Grieķi protesta akcijās izmanto Molotova kokteili

PAPILDINĀTS. Grieķi 1. maiju (un 5.maiju) atzīmē ar plašām protesta akcijām, kas pāraug grautiņos. Netiek smādēts ‘Molotova kokteilis’.

Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:  

Mēdiju izdevumos plaši tiek atspoguļots, ka protestētāji, karogiem plīvojot, uzbrūk polcijas līnijai, taču ķiverēs tērptie un ar aizsargvairogiem bruņotie policisti viņus vairākkārt atvairījuši.

Protestētāji apmētā policiju ar dažādiem priekšmetiem un ielās aizdedzina ugunskurus. Kāds protestētājs guvis apdegumus, bet deviņi aizturēti nopratināšanai.

Atēnās ielās ir izgājuši aptuveni 12 000 cilvēku. Mītiņi notiek arī valsts ziemeļos Salonikos. Protestētāji ir izsituši stiklu Greek protest 2 wwkādai bankai, sadauzījuši kādu auto, taču neviens nav arestēts.

Grieķijas iedzīvotāji protestē pret valdības un Starptautiskā Valūtas fonda plānotajiem bargajiem ekonomikas atveseļošanas un taupības pasākumiem.

Greek protest 2 w

To es saprotu …tauta ir aktīva savu tiesību aizstāve. Tici… viņi savu panāks un tik nežēlīgi, kā Latvijā necietīs no valdības patvaļas.

Greek protest 3 w

PAPILDINU05.05.2010.

Ģenerālstreka bilancē….nogalinātie.

Demonstrantu uzbrukumā bankai Atēnās 05.maijā gājuši bojā trīs cilvēki, bet aptuveni 20 evakuēti no ēkas.

Ugunī dzīvības zaudēja divas sievietes un vīrietis, kad jaunieši izdauzīja bankas «Marfin» filiāles logu un sameta ēkā pudeles ar degmaisījumu. Vēl pieci ievainoti cilvēki nogādāti slimnīcā.

Kā ziņo policija, Atēnu centrā aizdedzinātas vēl divas valsts iestāžu ēkas.Saņemtas ziņas par vairākiem nelieliem ugunsgrēkiem pilsētā un policijā izsludināta trauksme.

Policija pret protestētājiem arī likusi lietā asaru gāzi, lai nepieļautu viņu iekļūšanu parlamentā. Cenšoties izkļūt cauri likumsargu rindām pie parlamenta, demonstranti izmantoja akmeņus un ūdens pudeles, uz ko policisti atbildēja ar asaru gāzi.
Visā valstī notiekot plašam ģenerālstreikam, vardarbīgas sadursmes izcēlušās ne tikai galvaspilsētā, bet arī valsts otrajā lielākajā pilsētā Salonikos, kur jaunieši veikalus un bankas apmētājuši ar akmeņiem, novēroja ziņu aģentūras AFP reportieris.

Slēgtas Atēnu pazemes stacijas, nestrādā arī starptautiskā lidosta. Atēnās uz demonstrācijām pulcējušies aptuveni 20 000, bet 14 000 cilvēku protestē Salonikos.

Ģenerālstreiks tiek uzskatīts par pirmo nozīmīgo pārbaudījumu sociālistu valdības spējai ieviest bargos un nepopulāros taupības pasākumus par spīti plašiem sabiedrības protestiem. Neraugoties uz premjerministra Georga Papandreu vairākkārtējiem paziņojumiem, ka nepopulārie taupības pasākumi ir izšķiroši valsts nākotnei, arodbiedrības plāno aizvien jaunus protestus, paralizējot sabiedrisko, gaisa un prāmju transportu.

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *