Grūtības ar ceļa zīmju ievērošanu.

 

 Šoreiz atkal par ceļa kalambūriem.

Padalīšos ar saviem novērojumiem par Liepājas specifiku atjaunotajās  ielās un kā to izprot Liepājas autobraucēji.

Taisnības labad ir jāsaka, ka pagājušas tikai dažas proves dienas braukšanas testiem  Ganību un Zirņu ielās, kas tagad ir kļuvušas ar vienvirziena kustību.

Apsveicami, ka  tagad  darbojos  luksofori. Tomēr ir viens bet…

Tie ir tik bieži, ka jāsāk bažīties par degvielas pārtēriņu, jo nekas vairāk nepalielina motora “ēdelīgumu”, kā braukšana stop un ieskriešanās režīmā.

Vēl kaitina uzliktie ceļa ātruma ierobežojumi … cerams, kad pilnībā nodos ielas ekspluatācijā  ātruma režīms tiks mainīts.

Var jau arī saprast pie šīm ielām dzīvojošos, jo viņiem vajadzētu nodrošināt iespēju izbraukt no saviem īpašumiem. Skaidrs, ka to veikt ir vieglāk,  ja ir luksofori, kas uz laiku pārtrauc satiksmes plūsmu.

Tomēr ir bažas, ka šeit tiks ievērojami pārkāpts ceļa ātruma režīms: iedegoties luksofora zaļajam signālam novērota vēlme šoferiem braukt divās rindās un censties to blakus tūļu apdzīt… tur vai kas.

Uz 30km/st brauc retais. Tomēr gribu atgādināt, ka  automašīnu kustību Ganību un Zirņu ielas rajonā uzrauga divas līdz trīs policijas ekipāžas.

Rezultāti redzami fotogrāfijās … neskaitīju, bet pāris minūšu laikā tika apturēti daudzi steidzīgie ātruma mīļi.

policija

policija

Lai cik dīvaini tas nebūtu trāpās vēl tie , kas vispār nepazīst zīmes un neievēro satiksmes noteikumus. Lūk vēl viens klasisks piemērs, kad policijas klātbūtne nav šķērslis pārkāpt un braukt pret vienvirziena  kustību.

policija

ATGĀDINU...mainoties satiksmes organizācijai Zirņu un Ganību ielā, lūgums, gan autobraucējiem, gan velosipēdistiem un gājējiem būt īpaši uzmanīgiem, pievēršot pastiprinātu vērību ceļa zīmēm.policija

Vēl kas… iebraucot “Statoilā” uz Ganību ielu, tūlīt aiz “SuperNeto” ir jauna kārtība, kuru daudzi neuzmanības dēļ neievēro un tāpēc riskē iedzīvoties sodā 40 latu lielumā.

Tagad ir mainītas zīmes un tur kur līdz šim iegriezāmies ir ķieģelis, kā arī pirms labā pagrieziena uz “Statoil” zīme tikai taisni.

Neriskē …  brauc ar apdomu un apskati jauno zīmju izvietojumu.

Klasika arī naktī ir klasika…

Tā lūk …mierīgi braucu pa Ganību ielu un cenšos ievērot noteiktos 30 km/st ( nu labi būšu godīgs bija bišķu vairāk) kad pēkšņi… diezgan lielā ātrumā aiznesas garām POLICIJAS auto.

Policijas auto numuru nerakstīšu, jo tam nav nozīmes, vārna , vārnai taču acī neknābs…

Policijas kungi !

Ko jūs prasāt no mums šķīstu nevainību uz ceļa , ja paši grēkojat!

Video ir uzņemts ar video reģistratoru.

Pamazs gaismas, jo komunālā pārvalde apgaismo tikai vienu Ganības ielas pusi… salika jaunus gaismekļus un neslēdz tos iekšā, laikam dekorācijai.

Par video reģistratora īpašībām un testu… ŠEIT

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Grūtības ar ceļa zīmju ievērošanu.”

  1. Viesis saka:

    Jā, ja iebrauc Liepājā reizi pāris mēnešos, tad var sanākt pabraukt “pret spalvu”, ja visu mūžu esi tur braucis.. Vienu dienu pašvaldībnieki paši uz Ganībenes pretējā virzienā brauca. Tad atjēdezās un fiksi apmeta riņķī un aizbrauca nokaunēties 🙂

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top