Gājējs ir ceļu satiksmes dalībnieks, bet ne svētā govs
Gājējs ļoti bieži ignorē elementāro.
Pats raksturīgākais pārkāpums ir ceļa šķērsošana tam neparedzētās vietās.
Laikam no malas tas izskatās šokējoši, ja pavēro, kā pārvietojas gājēji Liepājā.
Gājēju pāreja!
Gājējam ir jāzina un jāievēro tie satiksmes noteikumi, kas uz viņu attiecas. Tajā pašā laikā atšķirībā no autovadītājiem gājēji nekārto nevienu eksāmenu.
Protams, lai zinātu satiksmes noteikumus, kas nozīmē, ka var izteikt šaubas, vai gājēji šīs prasības pārzina pilnībā.
Uz gājējiem attiecas prasība, kas nosaka, ka gājējam ir jārīkojas tā, lai neradītu bīstamību satiksmei, neradītu kaitējumu.
Piemēram, vai ir iespējams apsūdzēt gājēju, ja viņš sāk šķērsot ceļu pie neregulējamas gājēju pārejas. Negaidot (un pat neredzot), vai transporta līdzekļi apstājas?
Variants, vadītājam vienkārši nav tehnisko iespēju apturēt automašīnu?
Gājējs.
Var ļoti ilgi uzskaitīt dažādus strīdus, kas rodas ar gājēju. Tajā pašā laikā gājējs vienmēr apgalvos, ka viņam ir taisnība.
Automobiļa vadītājs to uzskatīs savādāk. Vai autovadītājs var pierādīt savu lietu strīdā ar tādu “prioritāru” dalībnieku, kā gājējs?
Bieži vien jūs varat dzirdēt frāzes: “Gājējam vienmēr ir taisnība”, “Uz ceļa vienmēr vainīgs ir vadītājs”.
Tomēr gājējs nav kāds īpašs ceļa lietotājs, kurš nav atbildīgs likuma prasībām. Turklāt, ja analizējam statistiku, mēs redzam, ka ceļu satiksmes negadījumos bieži vien vainīgi ir nevis autovadītāji, bet gan gājēji.
Kas draud gājējam par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu?
Gājēju un citu satiksmes dalībnieku ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu draudi ir saistīti ar to, ka viņu nelikumīgās darbības ne tikai rada draudus transportlīdzekļu drošībai.
Gājēji, kā liecina satiksmes negadījumu statistika, šādos negadījumos kļūst par upuriem. Drūma uzvedība uz ceļiem, tāpēc arī tapa šis īsais video no Liepājas.
Labu Dienu.
Īpaši derīgi par to padomāt, jo tuvojas 1.septembris