Global Music Vault, saglabās mūzikas ierakstus nākotnei

Global Music Vault.

Globālās katastrofas gadījumā cilvēki jau sen ir sākuši veidot glabātuves. Par šāda pasākuma lietderību var liecināt Putina karš Ukrainā. Protams, Krievija nemitīgie draudi ar kodolkaru.

Kas tiek uzglabāts nākotnei?

Pirmkārt, dažādu augu sugu sēklas. Tās glabā vienā no lielākajām glabātuvēm, kas atrodas Norvēģijā.
Global Seed Vault jeb “Doomsday Vault” šodien satur 1 145 693 sēklu “rezerves kopijas” no visas pasaules.

Global Music Vault un Microsoft.

Microsoft nolēma izstrādāt pašreizējo ideju ar citu partneru palīdzību. Globālās pastardienas gadījumā šeit tiks izveidota arī pasaules mūzikas darbu kolekcija Global Music Vault.

Lai ierakstītu milzīgu daudzumu mūzikas, Microsoft plāno izmantot tehnoloģiju, kas izstrādāta saskaņā ar Project Silica iniciatīvu.

Uzņēmums sāk testa ierakstus uz kvarca plāksnēm.

Ja pieminam magnētisko ierakstu, kas joprojām tiek uzskatīta par vēlamo informācijas arhivēšanas līdzekli, tad šāds veids nav tik uzticama kā kvarca datu nesējs.

Tiek uzsvērts, ka šādas kvarca plāksnes var cept, vārīt, skrāpēt, piesārņot, pakļaut elektromagnētiskajam starojumam un citiem faktoriem.

Kas svarīgi, nezaudējot uz stikla ierakstīto informāciju. Turklāt atrašanās vieta Norvēģijā tiek uzskatīta par vienu no drošākajām uz planētas pašas valsts ģeoloģisko īpatnību un mērenās ģeopolitiskās aktivitātes dēļ.

Katras kvarca plāksnes izmērs ir 75 × 75 mm, biezums ir 2 mm. Tas var uzglabāt līdz 100 GB. Dati tiek pievienoti, izmantojot lāzerus, kas plāksnē veido trīsdimensiju mini reljefu.

Global Music Vault
Lai iegūtu informāciju, ir nepieciešams izmantot polarizētu gaismu, un mašīnas algoritms palīdzēs atšifrēt signālu.
Pēc projekta organizatoru domām, datus var glabāt “daudzus tūkstošus gadu”. Starp citu, 2019. gadā Microsoft jau ir veiksmīgi iekodējis un atkodējis oriģinālo Warner Brothers Supermena versiju.

Saskaņā ar Global Music Vault teikto, glabātuvei tiks pievienota mūzika no visas pasaules, sākot no Apvienotās Karalistes līdz Zviedrijai, Āfrikai un Jaunzēlandei.

Rezultātā organizatori plāno katru gadu pievienot desmitiem petabaitu. Paredzams, ka pirmais “ieguldījums” repozitorijā tiks veikts 2023. gadā. Plašāka informācija publicēta projekta mājaslapā.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top