Google Street View automobīļi manīti Liepājā.

 

 

Vakar… vēlu vakarā pie viesnīcas „Amrita” Liepājā tika manītas divas „Google  Street View” automašīnas.  Izsecinot visus par un pret variantus nonācām pie secinājuma, ka Liepāju bildēt sāks sākot no 10. septembra vai maķenīt vēlāk….

Jāpiezīmē, ka fotografēšanas darbus veic labos laika apstākļos un pie laba apgaismojuma.

Mūsu pusē vēl ir paredzēta Ventspils bildēšana…tad nu jālozē no kuras puses Kurzemē sāksies “Street View” akcija. Toties skaidri ir zināms, ka Liepājā Google autiņus manīja jau 9.septembra vakarā.

“Street View” ir ļoti populāra funkcija “Google Maps” kartē, kur šādā veidā apskatāmas nu jau vairāk nekā 30 valstis visā pasaulē. Karte ļauj lietotājiem praktiski izpētīt un apskatīt kādā noteiktā pilsētā vai apkaimē ar panorāmas skata palīdzību interesējošas vietas vai pat izceļot veselus maršrutus…virtuāli.

Kā tad tas notiek ?

Fotoattēli, kas tiks safotografēti pilsētu ielās, tiks rūpīgi apstrādāti un secīgi savienoti. Šis tehnoloģiski sarežģītais process var aizņemt vairākus mēnešus un cerēt, ka rīt jau savu pilsētu varēsi apskatīt ir pārsteidzīgi. Pēc apstrādes bildes kā panorāmas skats būs pieejams “Street View Google Maps” kartē šeit… http://maps.google.lv/intl/lv/help/maps/streetview/

Kāda  būs privātuma aizsardzība ?

Visas kartē redzamās cilvēku sejas tiek izplūdinātas, lai aizsargātu personu privātumu. Ar „ziņot par kļūdu” funkcijas palīdzību, pēc kartes ieviešanas, cilvēki varēs ziņot par objektu vai subjektu izņemšanu no kartes, aizpildot  nelielu veidlapu ar precīziem objekta vai subjekta atrašanās parametriem.

Tātad, ja nejauši būs redzami nevēlami fotoattēli … tos varēs labot.

Googles mašīnas apmeklēs daudzas Latvijas pilsētas… tās ir Rīga, Rīgas rajons, Daugavpils, Jūrmala, Jelgava, Liepāja, Jēkabpils, Cēsis, Valmiera, Ogre, Tukums, Bauska, tāpat maršrutā tiks iekļauti arī apskates un tūrisma objekti.

Jāatzīmē, ka nebūtu vēlams speciāli pozēt kameru priekšā un dažādi ākstīties, kā to dara daži neapzinīgi Eiropas pilsoņi 😉

 

Un te vēl daži foto ar Google Street View auto…diemžēl tās nu ir tās bēdīgākās no ielām, bet vismaz vēl nav izraktas….

foto autors : Jānis Rozenšteins

Uzlabo karmu! Izplati šo rakstu!

2 komentāri par “Google Street View automobīļi manīti Liepājā.

  • uz
    Patstāvīgs links

    Braukā gan, pats REDZĒJU ostmalā pie nestes. Tā lēni pārvietojas, traucē satiksmi

  • uz
    Patstāvīgs links

    FU…fu …fu …izskatās pēc dziļiem laukiem , tā ap 50 gadiem.pagājušā gadu simtenī 🙂

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *