Grandiozs projekts, kas pārspēs Dubajas megatorni. (video)

Saūda Arābijas galvaspilsētā Rijādā karaliskā ģimene iecerējusi garndiozu debeskrāpja projektu, kas pārspētu „Burj Khalifa” megatorni Dubajā, kura augstums ir 828 metri.

Grandiozais super magatornis būs 1600 metrus augsts un ieceres īstenotājiem nodrošinās lepnu pārliecību, ka tuvākajā nākotnē neviens šo projektu nepārspēs.

Par grandiozās būves augstumu liecina  šāds fakts,  lai paceltos uz arhitektūras šedevra pēdējo stāvu… ar ātrgaitas liftu nepieciešamas 12.minūtes.

Debesskrāpis vai mega tornis…grūti pat pielietot pareizo vardu šīs celtnes nosaukumā,  jo tādu arhitektūras šedevru vēl neviens nav būvējis.
Lieki piebist, ka tas būs iespējams izmantojot pēdējo tehnoloģiju materiālus un drosmīgu inženieru domu lidojumu nākotnē,  kad varbūt tāda augstuma celtnes būs norma.

Jāpiebilst,  ka vēl tiek „lauzti šķēpi” inženieru un arhitektu aprindās vai vispār projekts ir iespējams, jo ir daudz nezināmo…

Praktiski visi celtniecības un drošas ekspluotācijas risinājumi šāda tipa būvē tiks risināti pirmo reizi.

 

Ir paziņots par aptuveno būves cenu. Cena ir fantastiska … 30 milijardi dolāru. Laikam naftas dolāri ļauj karaliskajai ģimenei būvēt šādu izmaksu būvi… salīdzinājumam  ar Latvijas aizņēmumu un Latvijas budžetu, kas šādas būves ēnā liekas smieklīgi mazi.

Apkārt mega tornim ir plānots uzcelt veselu rajonu, kur dzīvotu 80 tūkstošu iedzīvotāju.

Jaunajam projektam dots nosaukums „Kingdom City Jeddah”

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Grandiozs projekts, kas pārspēs Dubajas megatorni. (video)”

  1. saka:

    Naudu nav kur likt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top