Gazas pilsētu klāj biezi melni dūmi.

2a0640d521
Kā jau tas pasaulē notiek ļaunums un labestība sadzīvo reāla telpā un laikā. Ziemassvētku mieru ir izjaucis ļaunums. Vainīgie un cietušie aizstāv savu īsto vai viltus taisnību: atkal iet bojā cilvēki, atkal ciešanas un vardarbība.
Izraēlas gaisa spēki sestdien 27.decembrī pēc Sky News rakstītā veica plašu uzlidojumu Gazas joslai, vienlaicīgi bombardējot un apšaudot vairākus desmitus mērķu kaujinieku kustības “Hamas” kontrolētajā teritorijā. Uzlidojumā nogalināto skaits ir aptuveni 150 cilvēku, vēl vismaz 200 guvuši ievainojumus. Uzlidojumā Gazas pilsētai smagi cietusi osta un iznīcinātas vairākas “Hamas” policijas ēkas. Bombardēti mērķi arī Hanjunisā un Rafahā. Gazas pilsētu klāj biezi melni dūmi, bet cilvēki ielās ir panikā. Televīzijās demonstrētajos kadros redzami zemē guloši līķi un ievainotie, kuriem palīdzību cenšas sniegt mediķi un glābēji. Atsevišķu māju vietā redzami milzīgi krāteri, bet apkārtējās ēkas ir cietušas. Izraēlas armija paziņoja, ka uzlidojumi Gazas joslai ir tikai sākums Izraēlas uzbrukumam “Hamas” kontrolētajai teritorijai. ūsu aviācija sestdien veica masveida uzlidojumu “Hamas” infrastruktūrai Gazas joslā, lai apturētu terora aktus pret Izraēlas civilajām mītnēm,” teikts Izraēlas armijas paziņojumā. “Mēs esam brīdinājuši Gazas joslas civiliedzīvotājus par gaidāmiem mūsu uzbrukumiem un par šo situāciju ir pilnīgi atbildīga “Hamas”, kas slēpjas starp iedzīvotājiem. Mūsu operācijas turpināsies un nepieciešamības gadījumā paplašināsies,” teikts paziņojumā. Uzlidojumi sākti pēc Izraēlas premjerministra Ehuda Olmerta drošības kabineta lēmuma veikt atbildes triecienus palestīniešu kaujinieku no Gazas joslas uz Izraēlu izšautajām raķetēm. Pēc uzlidojumiem “Hamas” izplatīja paziņojumu, mudinot “visas kaujinieku vienības atriebties ienaidniekam”.
Pirms nedēļas beidzās “Hamas” uz pusgadu pasludinātais pamiers un kopš tā laika no Gazas joslas uz Izraēlu izšauti vairāki desmiti raķešu, bojājot ēkas un izraisot paniku.

SAISTĪTS RAKSTS
un notiekošais krieviskā izklāstā
MIDEAST ISRAEL PALESTINIANS BARAK

2a0640d5211

98620c346b

0f42d9883f

b389c6be_1

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top