ar banknotēm, ja iespējams, ieteicams rūpīgi nomazgāt rokas ar ziepēm. Varat arī noslaucīt rokas ar dezinfekcijas salvetēm. Nevajadzētu likt banknotes kabatās, izlikt uz galda vai uz gultas, vislabākā vieta tām ir maks.
Higiēna, sūklis trauku mazgāšanai.
Uz sūkļa, ko izmanto trauku mazgāšanai, pastāvīgi uzkrājas milzīgs daudzums baktēriju. Ja kas, tas ir gluži dabiski: uz tās paliek ēdiena paliekas, kas pamazām bojājas.
Ko darīt?
Protams, tīrība virtuvē ir pastāvīgi jāuztur. Sūkļus ieteicams mainīt pēc iespējas biežāk, jo īpaši tāpēc, ka to cena ir pieņemama jebkuram maciņam. Pēc trauku mazgāšanas sūklis “jāizgriež” un jāievieto īpašā traukā.
Higiēna, paklājs.
Uz viena centimetra paklāja ir tūkstošiem reižu vairāk mikrobu nekā tā paša izmēra tualetes poda laukumā. Mikrobiem ir ērti uzkrāties lielā daudzumā, pateicoties paklāja pūkainajai virsmai, kas ir ideāls biotops dažādiem mikrobiem, ērcēm un atmirušās ādas daļiņām.
Ko darīt?
Ir nepieciešams periodiski tīrīt paklāju ar putekļu sūcēju. Lai noņemtu lielu daudzumu putekļu un tajā pašā laikā traipus, var izmantot amonjaku.
Ūdeni ar amonjaku (ēdamkarote produkta uz litru ūdens) ieteicams uzklāt uz paklāja un rūpīgi noberzt pārklājumu ar suku. Pēc tam ieteicams telpu vēdināt un atstāt paklāju, līdz tas pilnībā izžūst.
Jūs varat arī tīrīt paklājus arī ar cepamo sodu. Produktu sausu uzklāj uz paklāja. Pēc pusstundas paklāju var izsūkt ar putekļu sūcēju. Tādā veidā var likvidēt galvenos netīrumus un ievērojami samazināt infekcijas daudzumu.
Higiēna un gulta.
Speciālisti saka, ka gulta ir viena no iecienītākajām vietām, kur uzkrājas vairāki tūkstoši baktēriju. Fakts ir tāds, ka daudzās vietās, īpaši uz gultas, paliek keratinizētas cilvēka ādas pārslas. Ja cilvēks sapnī svīst, tad viņš tādējādi rada lielisku vidi mikrobu skaita palielināšanai.
Ko darīt?
Kategoriski nav ieteicams gulēt apģērbā, kas nav paredzēts miegam, kā arī iet gulēt, iepriekš nenomazgājoties dušā vai vannā.
Turklāt guļamistaba ir jāvēdina, protams, pēc vajadzības, kā arī jānotīra putekļi no horizontālām virsmām. Mainiet gultas veļu iespējams biežāk.
Veļas mašīna un trauku mazgājamā mašīna.
Daži no svarīgākajiem palīgiem mājās pastāvīgi strādā, lai nodrošinātu, ka viņu īpašnieki ēd no tīriem šķīvjiem un valkā tīras drēbes. Taču, tikai daži cilvēki zina, ka šie palīgi ir regulāri piesārņoti un ir ideāls biotops mikrobiem, kas pēc tam var nonākt tavā organismā.
Ko darīt?
Jebkurai tehnikai nepieciešama pienācīga aprūpe. Pēc mašīnas lietošanas rūpīgi jānoslauka blīves un durvis, kā arī tīrīšanas filtrs. Šis vienkāršais ieradums palīdzēs izvairīties no pelējuma. Durvis var aizvērt tikai tad, kad to virsma ir pilnīgi sausa.
Higiēna, dušas aizkars.
Silta un mitra vide ir ērta vieta baktērijām. Aizkarus vannas istabā visbiežāk ietekmē pelējums. Taču nereti tās neviens netīra, jo maldīgi tiek pieņemts, ka ar ziepjūdeni, kas uz tiem nokļūst, pietiek, lai tie attīrītos no mikrobiem.
Ko darīt?
Aizkaru nepieciešams tīrīt vismaz reizi mēnesī. Vinila aizkari vislabāk ir piemēroti vannas istabai, jo tiem reti veidojas pelējums. Turklāt aizkarus var mazgāt veļasmašīnā ar maigo ciklu.
Lai atbrīvotu aizkaru no pelējuma, ieteicams to mērcēt vājā sāls šķīdumā. Pēc katras dušas, aizkaru labāk noslaucīt sausu un biežāk atvērt durvis uz vannas istabu.
Higiēna, gaitenis.
Gaitenī, tieši no ielas ieceļo tūkstošiem baktēriju. Turklāt iegaumē, ka suņiem un kaķiem bieži patīk atrasties gaitenī, viņi var izplatīt baktērijas no gaiteņa visā dzīvoklī.
Ko darīt?
Gaitenim vai priekšnamam labāk iegādāties īpašu paklāju, kas absorbēs lielāko daļu netīrumu un putekļu no ielas. Uz paklāja ieteicams novilkt kurpes un tad iet tālāk istabās. Paklājs regulāri jāmazgā karstā ūdenī. Grīdām gaitenī ir nepieciešama ikdienas mitrā tīrīšana.
To priekšmetu saraksts, kuros ir daudz baktēriju, ar to nebeidzas. Ir daudz citu sadzīves priekšmetu, kas satur infekciju. Bet, par laimi, tagad mēs zinām, kā pasargāt sevi un savus mīļos no mikrobiem.
Labu Dienu!