Ginesa rekordi, rekordu grāmatā parādījušās jaunas sadaļas

Ginesa rekordi.

Nesen iznākušajā Ginesa rekordu grāmatas izdevumā parādījusies jauna sadaļa. Interesanti, ka tā saistīta ar kriptovalūtām. Tika ietverti Bitcoin, CryptoPunks un NFT kolekcijas.

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

Ginesa rekordi un grāmata.

Zināšanai, tā ir starptautiska datu bāze, kurā regulāri apkopo datus par pasaules rekordiem un citiem ekstrēmiem notikumiem vai cilvēku sasniegumiem. Īsi un kodolīgi!

Tagad par jaunajām sadaļām.

Jaunas sadaļas parādīšanās galvenajā izdevumā norāda, ka kriptovalūtas un citi digitālie aktīvi pēdējo pāris gadu laikā ir kļuvuši par mūsdienu dzīves neatņemamu sastāvdaļu.

Bitcoin kļuva par uzvarētāju vairākās kategorijās. Pasaulē pirmā decentralizētā kriptovalūta (izlaista 2009. gada sākumā). Visdārgākā kriptovalūta un ar lielāko tirgus kapitalizāciju (attiecīgi 42,9 000 USD un 816,69 miljardi USD 2022. gada 24. martā).

Ginesa rekordi

Turklāt Bitcoin ir kļuvis par atbildētāju šādās kategorijās.

1. Lielākā kriptovalūtas zādzība.
2. Pasaulē pirmā kriptovalūtas konfiskācija.
3. Lielākais kriptovalūtas pokera laimests – 1 miljards dolāru.

Pasaulē dārgākais kolekcionējamais NFT objekts.

Tas bija CryptoPunk partijas numurs 5822, ko 2022. gada 12. februārī par 23,7 miljoniem dolāru vai 8000 Ethereum “monētām” iegādājās uzņēmējs Dīpaks Taplija.

Mākslinieka “Beeple”, digitālā glezna, kas pārdota kā NFT par 69,3 miljoniem dolāru. Precizēju, jo netika ieskaitīta, jo tā tika izveidota no “iepriekš renderētiem šabloniem”.

Tā ir kolāža no pieciem tūkstošiem iepriekš radītu viena un tā paša autora digitālo gleznu. Tomēr pieminēt vērts.  Ja godīgi man nav saprotami digitālie mākslas darbi. Es to uzskatu par “dīvaiņu” aizraušanos ar neko.

Ginesa rekordi, kategorijā “Vērtīgākais fanu žetons”.

Tika iekļauta 2021. gada jūnijā palaistā Anglijas futbola kluba “Manchester City” kriptovalūta. Tās tirgus kapitalizācija 2022. gada 24. martā bija 47,1 miljons ASV dolāru.

Vēl viens interesants fakts. Štats no Centrālamerikas kļuva par pirmo valsti, kas pieņem bitcoin kā likumīgu maksāšanas līdzekli .

Ginesa rekordi, Latvijas pilsoņi 2022 gadā.

A. Sprude sasniedz Ginesa pasaules rekordu.
Velo ultramaratonists kuldīdznieks Arvis Sprude ar savu neatlaidību, mērķtiecību un izturību pārsteidzis pasauli ir ne reizi vien.

Pērn Polijā viņš kļuva par pasaules rekordistu ar visvairāk nobrauktajiem kilometriem septiņās dienās, šogad bija pirmais no Baltijas, kurš finišējis prestižajās un smagajās sacensībās pāri Amerikai.

Arvis pārspēja līdz šim esošo Ginesa pasaules rekordu ar visvairāk nobrauktajiem kilometriem septiņās dienās.

Vēl, Latvijas akupresūras produktu ražotājs “Pranamat ECO” Lucavsalā rīko lielāko akupresūras masāžu vienuviet, ko fiksēs kā Ginesa rekordu. Lai līdzšinējais labākais rezultāts tiktu pārspēts, bija nepieciešams pārsniegt 250 cilvēku skaitu, ko organizatoriem arī izdevies panākt.

Tiesnešu iesniegtā statistika liecina, ka rekorda uzstādīšanā piedalījušies un sertificētas fizioterapeites vadībā uz masāžas paklājiņiem vienlaikus vingrojis 361 cilvēks. Protams ir vēl citi, bet šie Ginesa rekordi man šķiet interesanti.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Viedoklis par “Ginesa rekordi, rekordu grāmatā parādījušās jaunas sadaļas

  • .
    .

    Kriptovalūta ir liela iespēja visu zaudēt. Mahinatoru lauciņš.

    Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *