Ganību iela un Zirņu iela… pārvērtības.

 

 

Ir nofilmētas būtiskas pārvērtības  Liepājā… Ganību iela un Zirņu iela.

Video klipā tiks apskatīta tikai viena konkrēta vieta. Tas būs posms no sestās vidusskolas līdz Lauku ielai.

Kāpēc tā ?

Vienkārši šeit ir uzņemti  rekonstrukcijas darbi secīgā kārtībā…no sākuma līdz ceļa nodošanai ekspluatācijā. Visur un visos rekonstrukcijas posmos vienlaicīgi nav iespējams pabūt.

Tā būs interesantāk, jo iespējams sekot līdzi , kā mainās apkārtējā ainava šajā ceļa posmā. Video būs veltīts ielai un  strādniekiem, kas pārveidoja šo ielu līdz nepazīšanai, kā arī galvenajam  varonim ar lakonisku vārdu… Ganību iela.

Mazliet par kopējo ielu rekonstrukcijas ainu… Projekta ietvaros ir veikti vērienīgi būvniecības darbi.  Zirņu ielas rekonstrukcijas projekts ir viens no pilsētas Dienvidu – Ziemeļu maģistrāles izveidošanas posmiem.

No tā īstenošanas ieguvēji ir ne tikai Zirņu, bet arī Ganību un citās ielās dzīvojošie liepājniekiem, kā arī visi satiksmes dalībnieki.

Projekta īstenošanas gaitā ir pilnveidota satiksmes infrastruktūra, kā arī paaugstināta valsts galveno autoceļu A9 un A11 sasaiste ar Liepājas ostu.

Kā gāja liepājniekiem pierast pie jaunajiem ielu virzienu nosacījumiem ?  Neiztika bez nopietnām avārijām...apskati šeit.

Lielākie darbi, kurus veica projekta ietvaros ir Salmu un Ganību ielas krustojuma sakārtošana, kā arī teritorijas labiekārtošana starp uzņēmumu “Latvijas Gāze”, Ganību ielu un Jauno tiltu.

Teritorija ir labiekārtota ar gājēju un velo celiņu, zaļajām zonām un apstādījumiem.

Kopējais būvdarbu apjoms ir bijis liels.

Rekonstruējamo un uzbūvēto ielu kopgarums ir 8,5 km. Gājēju ietvju rekonstrukcijas un izbūves kopējais garums – 16 km. Projekts paredzēja 13 krustojumu būvniecību un rekonstrukciju, kā arī veloceliņa izbūvi 5,8 km garumā.

Līdz ar ielu rekonstrukciju un būvniecību, ir ierīkota arī lietus ūdens un sadzīves kanalizācijas sistēma, lietus ūdens attīrīšanas ietaises, uzstādīts ielu apgaismojums, luksofori, videonovērošanas kameras, veikti apzaļumošanas un labiekārtošanas darbi, ierīkotas 16 sabiedriskā transporta pieturas.

Zirņu ielas jaunās dzīves” svinībās, kas notiks sestdien, 17.novembrī, no pulksten 16 pie Jaunā tilta. Zirņu iela ir izdaiļota ar Liepājas Un Latvijas karogiem, bet Ganību iela palikusi bez skaistajiem rotājumiem.

Žēl…

Vari apskatīt fotogrāfijas , kā izskatījās Ganību iela un Zirņu iela pirms rekonstrukcijas…šeit.

Maziņš brauciens, tagad jau vēsturiskām, fotogrāfijām pa Ganību ielu… skata punkts – 2008.gads. Jā,  brauciens notiek pret “spalvu”, tagad tā vairs nevar , jo iela taču ir vienvirziena…

Ganibu iela 2008

Ganibu iela 2008

Ganibu iela 2008

Ganibu iela 2008

Ganibu iela 2008

Ganibu iela 2008 Liepāja Skatāmies video… no ielu rekonstrukciju sākuma līdz beigām !

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top