Gājēji un riteņbraucēji, ievērojiet ceļu satiksmes noteikumus

Tuvojas vasara, gājēji un riteņbraucēji sāks intensīvāk pārvietoties ceļu satiksmē.

Gājēji un riteņbraucēji, kas Jums noteikti būtu jāievēro! Gājējam jāpārliecinās par to, ka situācija ir droša, transportlīdzekļa vadītājs jūs ir pamanījis.

Jāizvērtē, vai iziešana uz brauktuves neizraisīs uzbraukumu sev un neradīs bīstamību citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Pirms brauktuves šķērsošanas pa gājēju pāreju vietās, kur satiksme netiek regulēta, gājējiem jānovērtē attālums līdz transportlīdzekļiem, kas tuvojas, kā arī jānovērtē to braukšanas ātrums un jāpārliecinās par drošību.

Tas nozīmē, ka gājējam, velosipēda vadītājam, personai, kas pārvietojas ar sporta inventāru nav priekšrokas šķērsot brauktuvi pa apzīmētu gājēju pāreju, bet viņi to drīkst darīt tikai pēc tam, kad ir veikuši šos vienkāršos pasākumus…

Gājēji un riteņbraucēji

Novērtējuši attālumu līdz transportlīdzekļiem, kas tuvojas, lai, šķērsojot brauktuvi, nepakļautu sevi bīstamībai nokļūt sadursmē ar transportlīdzekli, neizraisot uzbraukumu sev vai neradot bīstamību citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Īpaši aizmugurē braucošajiem, ja gājējs pēkšņi kļūtu par iemeslu, piemēram, straujam bremzēšanas manevram!

Protams, ka uz regulējumiem krustojumiem jāievēro luksoforu signāli. Aizliedzošais, parasti, ir sarkans ar paceltu roku. Stāvi un gaidi atļauto zaļo signālu.

Velosipēdu vadītājiem atļauts šķērsot brauktuvi pa ietves vai nomales iedomāto turpinājumu, kā arī, netraucējot gājējus, – pa gājēju pārejām. Pirms brauktuves šķērsošanas velosipēdu vadītājiem laikus jāsamazina braukšanas ātrums un, ja tas nepieciešams ceļu satiksmes drošībai, jāaptur velosipēds.

Šķērsojot brauktuvi pa ietves iedomāto turpinājumu, velosipēdu vadītājiem jābrauc ar ātrumu, kas nepārsniedz gājēju pārvietošanās ātrumu.

ATGĀDINU!

Katram ceļu satiksmes dalībniekam ir tiesības uzskatīt, ka arī citas personas ceļu satiksmes norisē izpildīs noteiktās prasības.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top