Google atzīmēs savu dzimšanas dienu, ieskats vēsturē

 

 

Google, saite, kas apvieno internetu.

Itin bieži esmu dzirdējis sakām- Māte Google.

Laikam tā tas ir. Kurš gan šodien neizmanto slaveno interneta meklētāju.

Tāpēc, mazliet no vēstures.

Uzņēmums tika dibināts 1998. gada 4. septembrī.

Tas sākumā tika dibināts kā izpētes projekts, tā dibinātāji studēja Stenforda Universitātē. 1997. gada 15. septembrī tika reģistrēts domēna vārds Google.

Veiksmes stāsts sākās Stenfordas Universitātes kopmītnēs. Divi jaunieši, kuri kopīgi izveidoja Backrub. Meklēšanu internetā, kuru viņi dēvēja par motoru. Pēc tam jau vairāku cilvēku sastāvā darbība tika pārcelta uz kāda jaunieša piemājas garāžu.

google garāžā

Drīz vien Backrub pārtapa par Google.

Jauno profesionāļu galvenā misija bija organizēt pasaules sniegto informāciju internetā un padarīt to pieejamu un noderīgu visiem.

Pēc dažiem gadiem puišus pamanīja investori. Dibinātāji ir Sergejs Brins un Lerijs Peidžs. Lerija Peidža neto vērtība ir $54 miljardi (2019), bet Sergeja Brina neto vērtība ir $52.7 miljardi (2019).

Interneta gigants pārvalda populārāko Interneta meklētājprogrammu Google Search.

google

Vai zināji, ka Google īrē kazas.

Tik tiešām, tiek īrētas kazas, lai tās koptu mauriņu. Interneta uzņēmums norāda, ka kazas ar ganu un suni ir ne tikai daudz ekoloģiskāks, bet arī acij patīkamāks zālāju pļaušanas veids.

Vai esi lietas kursā!

Interneta uzņēmuma logo līdz pat 2001.gadam neatradās vis lapas centrā, bet gan bija nobīdīts uz kreiso pusi. Pie tam viņu logo bija izsaukuma zīme, kā meklētājam Yahoo!.

Ir zināšanas par Google Maps.

Google Maps ir ērts rīks, lai orientētos svešās pilsētās.  Vai zināji – ja kartē ieslēdz satelīta režīmu un attēlu attālina līdz maksimumam, ir redzams planētas stāvoklis attiecībā pret Sauli? Proti, ērts veids kā noskaidrot, kura puslode ir gaismas apspīdēta un kura atrodas ēnā.

Ir fakts, ka “Google” veidotāji vienmēr ir uzsvēruši, ka tas nav vienkārši bizness. Uzņēmuma mērķis ir padarīt pasauli labāku, sistematizēt informāciju, lai padarītu to visiem pieejamu un noderīgu.

“Google” atbalstītāji uzņēmuma darbību salīdzina ar Johanesa Gūtenberga veikumu XV gadsimtā. Viņa ieviestā grāmatu iespiešanas tehnoloģija veicināja daudz straujāku informācijas izplatību un pieejamību plašām tautas masām.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top