Galvassāpes, kāpēc viņas rodas un pareiza rīcība

Galvassāpes.

Ja man sāp galva, diezin vai es steigšos pierakstīties pie psihoterapeita. Taču, ja tā labi padomā, varbūt vajadzētu! Galvassāpes bieži vien pavada dažādi iekšēji un neatrisināmi konflikti.

Esmu novērojusi, ka to “atrisināšana” palīdz atbrīvoties no galvassāpēm.

Galvassāpes un problēmas?

Starp citu, 70% cilvēku piedzīvo atkārtotas galvassāpes un aptuveni 10% hroniskas galvassāpes. No tiem līdz 90% galvassāpju gadījumu neizraisa organiskas kaites. Ar galvassāpēm cilvēka dzīves kvalitāte ir līdzīga to cilvēku dzīves kvalitātei, kuri cieš no išēmijas un diabēta.

Galvassāpes raksturs, kāpēc sāp?

Galvassāpēm ir atšķirīgs raksturs, tās var būt pulsējošas, blāvas, spiedošas. Šī stāvokļa psihosomatika atzīmē simptomus: akūtas / blāvas, spiedošas / pulsējošas sāpes.

Mokoties ar galvassāpēm, pacientiem tiek veikti dažādi izmeklējumi, taču problēma bieži netiek atrisināta. Galvassāpju izcelsme slēpjas spazmatisko asinsvadu receptoros, vai precīzāk, smadzeņu apvalku receptoros.

Smadzenes nejūt sāpes tieši.

Sāpju receptori atrodas uz asinsvadiem, kas transportē asinis jūsu galvā. Savukārt tie sūta signālus smadzenēm, kas tiek identificēti, kā sāpes. Tātad, galvassāpes parādās spazmas rezultātā.Lībeku

Spazma ir atsauce uz intensīvām emocijām, kas “iesprostotas” galvaskausā.

Šis stāvoklis var darboties kā reakcija uz konfliktu. Galvassāpes ir tipisks psihosomatisks simptoms reakcijai uz aizvainojumu.  Vai sliktu attieksmi.

Tā ir depresijas pazīme, kad cilvēku pārņem bezcerības sajūta.

Kam sāp galva?

Parasti no galvassāpēm cieš ambiciozi, mērķtiecīgi, bet ne vienmēr savu personas būtību sasniedzoši cilvēki. To cilvēku intelekts, kuriem ir nosliece uz galvassāpēm, ir diezgan augsts.

Tie nebūt nav stulbi cilvēki, kas vēlas mainīt savu dzīvi uz labo pusi. Vēlme pēc panākumiem neatstāj laika atpūtai, un ķermenis reaģē ar sava veida aizsardzību galvassāpju veidā.

Galvassāpes var rasties, pieaugot sociālajam līmenim. Ambīcijas un vēlme dominēt cilvēkiem ar noslieci uz galvassāpēm izraisa iekšēju konfliktu. Cilvēks pārvēršas par perfekcionistu, un tas rada konfliktu ar apkārtējo realitāti, kurā panākumus ir grūti sasniegt.

Atslābināties nav iespējams, un tas atspoguļojas veselībā. Migrēnas galvassāpes (citādi – migrēna) progresē cilvēkiem, kuri ignorē seksuālās attiecības, uzskatot tās par vienkāršu laika izšķiešanu.

Askētisms attiecībā pret sevi un citiem kļūst par šādu indivīdu uzvedības līniju. Persona, kas cieš no migrēnas lēkmēm, var būt naidīga un skaudīga. Jā, pret tiem, kas dzīvo pilnvērtīgāk par viņu.

Šāds cilvēks cenšas kaut ko sasniegt intelektuālajā jomā un daudz upurē, ieskaitot seksu. Personas, kas cieš no spriedzes galvassāpēm, ir augsti izglītotas, intelektuāli attīstītas personas.

Viņi cenšas uzņemties visu gan piepildījumu, gan atbildību. Šādas personas cieš no trauksmes un paaugstinātas agresivitātes. Ir arī tā saucamās klastera staru galvassāpes (ļoti spēcīgas un sāpīgas). Tie ir saistīti ar panikas lēkmēm un bailēm.

Ko darīt?

Protams, zāles uz kādu laiku palīdz atbrīvoties no sāpēm. Tomēr cēlonis, kas nospiests neapzinātajā sfērā, paliek un līdzīgā situācijā sāpes atkal pārņems tavu būtību.

Palīgā var nākt psihoterapeits, kurš atklās un izrunās konfliktu un atradīs iespējamos problēmas risināšanas līdzekļus. Emocionāli figuratīvā terapija palīdzēs atbrīvoties no psihosomatiskas dabas galvassāpēm.

Tas būtu, kad terapeits dod iespēju izpētīt un aprakstīt sajūtas, nepieskaroties to cēlonim, un sāpes ar laiku pāriet. Teikšu iespējams, jo svarīga būs kopdarbība ar psihoterapeitu. Jābūt pilnīgai uzticēšanas un domu “retranslācijai” abos virzienos.

Analītiskā metode var arī uzrādīt pozitīvu rezultātu šāda veida sāpēm, kad tiek pētīti iespējamie cēloņi, pamatojoties uz pacienta sniegto informāciju. Sastopama uz ķermeni orientēta pieeja, pārslodzes dēļ.

Tās pamatā ir bioloģiski ķermeņa sektori, kas sadala mugurkaulu vairākos segmentos. Tie ir atbildīgi par mūsu sajūtu inervāciju un uztveršanu noteiktās ķermeņa daļās.

Runājot par bioloģisko pieeju, jāpiemin, ka esam ontoģenēzē, hordātos, un vēl evolūcijas procesā. Ja tā padomā, tad no zivīm un dzīvniekiem neesam tālu tikuši uz priekšu. Laikam sabiezināju domu par evolūciju, bet ja nopietni, tad cilvēkam ir apziņa, kas nepareizi funkcionējot, izraisa psihosomatiskas dabas galvassāpes.

Galvassāpes un interesants piemērs.

Smadzenēs ir sava veida “ūdens padeve”, kas mazgā garozu un ir savienota ar smadzeņu kambariem. Pietūkusi rīkle ar akūtām elpceļu infekcijām rada spiedienu uz šauru šīs “ūdens padeves” daļu. Tā atrodas virs augšējā kakla skriemeļa, ja skatās no aizmugures, zem galvaskausa pamatnes.

Tā rezultātā rodas zināmas grūtības šķidruma kustībā vai vielmaiņas produktu transportēšanā. Asinsvadu un membrānu receptori par to signalizē ar sāpju sajūtu palīdzību.

Tad parādās migrēna, sāpes it kā pulsē “aiz acs” vai “savilktas jostas sajūta ap galvu”. Stāvoklis tiek noņemts, ja, piemēram, speciālists ar praktisko pieredzi izdara manipulācijas. Tas izdarāms vienkārši, ar rokām nedaudz nosedz acu un deniņu zonas jeb tā saukto augšējo segmentu.

Šāds ārējs pieskāriens, roku siltums, kombinācijā ar zālēm sniegs atvieglojumu. Tas tāds maziņš piemērs, lai saprastu, ka galvassāpes nav tas, uz ko varētu nepievērst uzmanību.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Galvassāpes, kāpēc viņas rodas un pareiza rīcība”

  1. sususrs saka:

    Parasti uz pohām, viens aliņš un vis ir labi, pat jautri…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top