Gatavosim automobili ziemai.

 

Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:  

Automobili ziemai jāsagatavo atbildīgi!

Zināms fakts, ka no 1. decembra visiem auto jābūt aprīkotiem ar ziemas sezonai paredzētām riepām, pagaidām to esot veikuši vien labi ja divas trešdaļas no satiksmes dalībniekiem.

Varbūt arī vairāk, par ko es tikai priecātos, jo ziema prasa sevišķu uzmanību uz ceļiem.

Turklāt, pēc autovadītāju ātruma un reakcijas testa rezultātu apkopošanas, secināts, ka aptuveni trešdaļa autovadītāju nespētu adekvāti kontrolēt savas emocijas ekstremālās situācijās uz ceļa ziemas periodā.

Autovadītājiem jāatceras, ka šie laika apstākļi … zemas gaisa temperatūras no rītiem un naktīs, migla, neregulāri nokrišņi … ir īpaši bīstami nesagatavotam šoferim.

Ir vairāki “sīkumi”, kam ir nepieciešams pievērst neviltotu uzmanību.

Atceramies zināmo, ka pirmā sniega un apledojoša ceļa gadījumā jāpalielina distance starp automobiļiem….vismaz divkārt.

Uzmanīgāk jāuzturas pirms gājēju pārejām, dzelzceļa pārbrauktuvēm un krustojumiem, jo tur kur autotransports mēdz bremzēt bieži izveidojas ļoti slideni ceļa posmi.

Bremzē savlaicīgi un neveic asas kustības ar stūri. Rēķinies ar to, ka ierastā rīta un vakara braucieniem jāpieliek zināms laika periods, jo satiksme kļūst lēnāka.

Svarīgs faktors ir dīzeļu īpašniekiem ir piemērota degviela…  izvēlieties un automobiļa bāku uzpildiet ar ziemai atbilstošu degvielu, kas paredzēta braukšanai līdz mīnus 26 grādiem.

Rūpējoties par savu, savu tuvāko un citu satiksmes dalībnieku drošību, auto pārbaudes un gatavošanos ziemai vajadzētu uzsākt laikus…

 

Sāksim ar ziemas riepām, kurām pēc noteikumiem  protektoru dziļums nedrīkst būt mazāks par četriem milimetriem.

Pārbaudi akumulatora stāvokli, ja nepieciešams nodod to uzlādei ja nav iespējams to veikt patstāvīgi mājās. (zemā temperatūrā akumulatora kapacitāte krītas vairākas reizes)

Nomaini logu apmazgājamo šķidrumu pret neaizsalstošu ziemai paredzētu un kaitīgu spirtu nesaturošu.

Noregulē gaismas, jo nāksies uz un no darba braukt tumšā laika periodā. Īpaši vēršu uzmanību uz automobiļiem  ar neatbilstoši uzstādītiem  ksenonu lampu komplektiem.

Saprotiet, ka nevar bāzt spilgtās ksenona lampas vienkāršā gaismas lukturī, kur pat nav optikas. Jūs apdraudat citus satiksmes dalībniekus.

Apstrādājiet auto durvju un bagāžnieka gumijas ar speciālu aerosolu vai silikona zīmuli. Atslēgās jāiepūš speciāls neaizsalstošs šķidrums, kas izspiedīs palikušās ūdens daļiņas.  (nebūs patīkami pirmajā salā iesalušas durvis)

Pārbaudi auto vispārējo tehnisko stāvokli.

Atgādinājums, kā pareizi jāglabā noņemtās  vasaras riepas…

automobili ziemai

Un kā tad bez joka…riepu uzmontēšanas “virtuozs” no Krievijas … laughter21

riepu montet

Automobili ziemai gatavojam atbildīgi!

Lai auto peld, kā mākonītis un rūc, kā bitīte!

Laimīgu ceļu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

2 viedokļi par “Gatavosim automobili ziemai.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *