Gladiolu ziedu izstāde Liepājas Latviešu biedrības namā.

 

 

Gladiolu ziedu izstāde…

Trīs dienu garumā, no 23. līdz 25. augustam, Liepājas Latviešu biedrības namā liepājnieki un pilsētas viesi aicināti apskatīt majestātiskās un cēlās rudens puķu karalienes- gladiolas.

Izstādē būs apskatāmas vairāk nekā 100 dažādas ziedu šķirnes. Jau ceturto reizi gladiolu izstādi organizē Liepājas Latviešu biedrības nams sadarbībā ar Latvijas Gladiolu un īrisu biedrību.

Gladiolas (no sengrieķu valodas pamazināmā formā – zobens) pasaulē mēdz saukt par zobenlilijām un dažviet arī par kukurūzas lilijām, tomēr Latvijā šie ziedi daudziem saistīsies ar rudens tuvošanos un skolu, kad iespaidīgā izmēra augus rokās nes satrauktie skolas bērni.

Izstādē būs iespēja iepazīties ar vairāku Latvijas selekcionāru – Laimoņa Zaķa, Visvalža Vinķeļa un Jura Bāzes, kā arī ar kolekcionāru – Raimonda Cīruļa, Raimonda Puriņa, Ērikas Ozeres, Imanta Ziemeļa un Ancānu ģimenes audzēto gladiolu ziediem.

Visiem interesentiem būs iespēja aprunāties ar ziedu audzēšanas konsultantu un iegūt interesantu informāciju par dažādiem veiksmīgiem un vienkāršiem paņēmieniem gladiolu audzēšanā.

Kā komentēja Gladiolu un īrisu biedrības prezidents Laimonis Zaķis: «Gladiolas ir ļoti praktiski audzējami ziedi, tās piedos savam audzētājam daudzas kļūdas- gan saistītas ar nezināšanu, gan ar iespējamo pieredzes trūkumu.

Tas ir tikai mīts, ka šie ziedi ir kaprīzi un slimīgi. Pārzinot tikai dažus gladiolu audzēšanas knifiņus, tās var izaudzēt krāšņas un bagātīgas.»

Patiesas vērtības nezūd, tāpēc gladiolas ar saviem bagātīgajiem ziediem, spēcīgajiem stublājiem un pārliecinošo iespaidu ir iecienītas skolnieku vidū. Gladiolas ir vienas no populārākajām septembra puķēm, to krāsu un izmēru dažādība piesaista pircējus.

Izstādē varēs ne tikai apskatīt ziedus, bet arī iegādāties puķu sīpolus, lai jau nākamajā rudenī varētu priecāties par šīm puķēm savā dārzā. Izstādes laikā varēs saņemt lietpratēju konsultācijas par gladiolu audzēšanu un šķirņu izvēli.

Aicinām interesentus apmeklēt izstādi un patīkami atpūsties no ikdienas steigas, baudot gladiolu ziedu burvību 23.augustā no plkst. 11:00 līdz 18:00, 24. augustā no plkst. 10:00 līdz 18:00, bet 25. augustā no plkst. 10:00 līdz 16:00.

Ieeja izstādē bez maksas.

Liepājas Latviešu biedrības nama
kultūras darba menedžere
Iveta Jēkabsone
www.biedribasnams.lv

ziedu izstāde

ziedu izstāde

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 
Noklikšķiniet, lai novērtētu šo ziņu!
[Kopējais: 0 Vidējais: 0]

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top