Foto radars, Grobiņas ceļa posms ar foto radaru

Foto radars.

To, ka foto radars nav vienīgais no satiksmes regulēšanas veidiem ir skaidrs. Ir arī skaidrs, ka foto radari mūs autobraucējus disciplinē.

Patīk tas vai nē, tomēr, jo vairāk satiekos ar šo ierīci uz ceļiem, jo vairāk sliecos domāt, ka ļaunumu sakne nav pašos radaros.

Ļaunums ir nepārdomātā satiksmes plūsmas organizācijā un nepārdomātā zīmju uzstādīšanas visatļautībā.
Klasisks piemērs ir šoseja, kas ved no Liepājas uz Rīgu (A9)…garām Grobiņas centram. Runa iet par to, ka šeit ir ātruma ierobežojums 50km/st, jo skaitās taču pilsētas teritorija.

Nezinu, kas šeit plānoja zīmju uzstādīšanu, bet gudrs nu gan viņš nav… Normāla attieksme būtu 70km/st, jo pilnīgi nekādu apdraudējumu šajā ceļa posmā es nesaskatu.

Toties tagad jāvelkas vairāku kilometru garumā uz 50km/st .

Saprotams, kur ir šāda bezjēdzība tiek veikli izlikts SLĒPTS foto radars. Veikli un ar izdomu to novietojot cieši klāt ceļa zīmju arkai un… ak !

Tavu prieku… tik tiešām pa gabalu nav redzams.

Pat nerunāšu par to, ka grūti ar modernu, jaudīgu mašīnu noturēt to maģisko ātrumu 50km/st. Jā, starp citu atgādinu, ka zibsni no foto radara un attiecīgi soda kvīti redzēsi jau pie +1 km/st “pārkāpuma”.

Situācija ir paredzama un riebīga jau pēc savas būtības… pensis (atvainojos, lēns braucējs) sabijies no soda velkas uz 35- 40 km/st un kas tracina… pat neapdzīsi, jo šajā ceļa posmā to vienkārši nevar izdarīt ceļa apzīmējumu dēļ.

Tātad, ko es šajā rakstā gribu pateikt… jābūt loģiski izvietotām ceļa zīmēm. Septiņdesmit km/st būtu normāls loģisks risinājums šajā ceļa posmā.

Ja atgriežamies pie foto radara… esmu pret šādas naudas pelnīšanas slēptām metodēm, jo šajā ceļa posmā nav pilnīgi nekādu apdraudējumu ceļa satiksmei, kas būtu stingri jā uzrauga ar ātruma noteikšanas mērierīcēm.

Toties šeit ir laba vieta iekasēt privātai kompānijai soda naudu. Vienalga ar kādām metodēm…

Tas, protams, tracina…

Foto radars

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

3 Atziņas “Foto radars, Grobiņas ceļa posms ar foto radaru”

 1. tevocis babajs saka:

  smiekliigi… taut chakare un padevigie 100 pleegjuri kluseee

  1. grobiņa saka:

   @tevocis babajs,

   Skaidrs, ka galīgi nevienam neinteresē šoferu labsajūta uz ceļa. To stulbumu izdomāja grobiņas dome. Tur nevienu vairāk par medībām un dzeršanu nekas neinteresē.
   Ja , vēl sekretārēm ciskā iekniebt 😉

 2. Laika prognoze saka:

  man tie fotoradari jau apnikuši, katru dienu pašam arī jācieš dēļ viņiem. un tā, kā es strādāju par kurjeru, tad vispār…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top