Gripa, Latviju apdraud ievērojams skaits saslimšanas gadījumu

 

 

Latvijā ir “atnākusi” GRIPA.

Šogad saslimst ar A tipa pandēmiskās cilmes gripu, kas rada smagāku saslimšanu, slimo jau vairāki simti cilvēku.

Ttoties ar B tipa gripu slimo daudz mazāk iedzīvotāju. Ārsti norāda, ka šogad saslimšanas norit daudz smagāk nekā pērn un tā ir iezīme visā Eiropā.

Vairums no mums par gripu uztver saaukstēšanos ar paaugstinātu temperatūru un kaulu laušanu. Bieži noslogotības vai nepacietības dēļ pat neizguļot to.

Gripa, protams, nav HIV vai Hepatīts C, tomēr ir pietiekami nopietna infekcijas slimība, kas var radīt nopietnas komplikācijas. To gan der atcerēties, ka veselību var neglābjami sabendēt (neizgulēta gripa), bet jaunu veselību nopircis…vēl nav neviens.

Gripa izplatas daudz ātrāk nekā citas infekciju slimības. Ar gripu slimojoša cilvēka simptomi ir augsta temperatūra (līdz 40 °C), drudzis, vispārējs vājums, nespēks, muskuļu un locītavu sāpes, rīkles kairinājums, sauss, rejošs klepus, iesnas ar šķaudīšanu, sāpes acu ābolos, konjunktivīts.

Turklāt saslimušais pirmās 5 slimības dienas ir bīstams apkārtējiem, jo ir infekcijas avots.

Arī šonedēļ tiek apstiprināti daudz jauni gripas slimnieki un kā iepriekš informēja Veselības ministrija – ja gripa turpinās izplatību tik strauji kā pašlaik, tad šonedēļ varētu izsludināt gripas epidēmiju.

Jau vēstīts, ka šogad ar gripu visvairāk slimo jaunieši un šis paveids īpaši bīstams ir grūtniecēm.
Ja vēlies sīkāk par gripu un dažādiem ārstēšanās aspektiem lasi arī šo rakstu

3 komentāri par “Gripa, Latviju apdraud ievērojams skaits saslimšanas gadījumu

 • uz
  Patstāvīgs links

  Apstiprināti šogad pirmie divi nāves gadījumi no gripas un tās izraisītām komplikācijām, portālu «Apollo» informēja Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC).

  Miruši 45 un 49 gadus veci vīrieši, kuriem laboratoriski bija apstiprināts A tipa gripas vīruss.

 • uz
  Patstāvīgs links

  Gripas gadījumu skaits sasniedzis 621.
  Komplikācijas var veicināt virkne hronisku slimību. Šis gripas paveids īpaši var ietekmēt grūtnieces, cilvēkus, vecākus par 65 gadiem, un mazus bērnus.
  Ēd ķiplokus, c vitamīnu un nelin cilvēku baros. 🙂

 • uz
  Patstāvīgs links

  Visaugstākais saslimstības līmenis ir Jelgavā, kur uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju 1 271 saslimušie, savukārt, Rēzeknē, kura ieņem otro vietu pēc saslimušo skaita, ir 590 slimnieku uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju.

  Jēkabpilī un Gulbenē reģistrēti nedaudz vairāk par 500 slimniekiem uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Pārējā Latvijā vidēji ir 343 saslimušo uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju.

  Pirmajā februārī …. konstatēti 76 jauni saslimšanas gadījumi, no kuriem 53 ir A tipa gripa un 23 – B tipa gripa.

  TAUTA UZMANĀS !

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *