Garšas piedzīvojumu, īsteno Kartupeļu ballē.

 

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

 

Kungu ielas kvartāls aicina uz garšas piedzīvojumu Kartupeļu ballē.

Kungu ielas radošajā kvartālā, 26. jūlijā, uz goda pjedestāla tiks celts kartupelis, kam par godu sarīkota garšīga Kartupeļu balle.

Jau izsens kartupelis tiek dēvēts par latviešu otro maizi, kurš tiek celts galdā gan godos, gan ikdienā.

Tuvojoties Annas dienai, kas tiek dēvēta arī par saimnieču dienu, sātīga ēdiena pagatavošana ir neatņemama šo svētku sastāvdaļa, tāpēc arī Kungu ielas kvartāla pavarda saimniece balles apmeklētājiem ierādīs un izstāstīs kā pagatavot latviešu tradicionālos kartupeļu kukulīšus.

Kartupeļu ballē būs iespēja iepirkties zaļajā tirdziņā, pārbaudīt savas garšas kārpiņas kartupeļu šķirņu degustācijā, mazie apmeklētāji varēs piedalīties Kartupeļu brālības radošajās darbnīcās un ik viens varēs nofotografēties „Kartupeļu operas” foto sienā.

Jau no plkst. 10:00 tiks atvērti Kungu ielas kvartāla vārti, lai sāktos andele zaļajā tirdziņā.

Tā būs īstā vieta, kur iegādāties mājražotāju labumus un svaigus dārzeņus, kā arī amatnieku darinājumus pašu rotāšanai, dāvanām un suvenīriem.

Atzīmējot Annas, jeb saimnieču dienu, arī kvartāla apmeklētājiem būs iespēja iejusties saimnieces lomā, jo kartupeļu kukulīšu gatavošanā tiks aicināti iesaistīties arī pasākuma dalībnieki.

Plkst. 12:00 kvartāla saimniece pastāstīs par šī latviešu tradicionālā ēdiena pagatavošanu un piedāvās apmeklētājiem gan nomizot kartupeļus, gan tos sarīvēt un iegremdēt katlā virs dzīvā pavarda, kurš jau tradicionāli tiek iedegts Kungu ielas kvartālā notiekošajos pasākumos.

Kamēr pieaugušie apgūst latviešu tradicionālo ēdienu pagatavošanu, mazie pasākuma apmeklētāji tiek aicināti piedalīties Kartupeļu brālības organizētajās radošajās darbnīcās.

No plkst. 11:00-14:00 balles apmeklētājiem būs iespēja radīt savu kartupeļu spiedogu un pašam izgatavot jaunu rotaļlietu – emotupeni.

Kartupeļu brālība uz Liepāju būs atvedusi arī dažādas receptes ar kartupeļu ēdieniem, informatīvus materiālus par kartupeļu nozīmi uzturā un dalību kartupeļu brālībā. Kungu ielas kvartālā tiks uzstādīta „Kartupeļu operas” fotosiena, kurā katram būs iespēja iemūžināt sevi dažādos kartupeļu tēlos.

Plkst. 13:00 notiks kartupeļu šķirņu „Vineta”, „Riviera”, „Acapella”, „Excellent” un „Madeleine” sacensība. Apmeklētāji tiks aicināti nogaršot katru kartupeļu šķirni un nobalsot par to, kura garšoja vislabāk.

Kartupeļu ballē

Šķirņu degustācijā noskaidrosim vai Kungu ielas kvartāla apmeklētāji uzskatīs, ka gardākā kartupeļu šķirne ir vairāk nekā desmit gadus Latvijā audzētā „Vineta”, vai arī vadībā izvirzīsies kāda jauna tepat Liepājas apkārtnē audzētā šķirne.

Pasākuma garšu buķeti papildinās kafejnīcas „Kaupiņdārzs” uz vietas pagatavotās kartupeļu pankūkas, atsvaidzinoši dzērieni un alus „Brālis”.

SIA „LIEPĀJAS LATVIEŠU BIEDRĪBAS NAMS”
kultūras projektu vadītāja
Madara Pūķe

GARŠĪGI….

kungu-ielas

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *